הטיילת מתעוררת: קפה לונדון יהפוך למתחם מסעדות משוגע

אחרי שהשתלט על אזורי חן והבליח גם בהרצליה פותח המסעדן צביקי עשת סטריפ מסעדות בטיילת בתל אביב. גרקו, ג'לטרייה, מסעדת המבורגרים ודוכן פיתות הם רק חלק מהתוכנית הגרנדיוזית

הדמייה של גרקו ביץ' (סטודיו דן טרוים)
הדמייה של גרקו ביץ' (סטודיו דן טרוים)
6 בפברואר 2020

המסעדן צביקי עשת (ביסטרו גרינברג, גרקו) לא נח לרגע. כשהוא לא עסוק בשדרוג המקומות הקיימים, מביא את רושפלד לגרינברג ומשיק קבלת שבת יוונית בגרקו הרצליה, פותח עשת מקומות חדשים. ואם חשבתם ש"אמריקה" בבית ציוני אמריקה היה הפרויקט הכי שאפתני שלו, קבלו תיקון: בקיץ הקרוב הוא משיק רצועת מקומות חדשים במקום שבו עמד במשך 30 שנה ועד לא מזמן קפה לונדון בטיילת. הפרויקט כולל רצף מקומות מותאמים לחוף הים – גרקו ביץ', מסעדה בקונספט של גרקו בהתאמה לטיילת; גלידריית הבוטיק ג'לטריה; מסעדת המבורגרים; דוכן אוכל רחוב ישראלי בפיתה לתיירים; בית קפה וקיוסק. רצף בתי האוכל יתפרש על פני 600 מ"ר בנוי ו־1,000 מ"ר רחבה חיצונית בקו ראשון לים. עלות ההקמה עומדת על כ־10 מיליון ש"ח בשותפות בין עשת ונבו דוקטורי מבעלי הבננה ביץ'. "יצא מכרז והקבוצה שאנחנו שותפים בה זכתה", אומר עשת. "אנחנו מתכננים סטריפ אוכל שיהיה ה־לוקיישן בחוף הים בתל אביב".

גרקו. בקרוב אוכל נורמלי בטיילת? (צילום: אנטולי מיכאלו)
גרקו. בקרוב אוכל נורמלי בטיילת? (צילום: אנטולי מיכאלו)
אפשר גם לשכב. גרקו בטיילת (סטודיו דן טרוים)
אפשר גם לשכב. גרקו בטיילת (סטודיו דן טרוים)

מסעדות חוף בתל אביב לא מוכיחות את עצמן. למה שתצליחו היכן שאחרים נכשלו?
"זו לא מסעדות חוף. לא יושבים עם הרגליים בחול. זו מסעדה לכל דבר שתפעל 12 חודשים בשנה עם סגירת חורף ענקית. הבעיה של מסעודת חוף היא שאין להן תשתית להכנת אוכל ברמה גבוהה. אלו בדרך כלל מקומות קטנים שצריכים לספק אוכל לאלפי אנשים. בלית ברירה מתפשרים ומגישים דברים מאוד בסיסיים. לנו יש מטבח כמו בכל מסעדה מדוגמת".

באקלים כלכלי שבו מסעדות נסגרות אתה לא חושש לפתוח מקום בכזו השקעה?
"כבר הוכחתי שלא (צוחק). אני חי כדי ליהנות מהעשייה והיצירה. מה שעובד עובד, ואם לא עובד – סוגרים. יש לנו את הלוקיישן הטוב ביותר במדינת ישראל. אין טוב יותר ממנו בכל הרמות מבחינת נוף ותנועה מסיבית של אנשים. עם לוקיישן כזה ועם מותגים חזקים כמו גרקו והג'לטריה אנחנו יוצאים לעבודה".  

רושפלד מעורב בפרויקט?
"רושפלד הוא שף הקבוצה ומעורב בפיתוח כל הדברים החדשים שאנחנו עושים. להגיד שתהיה מסעדה של רושפלד? את זה אני לא יודע. נתחיל בדברים הברורים".

גרקו און דה ביץ' (סטודיו דן טרוים)
גרקו און דה ביץ' (סטודיו דן טרוים)

מלבד הפרויקט והמסעדות באזורי ח"ן והרצליה שולח עשת זרועות אל מחוץ לעיר ולישראל. במקביל לעבודות השיפוץ בטיילת מעורבת קבוצת גרקו־גרינברג בהקמת גרקו ביץ' – מסעדה יוונית בחוף רויאל ביץ' באילת בשיתוף עם רשת ישרוטל, וריזורט קולינרי באי קאה שביוון. פירסט ווי טייק תל אביב וכל השאר בדרך.  

הרברט סמואל 111 תל אביב