האוצר

איורי טבע לבית בחינם ועוד דברים יפים שמצאנו השבוע באינטרנט

תמיד רציתם את האיורים היפים האלה של עלים או סוגים של קונכיות? קחו. וגם: קמפיין מדהים למאבק במשבר האקלים וסרטון שיעשה לכם טוב על הלב

בול למרפסת שירות. איור מתוך Biodiversity Heritage Library
בול למרפסת שירות. איור מתוך Biodiversity Heritage Library
6 בפברואר 2020

האקלים

קמפיין מחתרתי למען המאבק במשבר האקלים
במאמץ לעורר תשומת לב למשבר האקלים ובעקבות שריפות הענק ברחבי אוסטרליה, 41 אמנים מילאו את רחובות מלבורן, סידני ובריסביין בפוסטרים יפהפיים הקוראים לפעולה מיידית. אל הפוסטרים נוסף קוד QR שמאפשר לצופים לסרוק ולגשת ליותר מ-30 ארגוני צדקה הפועלים בנושא.

הארכיון

עשרות אלפי איורים בוטאניים וזואולוגיים
ההמלצה הזו מוקדשת לפינת הקיר בדירתכם (או הקיר השלם? תתביישו!) שטרם התמלאה בתמונות ונותרה לבנה וריקה – BHL (ראשי תיבות של Biodiversity Heritage Library) הוא ארכיון דיגיטלי ופתוח המוקדש לחיים על פני כדור הארץ. הוא מכיל יותר מ-150,000 איורים של בוטאניקה, חיות ומחקרים מדעיים, שניתנים להורדה בחינם. ניתן להשתמש במנוע החיפוש של הארכיון אם אתם מחפשים משהו ספציפי או פשוט לעבור על הפליקר והאינסטגרם.

האמנות

אדוארד הופר בתלת מימד
"Western Motel", הציור הקלאסי של אדוארד הופר, זכה לגרסה תלת מימדית במסגרת תערוכה חדשה במוזיאון האמנות של וירג'יניה. מעבר לוויזואליות המרשימה, היצירה מציעה גם אטרקציה של ממש – לשהות לילה בתוך המוטל המוזיאלי הזה. כמובן שהחוויה המשונה והמיוחדת הפכה מייד לסולד אאוט.

הקליידסקופ

קליידוסקופ מתמונות של נאס"א
מדיי יום מפרסמת נאס"א תמונה אקראית שצולמה על ידי אחד מהלווינים שלה. הקליידסקופ הוירטואלי של האמנית נדיה סובורונה הופך את התמונה הסטטית למיני פעילות אינטרקטיבית, שמשתנה מדי יום בהתאם לתמונה.

התעלול

לעבוד על גוגל מפס
האמן סיימון ווקרט מציג: איך ליצור פקקי ענק בכמה פעולות פשוטות. ווקרט הסתובב ברחבי ברלין עם עגלה מלאה בסמאטרפונים. גוגל, שעקב אחרי הטלפונים, זיהה את המקבץ הרב של הטלפונים ואת קצב ההליכה של ווקרט כפקק תנועה מאסיבי. בסרטון שהעלה ווקרט ליוטיוב ניתן לראות אותו מהלך עם עגלתו ברחובות כמעט ריקים ממכוניות, בעוד באפליקציה הם מסומנים כפקוקים.

הפונט

כתב יד של חולת פרקינסון
אחד מהסימנים הראשונים למחלת הפרקינסון הוא שינויים בכתב היד. המעצב מורטן הלברוסן מכיר זאת מקרוב – אמו אובחנה כחולת פרקינסון לפני כמה שנים. הלברוסן יצר עבורה את הפונט Shake, המבוסס על כתב ידה. כל הרווחים ממנו הינם תרומה לחקר המחלה.

האנושיות

פארק שלם שר בעקבות אדם אחד
אדם יושב על ספסל בפארק ושר לעצמו שיר של בון ג'ובי. הוא מתחיל יחיד ותמהוני, אך סוחף במהרה את כל יושבי הפארק לשירה ספונטנית. חמישים שניות של חביבות אנושית, לא בא לכם?