גו נודלס פותחת סניף שמגיש את המנות בלוקרים

העולם המוזר שסביבנו ממשיך להשתגע והפעם עם סניף ראשון של רשת המזללות האסייתיות שבו תזמינו את האוכל באפליקציה ותאספו מתוך לוקרים

גו נודלס בלוקרים (צילום: דניאל לילה)
גו נודלס בלוקרים (צילום: דניאל לילה)
14 ביולי 2020

על כך שהקורונה שינתה את פני המסעדנות באופן יסודי אין ויכוח. הצורך בריחוק חברתי ושמירת היגיינה מוגברת מכתיב פיתרונות כמו מסעדה לאורח יחיד ושולחנות בתוך בועת פלסטיק שכבר נצפו בחו"ל.

תל אביב רחוקה משם אך מסעדה דיגיטלית ראשונה כבר נפתחה – סניף כמעט ללא מגע יד אדם של רשת GO NOODLES. במבט חטוף המקום אינו מזכיר כלל מסעדה, אפילו לא מסעדת מזון מהיר: המטבח נמצא מאחורי קיר לוקרים שקוף ותהליך ההזמנה מתבצע באפליקציה או במסופון. לאחר תשלום באשראי נשלחת הודעת סמס לאישור, וכשההזמנה מוכנה נשלח סמס נוסף ובו מספר לוקר וקוד פתיחה. מקישים את הקוד, פותחים את דלת הלוקר, אוספים את ההזמנה ובזה תם הטקס. פשוט וקל אפילו למאותגרי טכנולוגיה.

סניף הלוקרים של גו נודלס (צילום: דניאל לילה)
סניף הלוקרים של גו נודלס (צילום: דניאל לילה)

רעיון המסעדה הדיגיטלית קרם עור וגידים הרבה לפני פרוץ המגפה. "אני עובד על הפתיחה כבר שנה", מספר הבעלים שמוליק גל. "גזרות שהממשלה מטילה כל שני וחמישי מכרסמות ברווחיות, וכמסעדן אני לא מוכן שחומרי הגלם ייפגעו. הבנתי שאם אני ממשיך בפורמט הרגיל עם קופאי ומארחת מנה תצטרך לעלות 90־100 ש"ח, דבר בלתי אפשרי במיוחד במציאות של היום. מכיוון שבארנונה, שכירות וחשמל אי אפשר לקצץ ועל חומרי גלם אני לא מוכן להתפשר, הסעיף היחיד שאפשר לחסוך בו הוא כוח אדם".

התהליך נעשה בהדרגתיות, מבדיקת חלופות לתשלום במזומן ובניית אפליקציה ועד להקמת קונספט 'רזה'. "הגעתי למצב שבו הלקוח עושה את רוב העבודה. אני רק ממשיך לשמור על רמת מחיר סבירה ומטבח פרימיום. האטריות נזרקות למים רותחים ברגע ההזמנה, את הקארי אנחנו מכינים לבד וכל חומרי הגלם טריים".

גו נודלס בלוקרים (צילום: דניאל לילה)
גו נודלס בלוקרים (צילום: דניאל לילה)

התפריט דומה אם לא זהה לתפריטים בשתי מסעדות הרשת הקונבנציונליות בשדרות יהודית וקניון עזריאלי: פאד תאי עוף/טופו, המנה המלאזית – טופו, עוף, קארי מלאזי בחלב קוקוס, שעועית ירוקה, בצל ירוק, כוסברה, בצל קריספי, ביצה קשה חומה וטבעות צ'ילי חריף, גרין קארי טופו/עוף, פאד שאוקסינג – אטריות אורז עם פטריות שמפניון, פולי אדממה, בוקצ'וי, שעועית ירוקה וג'ינג'ר מוקפצים ברוטב שאוקסינג ועוד. הצלחת הספוט החדש תקבע אם הרשת כולה תהפוך לדיגיטלית: סניף בהרצליה פיתוח כבר נמצא בתכנון ושתי המסעדות שפועלות בתל אביב יוסבו לפורמט הלוקרים. "אם ניווכח שזה עובד בתוך ארבע שנים נקים עשרה סניפים", מסכם גל ופונה לעזור לעוד עובר אורח שתוהה מה קורה כאן. הסניף פתוח בימים ראשון־חמישי בשעות 12:30־22:00. בתום תקופת ההרצה שעות הפעילות יוארכו עד חצות.
אבן גבירול 54 תל אביב