האוצר

הקדושים של הקורונה ועוד דברים יפים שמצאנו השבוע באינטרנט

אמן סיני במחווה מרגשת לצוותים הרפואיים שנלחמים בווירוס, הסבר על איך עושים סרט שנראה כמו וואן שוט ועוד דברים מהממים מרחבי המרשתת. כנסו, כנסו

העבודה של דואי האן
העבודה של דואי האן
13 בפברואר 2020

התחביב

לסרוג את מזג האוויר
חיפשתם משהו טוב יותר לעשות מול הסדרה התורנית מאשר לגלול את הטלפון? זה בשבילכם. "שמיכות טמפרטורה" הן ז'אנר לוהט (קריצה) בעולם הסריגה. הקונספט פשוט – תיעוד מזג האוויר לאורך תקופה מסוימת על ידי סריגת צעיף או שמיכה תוך שינוי צבע הצמר שבו נעשה שימוש מדי יום בהתאם לטמפרטורה. כך מתקבל ביטוי חזותי לעונות השנה (או למשבר האקלים, אם מתמידים בזה). אין הוראות סדורות וכל אחד ואחת יכולים לבחור את אופן הסימון בהתאם להעדפותיהם הויזואליות ורמת ההשקעה. יש אנשים שבוחרים צבע לכל טווח מעלות, יש אנשים שמוסיפים סימון עבור כמות השמש או העננים באותו היום. הדוגמאות רבות ומגוונות. אם אתם סקרנים אבל לא יודעים איך להתחיל, המדריך הזה יעזור לכם.

הקורונה

מחווה לצוותים הרפואיים
האמן והמעצב סיני דואי האן מצא דרך מיוחדת להכיר תודה לצוותים הרפואיים שנלחמים בקורונה. בפרוייקט שנקרא "The Saints Wear White" כיסה האמן כנסייה בעיר ווהאן, שבה פרצה המגפה, בציורי קדושים של העובדים הרפואיים המסכנים את חייהם מול הנגיף. התוצאה מרשימה מאוד.

הסרטון

איך גורמים לסרט להראות כאילו צולם בשוט אחד ארוך
"1917" זכה לתהודה בין היתר בזכות הצילום שלו שנדמה כ"וואן שוט", כלומר ללא קאטים נראים לעין. Vox המצוינים יצרו סרטון שמסביר מהם הטריקים שבהם משתמשים יוצרי קולנוע כדי ליצור את האפקט.

הקנאה

שקיעה במלדיבים
סרטון של שבע שניות משקיעה מדהימה ביופייה מהמלדיבים. חצי מרגיע אותנו, חצי מעורר בנו קנאה. כך או כך צפינו בלופים.

הצילום

Black Memorabilia
לוקח לעין רגע להתרגל לצילומים החשוכים של הצלמת סאנג'ו לי. במבט ראשון נדמה שיש טעות, הם נראים כמו כתמים שחורים. אבל התבוננות נוספת מאפשרת להבחין בפרטים מבעד לכהות. "השתמשתי בטכניקה הזאת כדי להראות לקהל שצילום הוא דבר שיש לראותו מעבר למה שנגלה לעין", היא אומרת.

הארכיון

איורים ויקטוריאנים וצרפתיים מספרים ישנים
אנחנו ממשיכים בשליחותנו להפוך את קירות הבתים שלכם למלאים יותר, והפעם: הארכיון בעל השם הפשוט "איורים מספרים ישנים" מציע, ובכן, איורים מספרים ישנים, בעיקר מהתקופה הויקטוריאנית והתקופה הרומנטית הצרפתית. בעזרת מנוע החיפוש הפשוט אפשר לחפש באתר את הקטגוריה או הדימוי שמעניין אתכם ולהגיע לשלל איורים יפהפיים.

30 אג' להדפסה, 20 ש"ח למסגרת, וישר לקיר
30 אג' להדפסה, 20 ש"ח למסגרת, וישר לקיר

הפסקול לשבת

קונצרט לציון 25 שנה לסטודיו ג'יבלי
חלק לא מבוטל מהקסם בסרטים של הייאו מיאזאקי שייך למוזיקה שמלווה אותם. בשנת 2015 התקיים קונצרט לציון 25 שנה לסטודיו ג'יבלי, בניצוחו של המלחין האגדי ג'ו היסאישי, שהלחין את פסקולי הסרטים. היסאישי הוביל תזמורת עצומת מימדים, הכוללת גם מקהלה עם עשרות ילדים, כשברקע קטעים מהסרטים השונים. חובבי הז'אנר יתרגשו.