הג'ינג'יות חוזרת להקליט אלבום שני אחרי 24 שנים

האלבום הראשון והיחיד של הלהקה יצא ב-1994, והפך די מהר לקלאסיקה מודרנית. תמיר אלברט, חצי מהצמד האדמדם, אישר כי בחודש הבא יתחילו הקלטות האלבום החדש

אמיר צורף ותמיר אלברט - הג'ינג'יות (צילום: אריאל עפרון)
אמיר צורף ותמיר אלברט - הג'ינג'יות (צילום: אריאל עפרון)
22 בינואר 2018

להקת ג'ינג'יות, שהוציאה אלבום אחד בלבד בשנת 1994, הכריזה כי היא חוזרת לסיבוב שני. הפעם זה לא יסתיים באיחוד קצר (אך מפואר) של תמיר אלברט ואמיר צורף על הבמה, כפי שקרה במרץ האחרון, אלא באלבום חדש לגמרי.

הג'ינג'יות עם ערן צור (צילום: אריאל עפרון)
הג'ינג'יות עם ערן צור (צילום: אריאל עפרון)

בעמוד הפייסבוק הרשמי של הלהקה נכתב אמש בפשטות: "בחודש הבא אנחנו נכנסים להקליט את הפרק הבא". ככה, ללא הכנות או מסע יח"צ שיקדים את המהלך. "זה מרגש", אמר הבוקר אלברט, "אנחנו נכנסים להקליט אלבום שני אחרי המון שנים". אלברט אישר כי האלבום החדש אכן יוקלט בחודש הבא.

אלבום הבכורה של ג'ינג'יות, שאופיין בסאונד אלקטרוני ושירה אורבנית, נחשב ליצירה חדשנית בישראל של שנות התשעים והפך די מהר לקלאסיקה מודרנית. בפרספקטיבה של שני עשורים אחורה ועם הילה של קאלט, הוא נשאר רלוונטי וסוחף כשהיה. "ג'ינג'יות", שהגיע למקום העשירי במצעד האלבומים הישראלים הכי טובים בכל הזמנים של Time Out, כולל תשעה שירים בלבד, בהם "LA", "ביפ", ו"אלנבי 79".

הלהקה התפרקה זמן קצר אחרי צאת האלבום הראשון, בעקבות חזרתו בתשובה של אלברט. ב-2004 הוא חזר לחיק החילוניות, ובאותה שנה נערך מופע איחוד של הלהקה עם כמה שירים חדשים. 12 שנים לאחר מכן, בשנת 2016, התאחדו אלברט וצורף בהופעה של אסף אמדורסקי. אחרי האיחוד הזה עבדה הלהקה על הופעה מלאה שנערכה בקיץ האחרון במועדון הבארבי, שבה ביצעה שני שירים חדשים – "קינג קונג" ו"יונתן".