גלאט אושר

בזמן שאתם שרצתם בחמישי בערב במסעדות המשוקצות של העיר ונברתם בצלחות מלאות שרצים או גדיים בחלב של אם־אימא שלהם, תמי גרייניק יצאה לסיור בסצינה הקולינרית של בני ברק. היה מהדרין

כשר למהדרין. המקום של הלל, בני ברק. צילום: אביעד הרמן
כשר למהדרין. המקום של הלל, בני ברק. צילום: אביעד הרמן
3 בספטמבר 2013

ממלכה אחרת מסתתרת רק שישה ק"מ מתל אביב: הריחות, הצבעים, המקומות והאאוטפיטס שמסביב נותנים תחושה שנכנסתם לתוך סט של סרט, שהתפאורה בו נשכחה משנות השבעים המוקדמות. החנויות מחזיקות סחורה שכבר שנים לא ראינו, העיצוב מיושן ומשהו באוויר מרגיש שחזרנו לחיקה של סבתא. אם חשבתם שמה שמלא באנשים בחמישי בלילה זה רק הקנטינה והחתול והכלב, סימן שלא ראיתם את בני ברק בשעות האלה – מאות חרדים מסתובבים ברחובות כאילו היה זה אמצע היום, אוכלים, שותים ומבלים (אגב, רק גברים). כיוון שלא היה לי מושג לאן אני מגיעה, התלבשתי צנוע ויצאתי למשימה, אבל מתברר שבני ברק זה לא מה שסיפרו לנו. במעדניות ובחנויות האוכל האנשים היו חמים, מקבלי פנים, ערניים, תוססים וגם אכלנים לא קטנים. גם לא ממש היתה בעיה שם למישהו עם נשים חילוניות שמסתובבות ברחובות ומרחרחות בחנויות האוכל. מתברר שאחרי הכל יש חיים קולינריים שלמים ותוססים בבני ברק, ובינינו, כל סנדוויצ'יה קטנה שנפתחת בתל אביב גורמת לנו לעמוד שעות בתור, אז לא תנסו כאן?

 מאפיית ויז'ניץ

ברחוב קטן וצדדי מסתתר מפעל ענק לחלות מהידועים ומהמשובחים בארץ. לכל אוהבי הבצק – מדובר בחגיגה אינסופית של שלמות. בצד מסתתר בוטקה קטן עם איש שנותנים לו כסף ומתוך המפעל לוקחים את החלה. אם תהיו נחמדים ויתמזל מזלכם תוכלו להציץ פנימה ולראות איך קולעים את החלות, משפריצים עליהן מים ומעיפים את השומשום שידבק. אחרי כל זה, הן מוכנסות לתנורי ענק ומדי כמה דקות יוצאות חלות יפהפיות. אם אתם נורא רוצים להרשים את האורחים שלכם לשבת, אפשר גם לאפות לכם חלת ענק שמתיישבת באמצע השולחן והולכת נפלא עם כל מה שתשימו עליה.

אופים לשבת, מאפיית ויז'ניץ בני ברק. צילום: אביעד הרמן
אופים לשבת, מאפיית ויז'ניץ בני ברק. צילום: אביעד הרמן

מאפיית ויז'ניץ, שמשון הגיבור 7 בני ברק, 6772230־03

מעושן

מעושן הוא סניף בת של פל דגים, מקום שכל מי שאוהב דגים מעושנים וכבושים מכיר. דור ההמשך פתח חנות מקסימה, גן עדן לאוהבי הדגים, והכל שם טעים־טעים: מדגי סלמון ענקיים אפויים בתנור, דרך מקרוסקה (פילה מקרל) מעושנת ועד לקרדה מופלאה. אין דבר טעים יותר מלקחת את החלה שקניתם חצי שעה קודם, למרוח עליה שכבה עבה של חמאה ואז ערמות של מקרל מעושן ורך. לא צריך יותר מזה כלום.

