לאן נעלם פיצ'ר הגיפים מהסטורי באינסטגרם?

ביומיים האחרונים משתמשים רבים הופתעו לגלות כי פיצ'ר הגיף שהגיח אל הסטורי לפני כמה חודשים הוסר. מה גרם לזה? מסתבר שזה קשור לגזענות ברשת

אינסטגרם (צילום: שאטרסטוק)
אינסטגרם (צילום: שאטרסטוק)
11 במרץ 2018

בין אם שמתם לב ובין אם לא, פיצ'ר הגיפים שהפיח חיים בסטורי באינסטגרם נעלם. ציוצים המומים ופוסטים מבולבלים שטפו את הפיד עם השאלה האקוטית – מה קרה? מסתבר שהתשובה קשורה לגזענות ברשת. משתמשים ברחבי העולם דיווחו לאינסטגרם ולסנאפצ'ט על גיף גזעני במיוחד שמופיע לאחר חיפוש המילה "Crime", המכיל את מילת הנ' האסורה לשימוש. מד שמונה מוות של שחורים המעורבים בפשיעה לצד אדם לבן שקורא לקוף מצויר: "תמשיך ליילל בונזו, המספרים ממשיכים לטפס".

>> הכירו את Vero: הרשת החברתית שנותנת בראש לפייסבוק
>> ישראבלוג וטיפו: בחזרה לאתרים שבילינו בהם לפני עשור

לאחר הדיווח אינסטגרם וסנאפצ'ט מיהרו להסיר את הפיצ'ר. "אין מקום לתוכן מסוג זה באינסטגרם", נכתב בהודעה מטעם האפליקציה. "הפסקנו את שיתוף הפעולה שלנו עם אתר Giphy, במקביל לחקירה שהם מנהלים בנושא". האתר שמספק את הגיפים הוציא הודעת התנצלות בה נכתב: "לאחר הדיווח מצד המשתמשים על הגיף המעליב, החלטנו להוריד אותו באופן מיידי. אותו גיף היה זמין אצלנו בעקבות באג במערכת סינון התכנים. אנו לוקחים אחריות מלאה על המקרה ומצטערים בפניי האנשים שנפגעו". לפי שעה נראה כי מדובר במהלך זמני, אך לא ברור מתי הגיפים יחזרו אלינו. בנתיים נסתפק במסכה של הארנב, שם אין גזענות.