"אומרים לי: 'מזל שפספסתי את המונית הקודמת, אתה שר כמו מלאך'"

ג'ורי כהן, 70, נשוי, 5 ילדים, 13 נכדים (המעריצים הכי גדולים שלו), נהג מונית ומבצע שירי אלביס. הכירו את נהג המונית שאם עולים למונית שלו לא שוכחים אף פעם

ג'ורי כהן (צילום: איליה מלניקוב)
ג'ורי כהן (צילום: איליה מלניקוב)
2 במאי 2018

 

שם: ג'ורי כהן

גיל: 70

עיסוק: נהג מונית ומבצע שירי אלביס

סטטוס: נשוי + חמישה ילדים + 13 נכדים (המעריצים הגדולים שלי)

מאיפה אתה במקור ומתי הגעת לתל אביב?
"במקור אני מבגדד. הגעתי לתל אביב בגיל 9, לשכונת התקווה. היה לנו בית חם, אבל שכונת התקווה הייתה מוזנחת. לא היו כבישים או שבילים סלולים, הכל היה גבעות, בוץ ובורות".

איך הגעת למקצוע?
"עבדתי שנים בתור קבלן בניין ונגר. לפני 15 שנה, כשנגמר לי הכוח, החלטתי לעבוד כנהג מונית, כי אני נהג טוב וכי רציתי לשבת כל היום, זה נשמע לי מתאים. מעבר לזה, רציתי לפגוש אנשים".

לנוסעים שלך אתה מציע חוויית אלביס פרסלי מיוחדת.
"בגיל 17 חבר טוב שלי, שהיה מעריץ גדול של אלביס, לקח אותי לקולנוע ביפו לצפות בסרט 'קינג קריאול'. לא הכרתי את אלביס לפני זה והוא כבש אותי עם ההופעה, השירה והכריזמה שלו. יום אחרי כבר קניתי גיטרה והחלפתי את השירים הקבועים שלי בשירים של המלך שלי. הלכתי לישון עם אלביס וקמתי איתו. זו אהבה של חיים שלמים. לפני כמה שנים זכיתי להקליט תקליט שלם משיריו, והוא מתנגן במונית כל הזמן. שמתי במושב הקדמי פתק שכתוב בו: 'השירים שאתה שומע – זה הנהג שר'".

איך אנשים מגיבים לזה?
"וואו. אם הייתי עושה סרטים על התגובות של אנשים, אלה היו הסרטים הכי מיוחדים בעולם. הטירוף, ההתרגשות והאהדה של אנשים עוברים כל גבול. אנשים מודים לאלוהים שהם הגיעו למונית שלי, תמיד אומרים: 'מזל שפספסתי את המונית הקודמת, אתה שר כמו מלאך'. לפעמים אנשים מבקשים ממני לא לנהל איתם שיחת חולין, כי הם לא רוצים לפספס את המוזיקה, תיירים במיוחד. בלילה, למשל, בחורים צעירים עולים איתי למונית, צוחקים ומשתוללים עד שהם רואים את הפתק הקטן. מאותו הרגע – כולם מתנהגים כמו דגים; משתתקים ומאזינים לשירה שלי. וכמובן יש מי שבוחר לקנות את הדיסק. מכרתי כבר 5,000 עותקים. שעת השיא של הקניות היא בין שלוש לחמש לפנות בוקר, כשאנשים לקראת שינה".

מה לדעתך אלביס היה חושב על הקונספט?
"פעם מישהו אמר לי: 'אם אלביס היה קם מהקבר – הוא היה מחבק וחונק אותך על איך שאתה מייצג אותו'. אני חושב שאני משמר את הזיכרון שלו. הוא מת לפני 40 שנה, ואני גורם לאנשים לדבר עליו כל הזמן. וחוץ מזה, אלביס בעצמו היה נהג משאית, אז בטוח שכן".

מה הכי תל אביבי בעיניך?
"הכי תל אביבי זה לחסום את העיר בכל אירוע, קטן כגדול. גם ככה הכל פקוק פה. וכמובן החופשיות של קהילת הלהט"ב, זה ייחודי לעיר שלנו".