איט'ס גרקו ביץ': מתחם יווני עצום וחדש כבש את חוף פרישמן

גרקו ביץ', היווניה של חוף פרישמן (צילום: אורי עשת)
גרקו ביץ', היווניה של חוף פרישמן (צילום: אורי עשת)

מה יש במתחם הענק שפותח בימים אלה המסעדן צביקי עשת? קל יותר לציין מה אין, ובכל זאת: מסעדה, דוכן אוכל מהיר, מעדנייה, גלידרייה וזה לא הכל. באמת - כל הפרטים בפנים. בקיצור, בואו לשבור צלחת או שתיים (אבל לפני זה תאכלו משהו)

5 באוגוסט 2021

את המסעדן צביקי עשת גם סגר לא יעצור. היום הוא פותח רשמית עוד מגה־פרויקט יווני: מסעדה ובר חוף, דוכן אוכל מהיר, מעדנייה, קונדיטוריה וגלידריה – כל מה שצריך כדי להעביר יום בחוף תל אביב ולהרגיש קצת כמו בפארוס.

גרקו ביץ' נמתח על פני כמעט 100 מטרים בטיילת שמעל חוף פרישמן. עשת מביא ניסיון שצבר במשך שנים בגרקו באזורי ח"ן ובהרצליה ופורש את המטבח היווני על פני מסעדת חוף ענקית בגווני כחול-לבן מתבקשים.

יש שם דוכן אוכל מהיר שיפעל גם ב־WOLT וישגר גירוס וסופלאקי עד לפתח המגבת; בר חוץ מוצל; מעדנייה המציעה אוכל מוכן מהמטבח היווני (כריכים, סלטים, מזאטים, שתיה קלה וחריפה וקוקטיילים מבוקבקים); גלידריה עם טעמים בהשראה יוונית כמו זיתי קלמטה וגלידת 12 האלים, השראת המאפה שתוכלו למצוא במאפייה הצמודה.

גלידה בטעמי יוון (צילום: אורי עשת)
גלידה בטעמי יוון (צילום: אורי עשת)

בבית הקפה תמצאו משקאות קפה חמים וקרים מתערובת פולים בסגנון יווני ומאפים מסורתיים, מלוחים ומתוקים – בייגלה פריכים, פיתות יווניות, בורקיטס, מאפי פילו ועוד ועוד.

בדומה לגרינברג סאן שמציעה לצד אוכל כלי בישול והגשה ומוצרים משלימים, בגרקו ביץ' מייחד עשת אגף שלם לגרקו מודה – ליין חדש של ביגוד חוף וקז'ואל לנשים וגברים שיצר מעצב האופנה יוסי קצב: גלביות, מכנסיים, גופיות וחולצות פסים בהשראה יוונית, כולם מבדי פשתן קלילים.

מיקונוס? לא, חוף פרישמן. גרקו ביץ' (צילום: אורי עשת)
מיקונוס? לא, חוף פרישמן. גרקו ביץ' (צילום: אורי עשת)

ביוון מסעדות חוף הן דרך חיים, ויעיד כל מי שהיה וראה. בתל אביב מסעדות חוף הן בעיקר מלכודות תיירים, עובדה שעשת מנסה להפריך כעת. "אנחנו לא באים מעולם מסעדות החוף. המקום שלנו הוא תוצר של עולם המסעדנות האמיתי, ואותה החוויה שאנחנו מציעים בגרקו אנחנו מציעים גם כאן", הוא מסביר. "המקום לא הוקם לתיירים אלא למקומיים, מה גם שעכשיו אין תיירים מחו"ל".

האם בואכה גל רביעי יש מקום למגה-עסקים? אמריקה נפתחה בתקופה טובה יותר ובכל זאת לא עברה את רף השנתיים
"תמיד אפשר לשבת בבית ולא לעשות כלום בגלל מלחמות, מצב כלכלי, אבטלה וקורונה. קבוצת גרקו נמצאת בעולם של עשייה ויצירה מתמדת. אנו מאמינים שאת החוויה היוונית שאנו מביאים אפשר לקבל בדרכים שונות וגרקו ביץ' הוא בדיוק כזה, איחוד של כל הרבה חוויות".
גרקו ביץ' – לכל הפרטים