הקוד האתי – דיני גאווה

איך תדעו באיזו לשון מגדרית לפנות לאדם שמולכם, איך לא לפעול בסצנת השידוכים בקהילה ואיך להימנע מסטריאוטיפים? המדריך שלם לסטרייט המבולבל

מיטשל וקמרון ממשפחה מודרנית
מיטשל וקמרון ממשפחה מודרנית
6 ביוני 2018

 

נחש מי?

לא בטוחים באיזו לשון מגדרית לפנות לאדם שמולכם? נסו לעקוב איך הנמען מדבר על עצמו ותזרמו איתו, ואתם יכולים פשוט לשאול אותו או אותה, בשקט ובפרטיות ולא מול כולם. אי הוודאות שלכם פחות חשובה מהנוחות שלו.

אל תשאל

הערה מינית מביכה כלפי אדם היא הטרדה לכל דבר, גם אם הוא משתייך לקהילה הגאה, ואפילו אם אתם חיים בקונספציה ש"אצלם מין זה חופשי". לא שואלים טרנסג'נדר מה יש לו בין הרגליים (לידיעת הקורא אייל ברקוביץ'), לא מתעניינים בהיבטים טכניים ("אבל איך שתי נשים עושות את זה? טכנית אני שואל!") ולא מזלזלים בלסביותה של מישהי ("אולי לא מצאת את הגבר הנכון").

זוג אס

לא משדכים גיי לגיי רק בגלל המכנה המשותף שהוא היותם גייז. אנחנו ב-2018 ויש מספיק היצע – לא בטוח שפחות מאשר לסטרייטים. הקוד האתי לשידוך גייז זהה לשידוך סטרייטים, ומובן שלא הייתם מציעים לחברה שלכם לשדך לה מישהו פשוט כי הוא גבר, כן?! טוב, לא בטוח.

פתית שלג ייחודי

אם ההיכרות ביניכם שטחית ואתם לא חברים, הימנעו מהצמדת סטריאוטיפ לאדם מהקהילה הגאה רק בגלל השתייכותו אליה ("מה הכוונה אתה לא עף על נטע ברזילי, אתה לא גיי"?).

הזכות לטעות

והערה אחת גם לגייז – יכול להיות שהסטרייטים טועים, אולי הם מפסידים ויכול להיות שהם חיים בהכחשה, אבל אל תתנשאו עליהם. זכותם להפסיד את כל הכיף הזה.