גירוש ילדי תל אביב נמשך: תלמידה בת 13 נעצרה ונכלאה

לאחר מספר שבועות של הפוגה חזרו פקחי רשות האוכלוסין לעצור ולכלוא ילדים מבתי ספר בתל אביב. הנהגת ההורים צפויה להחריף את המאבק, מאות תלמידים יפגינו מחר

גנה מריאן, תלמידת גימנסיה הרצליה. עוד קורבן של מדיניות הגירוש הפושעת (צילום: באדיבות UCI)
גנה מריאן, תלמידת גימנסיה הרצליה. עוד קורבן של מדיניות הגירוש הפושעת (צילום: באדיבות UCI)
30 באוקטובר 2019

לאחר גל מעצרים מחריד בחודשי הקיץ, נדמה היה שרשות ההגירה והאוכלוסין שחררה מעט את ילדי הזרים בתל אביב מאימת המעצר, הכליאה והגירוש מישראל בשבועות האחרונים. ואז הגיע השבוע הנוכחי.

בתחילת השבוע נעצר ונכלא ראלף (הראל) לורן, בן 10, תלמיד כיתה ה' בבית הספר ביאליק-רוגוזין וחניך הצופים בשבט איתן והוא מוחזק מאז עם אמו בכלא גבעון. הבוקר (רביעי) נעצרה גנה מריאן, בת 13, תלמידת כיתה ז' בגימנסיה הרצליה, ונלקחה אף היא עם אמה למעצר בכלא גבעון בכוונה לגרשן מישראל. שניהם ילידי ישראל, מיותר כמעט לציין.

ראלף (הראל) לורן. נמצא במעצר בכלא גבעון מתחילת השבוע (צילום: באדיבות UCI)
ראלף (הראל) לורן. נמצא במעצר בכלא גבעון מתחילת השבוע (צילום: באדיבות UCI)

ממטה המאבק של הורי בית הספר בלפור נמסר כי "מנהל גימנסיה הרצליה, ד"ר זאב דגני, הגיע יחד עם מורותיה של גנה למתקן ההגירה בבית דגן, מיד כשנודע להם על מעצרה, על מנת למחות על המעצר ולקרוא לשיחרורן המיידי. מדובר בהחרפה חמורה מטעם רשות האוכלוסין וההגירה ומשרד הפנים, במטרה לנצל תקופה בה יש רק ממשלת מעבר זמנית, על מנת לקדם אינטרסים זרים, שאינם עומדים בקנה אחד עם המדיניות שנהגה משך שנים ועד יולי 2019, לפיה אין מגרשים תלמידים בזמן שנת הלימודים".

מכתב תלמידי גימנסיה הרצליה לחברתם העצורה
מכתב תלמידי גימנסיה הרצליה לחברתם העצורה

ההורים הפעילים במאבק נגד גירוש הילדים הישראלים שוקלים כעת את החרפת המאבק וצפויים לצאת להפגין כבר מחר ב-09:15 בכניסה לכלא גבעון. הנחת העבודה הייתה שרשות האוכלוסין תחדל מציד הילדים כל עוד עתידה של הממשלה הבאה מעורפל, אך שני המעצרים השבוע הוכיחו שבמשרדי הרשות החליטו כנראה לקבוע עובדות בשטח ולא להמתין להתפתחויות הפוליטיות.

סגנית ראש עיריית תל אביב-יפו, ציפי ברנד, אמרה בתגובה: "המצב הזה חייב להיפסק מיד. הורי וילדי העיר תל אביב-יפו לא יסכימו לחטיפת ילדים, חברים לכיתה, בדרכם בבוקר לבית הספר. אנחנו לא נשב בשקט לנוכח מעצרם של שני ילדים תלמידי העיר באמצע שנת הלימודים השבוע והעמדתם לגירוש".