המוח היהודי ממציא לנו פטנטים: גלידה בטעם חלה בתוך חלה

כוהנת החלות דניאל קיציס חברה לגלידריית בוזה ויחדיו יצרו את השילוב הזה שאין לנו מושג בכלל איך לגשת אליו. אבל כדאי למהר: הוא יהיה זמין רק מחר בסניף בחשמונאים

גלידה בטעם חלה בתוך חלה. יפ. צילום: דניאל קיציס
גלידה בטעם חלה בתוך חלה. יפ. צילום: דניאל קיציס
3 ביוני 2021

תל אביב לעולם לא משעממת אותנו. בעיקר לא כאשר היא דואגת לנו להיות שבעים, מסוקרנים ומופתעים. עם קשר או בלי, גלידת חלה בתוך חלה כבר טעמתם? ובכן, עוד לא מאוחר.

דניאל קיציס, כוהנת החלות, חברה לגלידייר הראשי של בוזה, אדם זיו ויחדיו הם רקחו גלידת חלה מופלאה. דניאל הציעה לאדם להתחקות אחר הטעם המופלא שמתקבל כאשר בוצעים חלה באמצע, והיא נותרת לחה, דביקה וחמימה. "האמצע הוא החלק השווה ביותר של החלה", היא מסבירה לנו.

הרעיון שהתחיל כשעשוע הפתיע את שניהם כאשר הם נדהמו כמה הטעם הזה עובד היטב בגלידה, וכיצד טעמי החלה הענוגים מסתדרים נהדר גם בתצורה קפואה וקרמית. הם לא עצרו כאן ובחרו להכניס את גלידת החלה לחלה, כמובן. והנה המפרט הטכני: מדובר בחלה בגודל אישי שמגיעה בתוספת של תמרים ופקאן וממולאת בגלידת החלה שרקחו.

גלידת חלה בתוך חלה. לא פחות. צילום: דניאל קיציס
גלידת חלה בתוך חלה. לא פחות. צילום: דניאל קיציס

מי מכם שהיה בסיציליה, יודע שגלידה בתוך בריוש היא מוצר צריכה בסיסי. והרי לפניכם הגרסה היהודית שלנו, גלידת חלה בתוך, ובכן, עוד חלה. הטמפרטורה הצוננת ומרקם הגלידה מתאים בדיוק לאווריריות החלה, ונוצר ביס רך, מבורך ומנצח בהחלט.

חלות הגלידה יימכרו מחר בספיישל מיוחד בסניף בוזה החשמונאים. אל תפספסו
יום שישי 4.6 החל מ11:00, החשמונאים 91, 29 ש״ח