סולטנה משיקה גירוס שיגרום גם לקרנבורים ללקק את האצבעות

שף הראל זכאים לא מפסיק לדאוג לטבעוני עירנו, ועכשיו מספק להם את גרסתו לאוכל הרחוב היווני שלגמרי עומדת בפני עצמה

גירוס טבעוני: שווארמה עם ציזיקי בסולטנה. צילום: אנטולי מיכאלו
גירוס טבעוני: שווארמה עם ציזיקי בסולטנה. צילום: אנטולי מיכאלו
13 בנובמבר 2018

לא משנה אם אתם נאנחים כשאתם נזכרים במוטפאק השווארמה התורכית עם היוגורט או בגירוס היווני עם רוטב הצזיקי, הטירוף של הצירוף הזה של נתחי בשר דקיקים שגורדו מהעמוד המסתובב מתפלשים ברוטב יוגורט שבה את לב התל אביבים. עכשיו הצירוף הזה מקבל פייט מכיוון לא צפוי, כשהשף הראל זכאים מציע בסולטנה שלו מנה של שווארמת הפטריות הפנומנאלית בטעמים חמימים שמזכירים בהרט, בפיתה שבה את מקום הטחינה מחליף צזיקי, שזכאים מכין בעצמו מפולי סויה. החדשות הטובות הן שליוגורט יש מרקם קרמי חלק וטעם חלבי קליל ועשיר בעשבי תבלין; כוסברה ופטרוזיליה ובעיקר ברעננות של נענע, ואין כל זכר לטעמי לוואי של סויה.

עוד כתבות שיעניינו אותך:
בסמה מוצ'י: שבעה מקומות לאכול בהם את הקינוח היפני הטרנדי
המסעדה שמציבה רף איכות חדש ולא רק בשוק המסעדות הטבעוניות
בדיוק בזמן לחורף: מסעדה חדשה למן טן טן

פורנו טבעוני. צילום: אנטולי מיכאלו
פורנו טבעוני. צילום: אנטולי מיכאלו

הטעם אשכרה יכול להטעות אתכם לחשוב שיש פה יוגורט במנה למרות שהוא מעודן ואינו חמצמץ. הבשורות הפחות טובות הן שצזיקי, שלא מחלב מהחי, לא מרכך את מכת החריפות שתקבלו פה בבעיטה חדה מהעמבה, הרטבים החריפים, והשווארמה עצמה. אתם חייבים שווארמה עם צזיקי בסולטנה וזה הולך להיות אכזרי ונפלא (35 ₪ למנה). אגב, מי שלא מערבב בשר עם חלב, ישמח לשמוע שהכל פה מהצומח, עשוי מחומרי גלם כשרים, והמקום אינו פתוח בשבת, אם כי סולטנה אינה מחזיקה תעודת כשרות.

אם עד עכשיו דחיתם את בואכם אל סולטנה, מחשש שלא תצליחו להתמודד עם התור שאינו נגמר, נעדכן שהמקום פתוח כבר לארוחות צהריים, ומכיוון שאף אחד לא טרח לדווח על כך באופן מסודר, רק עוברי אורח שחולפים במקום ומבינים את גודל המעמד, מזנקים לעבר הדלפק, ומנצלים את ההזדמנות לזלול כאן. אפילו יש עסקאות צהריים שבהן תוכלו להוסיף חמישה שקלים למנה ולקבל לבנה טבעונית חלומית, סיגר ממולא פטריות או צ'יפס קטלני.

לא תגידו שלא משביע. צילום: אנטולי מיכאלו
לא תגידו שלא משביע. צילום: אנטולי מיכאלו

מי שבכל זאת יצוץ כאן בערב מן הראוי שידע שנוסף למקום ברז בירה מכבי ושליש ליטר נמכר כאן במחיר ריצפתי במיוחד של 13 ₪, תוסיפו לזה את מנת הצ'יפס הטובה בעיר, ותבינו שבסולטנה כל הדרכים מובילות לנצח את השיטה. חשיפה נוספת לפני פיזור; בנוסף לעמוד שמסתובב באבן גבירול לסולטנה יש עמוד נודד, לאירועים חד פעמיים לגמרי.

סולטנה, אבן גבירול 51, תל אביב, ראשון-חמישי 12:00-24:00 שישי 12:00-עד לפני כניסת השבת.