"אנשים משווים את האוצר להר סיני, אבל המקומות שונים בכל מובן"

דין בלר, 32, בזוגיות, שותף בבר אוצר. פחות משנה לפתיחתו בסמטת הר סיני, הפך האוצר למוסד תל אביבי שמלא עד אפס מקום בימי חמישי. איך זה קרה?

דין בלר (צילום: איליה מלניקוב)
דין בלר (צילום: איליה מלניקוב)
29 ביוני 2017

שם: דין בלר

סטטוס: בזוגיות

גיל: 32

תעסוקה: שותף בבר אוצר

מאיפה אתה במקור ומתי הגעת לתל אביב?
"במקור אני מחדרה, מיד איך שהשתחררתי מהצבא הגעתי לתל אביב".

ספר על הדירה הראשונה שלך. 
"הו וואו. זו הייתה דירה בשוק בצלאל בתקופה שעוד שילמו בדולרים ולא בשקלים. היא עלתה 600 דולר בחודש וגודלה היה 120 מטר. נכנסתי לדירה עם חבר טוב כשותף ואחרי חודשיים, כשהוא עזב, הכנסתי שותף שהיה בעלים של קיוסקים בשוק. בדיעבד התברר שהוא היה סוחר סמים, והבית היה מפוצץ בשקיות של חגיגת בכל פינה. אחרי זה חזרתי לתקופה קצרה להורים ושבתי במהרה לתל אביב".

ואיך הגעת להיות שותף באוצר?
"כל חיי עסקתי במסעדנות, בברים ובחיי לילה, הייתי תמיד מעורב בזה. עבדתי המון שנים בפורט סעיד וניהלתי את התדר לתקופה. כשהתחלתי בפורט נוצר קשר ביני לבין אורי להב (הבעלים של הר סיני ז"ל והאוצר – נ"ב) והפכנו לחברים טובים. אחרי תקופה מסוימת הוא הציע לי להיכנס איתו לאוצר ועניתי בחיוב. זה היה החלום שלי – לפתוח מקום משלי".

תוך פחות משנה האוצר הפך למוסד תל אביבי של ממש. איך אתה מסביר את זה?
"נכנסתי לאוצר בתור שותף עם המון ידע וברצון ממוקד לגבי מה שאני רוצה לעשות במקום. הייתה לי דעה ברורה לאיך אני רוצה שהוא ייראה, איך אני רוצה שהוא יתנהל, מה יהיה התוכן ואיך הוא יהיה שונה מהר סיני. זה טיפול נונסטופ בתינוק הזה, ואני חושב שזה מה שהוא הביא אותו לאיפה שהוא היום. אנשים משווים את האוצר להר סיני מכיוון שמיהרו להגיד עוד לפני שהוא נפתח שהוא יהיה היורש, אבל במקומות שונים בכל מובן. יש וייב שונה וגישה שונה של המקום והניהול".

רחבת החניה שלכם הפכה למוקד משיכה חברתי במשך כל סוף השבוע. 
"היה ברור מאוד שזה יקרה, זו סמטה שמפוצצת בעסקים ומעצם העובדה שזאת סמטה זה נוח מאוד ולא מחייב. זה כיף ויוצר איזה אזור מוגן שאפשר לעמוד בחוץ ועדיין להרגיש במקום מרכזי ובתוך התרחשות".

ספר לנו סוד תל אביבי. 
"כשיש לי זמן פנוי, אני וזוגתי נועה נכנסים ללובי של בתי מלון בטיילת. זו הרגשה שונה, מאוד חו"לית ומוציאה מהשגרה. השפה פתאום אחרת ואפילו הריח שונה ומיוחד".