"אני רואה קשר בין הפוסט שלי לבין ביסקסואלים שמעזים לצאת מהארון"

גילי מוסינזון, 38, בזוגיות פתוחה ואב לשניים, שותף ומנהל של "פאפיז" ומאמן כדורסל. מקווה שהביפוביה תיעלם מהעולם, לאחר שלפני שנה יצא מהארון וסיפר כי הוא נמשך לשני המינים

גילי מוסינזון (צילום: איליה מלניקוב)
גילי מוסינזון (צילום: איליה מלניקוב)
6 ביוני 2017

 

שם: גילי מוסינזון

גיל: 38

סטטוס: בזוגיות פתוחה + 2

תעסוקה: שותף ומנהל החנות פאפיז שמוכרת ציוד לשימוש בקנאביס, מאמן נבחרת מכללת שנקר בכדורסל

ספר על הדירה הראשונה שלך בעיר.
"נולדתי בתל אביב וגדלתי עם המשפחה שלי בצפון הישן, בסוקולוב־בזל. אני תל אביבי בכל רמ"ח איבריי. הדירה הראשונה מחוץ לבית הוריי הייתה עם חברה ברחוב הקישון בפלורנטין, לפני איזה 20 שנה, ההתחלה של ההתחלה של פלורנטין. היינו יוצאים החוצה בחורף וכל הרחוב היה מים, וגרנו בקומת קרקע, ככה שלפעמים גם לא יכולנו בכלל להיכנס הביתה. השכונה הייתה מקסימה בימים ההם, אבל התפתחה יפה מאז. היום אני גר בפנקס, חזרתי לצפון הישן, למקורות".

נושא חודש הגאווה שחל בימים אלו הוא ביסקסואליות. לפני שנה חשפת בפוסט בפייסבוק שאתה נמשך לשני המינים.
"הגעתי לכתיבת הפוסט מתוך איזה צורך בשחרור עצמי ורגשי, וזה לגמרי מה שקרה – עברה שנה, ואני חופשי ומאושר מאז. אני מאוד שמח שנושא הביסקסואליות נבחר לייצג את החודש הזה. אני מרשה לעצמי להגיד שאני רואה קשר ישיר בין הפוסט שלי לבין עוד ביסקסואלים שמעזים לצאת מהארון ומפסיקים לפחד מביפוביה. אני רוצה להאמין שהסביבה מתפתחת ומשתדרגת ושהשיח נעשה פתוח יותר ומחבק".

איך אתה מגדיר ביפוביה?
"החוויות הביפוביות שלי הגיעו לפני שידעתי בכלל שיש לזה שם. בגדול הדבר שקורה הכי הרבה זה שהסטרייטיות חושבות שאתה גיי והגייז חושבים שאתה הומו בארון. כל אחד מושך אותך לכיוון שלו ומנסה להוציא ממך את הזהות האמיתית שלך. אני נמשך לשני המינים – זו הזהות שלי".

איך הילדים שלך מתמודדים עם הנושא?
"הילדים שלי בני 7 וחצי, כשיצאתי מהארון הם היו בני 6 וחצי. כרגע הם עדיין קטנים, עוד לא בגיל שממש אפשר להסביר להם מה קורה. הילדים היום חכמים, הם ברשתות בדיוק כמו 'הגדולים' ויודעים לחפש בגוגל, אין שום דבר שאתה יכול להסתיר מהם. אני מניח שבעתיד נצטרך להתמודד עם זה".

ספר על הזוגיות שלך.
"יש לי את הזוגיות הכי נפלאה ותומכת שאפשר. שנינו ביסקסואלים, שנינו מבינים אחד את השנייה, ולכן אנחנו במערכת יחסים פתוחה שהיא מחבקת וליברלית. בואי נאמר שלא חסר לי כלום. שנינו הסכמנו בפה מלא שמונוגמיה זה הכי ניינטיז, העסק הזה לאט לאט פושט את הרגל. חוויתי מונוגמיות רוב השנים, אבל הבנתי שזה לא בשבילי. מובן שכל אחד ומה שמתאים לו, וכמובן יש זוגות מונוגמיים מאושרים, אבל כשמסתכלים על הנתונים – שליש מהזוגות הנשואים מתגרשים, עוד שליש זה גברים בני 50 שמסתובבים חרמנים, ויש השליש שלנו. שכל אחד יעשה מה שמתאים לו".

ספר לי סוד תל אביבי.
"מי שגדל פה בצפון הישן מכיר את השפך של רדינג. היום האזור מגודר, אבל כשהייתי נער, אני והחבר'ה היינו הולכים לקבל את זרם המים המטורף והרותח. היינו פוחזים, עשינו מזה מעין פארק מים קטן. אטרקציה מדהימה לנערים לפני 30 שנה".