מעשנים ביחד. מעושן, בני בר. צילום: אביעד הרמן
מעשנים ביחד. מעושן, בני בר. צילום: אביעד הרמן

מעושן, הרב קוק 17 בני ברק, 5785102־03

 לייבלה

כדי להשלים את השולחן המזרח־אירופי, חובה לבקר במעדניית לייבלה. לא תמצאו שם מבחר גדול של דגים מעושנים, אך במקרר הצדדי יש מבחר עצום של סלטים. יש כמובן את כל סוגי סלטי החצילים (בתחמיץ, במיונז, עם עגבניות ועוד), סלק, תפוחי אדמה וביצים. את הקיגל המופלא שלהם ניתן למצוא שם בשתי צורות, האחת באינגליש קייק; והשנייה בצורת קיגל עגול וגבוה מאוד שמונח על צלחת, פרוס כמו עוגה אבל גם לרוחב, כך שיוצאים המון משולשים שחלקם עם קראסט וחלקם רכים. הטעם מתקתק־חריף. לאוהבי הקיגל – קנו הרבה, כי אי אפשר להפסיק לאכול את זה גם קר מהמקרר באמצע הלילה, כשמחפשים נשנוש.

פיצקל'ה של לייבלה. לייבלה, בני ברק. צילום: אביעד הרמן
פיצקל'ה של לייבלה. לייבלה, בני ברק. צילום: אביעד הרמן

מעדניית לייבלה, עקיבא 58 בני ברק, 5794439־03

המקום של הלל

מה עוד חסר לוויקנד הבא עלינו לטובה? צ'ולנט לשבת בצהריים. המקום של הלל הוא כוך פצפון באמצע בני ברק, שאילולא תנועת היוצאים והנכנסים בו היתה גדולה כל כך, אין שום סיכוי שהיינו מגלים אותו. מאחורי הוויטרינה עומדים שלושה חרדים עם זקנים ארוכים ומוכרים אוכל מבושל לשבת; גולת הכותרת היא החמין המצוין ואיך לא, הקיגל. חוץ מזה יש גם ממולאים ועופות. אסתטיקה זה לא הצד החזק של המקום, אבל טעם האוכל מחפה, ובגדול. אגב, אם יש לכם תוכניות לשבת אבל אתם ממש חובבי צ'ולנט ולא בא לכם לוותר, תוכלו לקנות צלחת ולשבת בצוותא עם גברברי בני ברק בחמישי בלילה ולדחוס לפה ערמת חמין מהבילה.

טעם האוכל מחפה על האסתטיקה. המקום של הלל, בני ברק. צילום: אביעד הרמן
טעם האוכל מחפה על האסתטיקה. המקום של הלל, בני ברק. צילום: אביעד הרמן

המקום של הלל, רחוב חזון איש 17 בני ברק, 6188526־03

שירת היין

שירת היין היא חנות יפה ומעוצבת. יואב, הבעלים, הוא איש חביב ומסביר פנים. לשמחתנו, ביום שהגענו, בירה ג'מס הכשרה מפתח תקווה החלה לשווק את מרכולתה בבקבוקים, ושירת היין היתה החנות הראשונה שהונחו בה הארגזים. מיד לקחנו ליד בירה מצוינת תוך כדי תיאורים והסברים על הסוגים שהגיעו לחנות ובכלל על היינות והמשקאות החריפים הכשרים. בין השאר יואב סיפר שבחדר למעלה מתקיימות טעימות יין מדי חמישי בערב אחרי שהחנות נסגרת – ממש עוד מעט. מדרגות תלולות מובילות למעלה, ובסופן יש שולחן מרובע ענק עם מבחר גדול של סוגי דגים מעושנים לצד ירקות חתוכים, גבינות וקרקרים. עוד פאנל טעימות יין עומד להתחיל.

יש גם בירה. שירת היין, בני ברק, אביעד הרמן
יש גם בירה. שירת היין, בני ברק, אביעד הרמן

שירת היין, רחוב ירושלים 60 בני ברק, 5799923־03