אחרי שנעלמה, הזמרת דאפי מסבירה: "נאנסתי, סוממתי ונחטפתי"

"תסמכו עלי שאני בסדר ובטוחה עכשיו", כתבה זמרת העבר בחשבון האינסטגרם שלה, וביקשה שלא יטרידו את משפחתה

דאפי בהופעה באוסטרליה, 2009 (צילום: ג'ונתן ווד/גטי אימג'ס)
דאפי בהופעה באוסטרליה, 2009 (צילום: ג'ונתן ווד/גטי אימג'ס)
26 בפברואר 2020

זמרת העבר דאפי, שפרצה בעשור הראשון של שנות האלפיים, פרסמה אתמול (שלישי) פוסט חריג במיוחד, המסביר את היעלמותה בתקופה האחרונה. "רבים מכם תהיתם מה קרה לי, לאן נעלמתי ולמה", כתבה בחשבון האינסטגרם שלה. היא סיפרה כי עיתונאי יצר איתה קשר בקיץ האחרון, והיא השתכנעה לספר לו את כל מה שעבר עליה. "הוא היה אדיב וזה הרגיש מדהים לדבר סוף סוף. האמת היא, ובבקשה תסמכו עלי שאני בסדר ובטוחה עכשיו, שנאנסתי, סוממתי והוחזקתי בשבי במשך כמה ימים".

View this post on Instagram

You can only imagine the amount of times I thought about writing this. The way I would write it, how I would feel thereafter. Well, not entirely sure why now is the right time, and what it is that feels exciting and liberating for me to talk. I cannot explain it. Many of you wonder what happened to me, where did I disappear to and why. A journalist contacted me, he found a way to reach me and I told him everything this past summer. He was kind and it felt so amazing to finally speak. The truth is, and please trust me I am ok and safe now, I was raped and drugged and held captive over some days. Of course I survived. The recovery took time. There’s no light way to say it. But I can tell you in the last decade, the thousands and thousands of days I committed to wanting to feel the sunshine in my heart again, the sun does now shine. You wonder why I did not choose to use my voice to express my pain? I did not want to show the world the sadness in my eyes. I asked myself, how can I sing from the heart if it is broken? And slowly it unbroke. In the following weeks I will be posting a spoken interview. If you have any questions I would like to answer them, in the spoken interview, if I can. I have a sacred love and sincere appreciation for your kindness over the years. You have been friends. I want to thank you for that x Duffy Please respect this is a gentle move for me to make, for myself, and I do not want any intrusion to my family. Please support me to make this a positive experience.

A post shared by @ duffy on

דאפי לא כתבה מתי התרחש המקרה, ואם היא יודעת מי האנס. "כמובן ששרדתי. ההחלמה לקחה זמן. אין דרך קלה לומר את זה. אבל אני יכולה לומר לכם שבעשור האחרון היו אלפי ימים שהתחייבתי לרצות להרגיש את השמש בלב שלי שוב, ועכשיו היא זורחת". היא המשיכה ושאלה, "אתם תוהים למה לא השתמשתי בקול שלי כדי לבטא את הכאב? לא רציתי להראות לעולם את העצב בעיניים שלי. שאלתי את עצמי, איך אני יכולה לשיר מהלב אם הוא שבור? ולאט לאט הוא התאחה".

דאפי הוסיפה כי בשבועות הקרובים היא תפרסם ריאיון, ועודדה את עוקביה לשאול אותה שאלות. בסוף הפוסט הפצירה בהם לכבד את המצב הרגיש ולא להטריד את משפחתה.

איימי אן דאפי הוולשית פרצה ב-2008 עם אלבום האולפן הראשון שלה, "Rockferry", שמכר יותר מחמישה וחצי מיליון עותקים בעולם. השיר הראשון מתוכו לא עשה הרבה רעש, אבל אז היא שחררה את "Mercy", והוא כבר הפך ללהיט בקנה מידה עולמי שחרך את ראשי המצעדים. היא הוציאה עוד כמה סינגלים מצליחים, ובשנה שלאחר מכן היא זכתה בשלושה פרסים חשובים בטקס הבריטס – פריצת השנה, זמרת השנה ואלבום השנה. אחר כך היא גם גרפה גראמי. האלבום הבא שהוציאה, "Endlessly", היה כושל למדי וסימן את תחילת התרחקותה מהעשייה המוזיקלית ומאור הזרקורים.