נסיעה מטרידה: נוסעים מתלוננים על ג'וקים באוטובוסים של דן

בחודשים האחרונים חזרו לאוטובוסים של דן הג'וקים המטרידים, שמשתלטים להם בעיקר על המושבים האחוריים. גם אתם נתקלתם בהם?

אוטובוס (צילום: שאטרסטוק)
אוטובוס (צילום: שאטרסטוק)
17 בדצמבר 2017

 

חבר לנסיעה: נסיעה באוטובוסים היא גם ככה חוויה לא תמיד נעימה – צפיפות, מסלולי נסיעה ארוכים מדי ואולי יותר מכל, מקלפי קלמנטינות. בחודשים האחרונים צצה לה מחדש בעיה ותיקה באוטובוסי תל אביב – ג'וקים. גודלם קטן עד בינוני, והם משוטטים להם אנה ואנה בקווי האוטובוס של דן בלהקות – על רצפת האוטובוס, בין המושבים, עליהם ותחתיהם, תופסים לעצמם טרמפ מצפון העיר לדרומה ובחזרה. פגישה עם חרקים היא בדרך כלל חוויה שגורמת להפקת צלילים גבוהים ולא מתוכננים, שעלולה לגרום לאדם לברוח לקצה השני של הגלובוס. כשזה קורה באוטובוס, כשאתה ישוב כלוא למשך חצי שעה במכונת הפח המוארכת – החוויה גרועה פי כמה.

>> משרד הבריאות קובע: אלה מכוני הקעקועים המסוכנים בתל אביב

"זה פשוט גועל נפש. זה קורה לי כל הזמן: כשאני נוסעת בבוקר לעבודה, כשאני חוזרת, בכל נסיעה", מספרת רויטל (49), תושבת העיר שמתניידת באוטובוסים. "קרה שפניתי לנהג באוטובוס ספציפי, ולנהגים כידוע אין סבלנות, כך שהוא אפילו לא טרח להתייחס אליי. בפעם אחרת הנהג טען שהוא מודע לתופעה אך שאין לו מה לעשות איתה". רויטל מספרת כי הימצאות הג'וקים מבאסת לה את הנסיעה. "אני לא נתקלת בזה בכל אוטובוס שבו אני נוסעת, אבל אני יכולה לומר בפה מלא שזה קורה לא פעם, זה לא משהו חד פעמי". גם מאיה (25) נתקלת בתופעה מדי יום: "לפעמים אנשים לא שמים לב בכלל שיש ג'וקים קטנטנים וחומים שמטיילים להם על הרגליים. זה קורה בעיקר במושבי הרביעייה שבאחורי האוטובוס", משל היו הילדים הכי מקובלים בכיתה.

ג'וקים באוטובוס של דן (צילום: נועם כהן)
ג'וקים באוטובוס של דן (צילום: נועם כהן)

בדן, כך נראה, מודעים לתופעה, ומסרו לנו בתגובה: "חטיבת המשק בחברת דן מבצעת הדברה מרוכזת פעמיים בשנה בכל האוטובוסים של דן, ונוסף לכך בתחנות הסופיות. במקרה שיש תלונה או פנייה על אוטובוס מסוים, גם לאחר שהתבצעה בו הדברה, האוטובוס מוזמן להדברה נוספת. חברת דן רוכשת את חומרי ההדברה מהטובים ביותר". כעת רק נותר לנו לתהות – האם דן צריכה לבצע הדברה פעמים רבות יותר בשנה, או שמא הסוחרים המהוללים של חומרי ההדברה אינם באמת הטובים ביותר? ובעיקר – האם גם לג'וקים מותר לעלות מאחור?

[interaction id="5a1d47d980722500012bcc25"]