תמונות משוגעות מהחלל ועוד דברים יפים שמצאנו השבוע באינטרנט

הצילומים החובבניים הכי יפים שראינו של כוכבים, מחברות לימוד של ילדים מהמאה ה-18 וסרטון אחד מיותר לגמרי ומצחיק בדיוק בגלל זה. כל מה ששווה קליק ברשת

23 בינואר 2020

המאגר

מחברות בית ספר מרחבי העולם
בחמש עשרה השנים האחרונות Exercise Book Archive אוספים מחברות בית ספר של ילדים מרחבי העולם. ניתן למצוא באתר מחברות כתובות, מקושקשות ומאוירות עוד מהמאה ה-18. מומלץ לעקוב אחריהם באינסטגרם, לשם הם מעלים דפים ומחברות מוצלחים במיוחד. אפשר גם לתרום לאוסף את המחברות מעלות האבק ששמרתם ולתת להן בית ראוי.

האינסטגרם

תמונות חלל חובבניות אך מקצועניות
אנדרו מקארתי הוא אסטרונום חובב שחוקר את היקום מחצר ביתו בסקרמנטו. העובדה הזו מרשימה במיוחד נוכח התמונות המהפנטות שהוא מצלם – גלקסיות, השמש, ובעיקר הירח. בתחילת החודש, למשל, הוא פרסם תמונה מפורטת וחדה של הירח, שנוצרה בשילוב של 100,000 תמונות. ממליצים לעקוב. עודדו את תחושת האפסיות והיראה מפני החלל הגדול שלכם!

הביזאר

Pointer Pointer
פרס האתר הלא הכרחי והממכר הולך ל-Pointer Pointer. הציבו את סמן העכבר שלכם בנקודה אקראית על מסך המחשב, והאתר יעלה צילום של אדם המצביע על הנקודה הזו. כך על כל נקודה שתבחרו. כן, זה משונה כמו שזה נשמע.

האיור

דיאגרמת נגינה
עזבו אתכם משיעורי פסנתר, כריסטוף נימן יצר תרשים הוראה עבור נגינה של שלוש קלאסיקות על פסנתר – המנגינה מ"מלתעות", "Yankee Doodle" האמריקאי, ו-"Für Elise" של בטהובן. נימן הדגיש שהתרשים נוסה ונבדק בהצלחה. מוזמנים לנסות בעצמכם.

המוזיקה

מאגר מוזיקה אלקטרונית
מאגר מוצלח מאוד שאנחנו מקדישים לסטודנטים שבינינו שעומדים בפני תקופת מבחנים. אם אתם מחובבי ז'אנר השומעים ולומדים, תמצאו פה מוזיקת רקע מצוינת לחרישה.

הסרטון

פופקורן
מייבש שיער, גזייה ולבנה. בזה השתמש האנימטור ויוצר הסרטים רפאל סומרהלדר (Rafael Sommerhalder) כדי ליצור את מכונת הפופקורן שלו. כמה שהיא לא פרקטית, ככה היא חיננית ומצחיקה. אם חשקה נפשכם לראות כפפה מדגדגת גרב – שווה לצפות גם ב-Giggles שיצר לפני שלוש שנים.

המדריך

מדריך מאויר לשינה בטיסה
שינה נוחה בטיסה היא חידה חסרת פתרון. עצם המחשבה עליה עושה לנו כואב בגב ולא נוח בצוואר. בדיוק לשם כך יצר הוושינגטון פוסט מדריך מאויר, מפורט, והומוריסטי לתנוחות שינה בטיסות – מהבסיסיות והשימושיות עד יצירתיות ומופרעות. מה שנקרא, הקושי הוא אמיתי.