הקוד האתי: דיני בריכות שחייה

בריכה. אילוסטרציה: שאטרסטוק
בריכה. אילוסטרציה: שאטרסטוק

זה די קל: לא לתת שתן, לא לקנח את האף במי הכלור, לא לבהות ובטח שלא להתערב למישהו במסלול. כך לא תצאו ווירדוז/קרציות/מטומטמים מוחלטים כשאתם מבקרים בבריכה. לגזור ולשמור בתחתוני הספידו

1. זה פיפי

אם אתם מעל גיל 9, האופציה של להשתין בבריכה לא אמורה בכלל לעלות אצלכם בראש. במידה ואתם חושבים על זה, זכרו שהכלור שמוזרם לבריכה נועד לחסל חיידקים, לא להתמודד עם הפרשות של גוף האדם. לגיטמי אך ורק אם אין לכם בעיה לשחות בתוך השתן של עצמכם. כנ"ל לגבי יריקות.

2. שוחים פה

במרבית הבריכות הכוללות מסלולים יש לוח מחיק שנועד לעשות סדר בתור של האנשים שממתינים לשחות. במידה והגיע התור של האדם שרשום לפניכם והוא לא נמצא ברדיוס סביר (קרי מרחק קריאה בקול בדציבל של קריאה למונית ברחוב) אתם רשאים לקחת לו את התור.

3. תנו לשחות אמרנו

בדומה לחדר כושר, גם בבריכה חל איסור להציק לאדם במסלול לידכם עם טיפים, אפילו אם הוא שוחה כמו קוקר ספנייל. רק אם אתם מבחינים שהוא גורם לעצמו נזק אתם רשאים להעיר לו.

4. פשוט אל

אין דבר יותר דוחה מאנשים שמקנחים את האף שלהם בבריכה.

5. פרפר תהיו בבית

מאוד מרשים שאתם יודעים לשחות פרפר אבל שימו לב שאתם משפריצים לכל עבר. חשבו מסלול ואם אתם רואים שאתם מבאסים את אלו ששוחים לצידכם – תעברו לחתירה.

6. מה לא הבנתם ב"שוחים פה"

אם תפסתם מסלול, נצלו אותו לשחייה. אין דבר יותר מעצבן כשבשעת השיא בבריכה מישהו מתלבש על מסלול אבל מעדיף לעשות כפיפות בטן בתוך המים במקום לשחות.

7. דיני ערומים למחצה

בריכה, בדומה לים או כל אזור אחר בו אנשים ערומים למחצה, היא לא שטח להטרדות מיניות. גם לא לרמיזות. למקרה שתהיתם, להעיר למישהי שאתם לא מכירים שהיא נראית טוב בבגד ים זה לא דבר לגיטימי.