טעמנו את גלידת הצנובר החדשה שראש העיר המליץ עליה

רון חולדאי הוכיח טעם משובח והבנה ללב התושבים כשהמליץ על גלידריית פינולי שנפתחה בכיכר דיזנגוף. חוץ מהצנובר שזכתה לתשבוחות אהבנו גם את גלידת הנייט קוקי ואת סורבה האפרול הטבעוני

פינולי (צילום: רם שנבל)
פינולי (צילום: רם שנבל)

מערכת היחסים בין עיריית תל אביב לבעלי עסקי אוכל מאופיינת בהרבה רגשות שליליים אבל הקורונה, כדרכה, מזמנת הפתעות.

כך קרה שגלידרייה חדשה בכיכר דיזינגוף זכתה לביקור מלא פחות מאשר ראש העיר רון חולדאי, שאף פירגן  בפייסבוק: "סגרתי את השבוע בגלידה נהדרת מגלידרייה חדשה, פינולי שמה. תאמינו או לא – היא נפתחה ממש אתמול, בתזמון הכי מאתגר לעסק חדש בעיר. שני השותפים, יואש וגולן, הם יוצאי צנחנים שהגשימו חלום, השקיעו את כל כספם בשיפוצים, ורגע לפני הפתיחה – הגיעה הקורונה ושיבשה את התוכניות. אז הם חיכו בסבלנות, וכעת כשמותר לפתוח – הם גזרו את הסרט על הגלידרייה המקסימה שלהם בכיכר דיזנגוף 6. ממליץ בחום על הצנובר".

פינולי: אפשר לחזור לכיכר (צילום: רם שנבל)
פינולי: אפשר לחזור לכיכר (צילום: רם שנבל)

את יואש עמר וגולן דהאן הביקור תפס בהפתעה מוחלטת. "נכנס בחור שהציג את עצמו כדובר של ראש העיר ושאל עד מתי אנחנו פתוחים. כמה שעות אחר כך הוא חזר עם חולדאי. שמחנו לראות את הפירגון, זה לא מובן מאליו". מה שעוד פחות מובן מאליו הוא עסק שנפתח כשהענף רק מתחיל להתארגן לקראת חזרה לפעילות. עמר ודהאן, חברי ילדות ממכבים־רעות, מסבירים שמדובר בתהליך ארוך שהתחיל הרבה לפני פרוץ הקורונה. את הסגר הם ניצלו להמצאת טעמים ושדרוג המוצר כדי לפתוח ברגע שמסתמנת חזרה מסוימת לשגרה, כלומר עכשיו.

וכעת לגלידה עצמה, שמיוצרת במקום מדי יום ונשמרת בכלים סגורים כמו באיטליה. מתוך ארסנל של 100 טעמים מוצעים בפתיחה 16, שמקפלים בתוכם ניסיון וידע שנצבר בלימודי ייצור גלידה ובאלפי טעימות בארץ ובחו"ל.

על שלט דקורטיבי מופיעים טעמים על בסיס שמנת כגון קרמל מלוח, וניל שחור (אפור למעשה, בגלל גרגרי הווניל שנטחנים לתוך המסה), חלבה ללא סוכר וחמאת בוטנים וריבה. הטעמים הטבעוניים מרשימים לא פחות: אפרול תפוז חמוץ־מריר שנשמח לאמץ כמרענן הרשמי לקיץ, קוקוס, ליים־בזיליקום עם קריצה לתאילנד, מנגו ועוד.

פינולי: מבחר טבעוני משובח (צילום: רם שנבל)
פינולי: מבחר טבעוני משובח (צילום: רם שנבל)

מבחינת טעם הדגל אנחנו בסולידריות עם ראש העיר: גלידת צנובר, Pinoli באיטלקית כשם המקום, שמנתית רכה וחלקה, לא מתוקה מדי ומעוטרת בצנוברים קלויים. אחריה בתור נמצאת גלידת נייט קוקי, שיתוף פעולה עם מותג העוגיות שכרגע מתורגם לגלידת בננה עם עוגיות שוקולד צ'יפס חומות. כל גביע מקושט במטבע שוקולד מריר, חלב או לבן ובטופינגז לבחירה, מסוכריות צבעוניות ועד שברי שקדים. המחיר: 17 ש"ח לכדור, 22 ש"ח לשני כדורים, 26 ש"ח לשלושה כדורים. ובמשקל: קופסה קטנה (500 גרם) 50 ש"ח, בינונית (750 גרם) 70 ש"ח, וגדולה (קילו) 90 ש"ח.

בקרוב ייכנסו לתפריט קינוחי ופל, פנקייק וקרפ על בסיס שוקולד מושחת או פירות (42־45 ש"ח). קפה מתערובת שהורכבה במיוחד עבור המקום על ידי בית קליה ארטיזנלי נחלט ומוגש עם עוגיה קטנה וכאפוגטו בתוספת גלידה. משבוע הבא אפשר יהיה לקבל את הגלידה במשלוח עד הבית עם WOLT או תן ביס, אבל במזג אוויר כה מושלם מומלץ בחום להגיע למקום, לקנות גביע או קופסה, להתיישב על ספסל מול המזרקה ולהתפלל שהסיוט מאחורינו.

פינולי, כיכר דיזינגוף 6, ראשון־שבת 8:00־חצות, 054-2110120