האוצר

רשת חברתית שהופכת אותך לסלב ועוד דברים יפים שמצאנו באינטרנט

השבוע באוצר: מכונות ארקייד משוגעות, מסיכות קורונה מוגזמות וגרסה סובייטת ישנה לבת הים הקטנה. כנסו, כנסו

האם יש כאן מישהו? בוטנט
האם יש כאן מישהו? בוטנט
20 בפברואר 2020

האינסטגרם

ארקייד DIY
קבלו אינסטגרם טרי מהתנור, שכולל בינתיים רק שני פוסטים אבל כבר שווה מעקב: התחביב של הבחור הזה הוא ליצור מאפס משחקי ארקייד, אותן מכונות משחק ציבוריות המופעלות על ידי מטבעות או אסימונים. בינתיים הוא יצר שתי מכונות משחק – משחק המהירות The Blatt Box, ו-Tulip Mania המבוסס על, שימו לב, בועת הצבעונים ששיגעה את הכלכלה האירופאית במאה ה-17. תהיה כבר החבר הכי טוב שלנו ודי.

העיצוב

מסכות שלא פוגעות בזיהוי הפנים של הטלפון החכם
מסכות ההגנה של המעצבת דניאל בסקין הן פיתרון לבעיה שכמו לקוחה מסרט דיסטופי-עתידני. "Face ID" הן מסכות מותאמות אישית על ידי הדפסה של החלק שאותן הן מכסות בפנים של המשתמש. מאחורי העיצוב המגוחך להפליא עומדת מחשבה פרקטית – המסכות מאפשרות לזיהוי הפנים של הטלפון החכם לפעול, בלי הצורך להוריד את המסכה. למעוניינים (איך אפשר שלא?), המסכות עוד בפיתוח, והשקתן נדחתה כל עוד יש מחסור במסכות בעקבות הקורונה. ניתן להרשם באתר ולהתעדכן כשהשירות יתחיל לפעול.

התחרות

תחרות השיער הקפוא
ולפינת הדבר המטופש של השבוע: תחרות השיער הקפוא של מעיינות חמים בקנדה. הצביעו והשפיעו מי מבין המשתתפים יזכה בתואר השיער הקפוא המרשים ביותר.

קריר. אחת המתמודדות בתחרות
קריר. אחת המתמודדות בתחרות

הרשת החברתית

Botnet
Botnet היא רשת חברתית עבור מי שמאמין שבני אדם הם אוברייטד. האפליקציה מדמה רשת חברתית, אך האדם האמיתי היחיד שנמצא בה הוא אתם. כל שאר הפעילות – התגובות, הלייקים, התמונות – מבוצעות על ידי "מיליון בוטים שאובססיבים אליך", כפי שהציגו זאת באתר. רוצים לפתוח את היום עם אלגוריתם שמרים לכם והופך אתכם לאדם הכי מעניין בעולם? זה המקום בשבילכם.

המוזיקה

טכנו ברקודים
קבוצת האמנים Electronicos Fantasticos, שניתן אולי להגדיר כאמנים אלקטרוניים, מצאו דרך להפוך ברקוד (כן, כמו על המוצרים בסופר) לכלי נגינה. הסרטונים שלהם נדמים כמו שילוב בין מסיבת טכנו לביקור בסופר הקרוב לביתכם. בסרטון נוסף אפשר לראות אותם מופיעים, כשהפעם הברקודים נמצאים על שמלה של רקדנית, שמנגנת בעזרתה.

הסרט הקצר

בת הים הקטנה, הגרסה הסובייטית
בשנת 1968, 21 שנים לפני הסרט המפורסם של דיסני, נוצר ברוסיה הסובייטית הסרט הקצר "Rusalochka" המבוסס גם הוא על "בת הים הקטנה" של הנס כריסטיאן אנדרסן. מלבד הסיפור המשותף, אין הרבה דמיון בין שני הסרטים. אנחנו ממליצים לצפות ולו בשביל האנימציה היפהפייה.