הקוד האתי – דיני יום העצמאות

מה הדבר שאתם חייבים לדעת בנוגע למנגל ביום העצמאות, איזה סטטוס אסור לכם לכתוב ביום ההולדת למדינה ומה זה אומר עליכם שאתם תולים דגל ישראל?

יום העצמאות (צילום: שאטרסטוק)
יום העצמאות (צילום: שאטרסטוק)
12 באפריל 2018

 

דגלנים, תפוס מקום

לגיטימי לתלות דגל ישראל על החלון בשבוע של יום העצמאות, זה לא הופך אותך ללאומן. לא לגיטימי להתעטף בדגל ישראל כאילו זה פריט לבוש סטנדרטי. בפעם האחרונה שבדקנו לא זכיתם באולימפיאדה, ואתם גם לא על פסי הרכבת של אושוויץ.

 

מלחמת השחרור

אין ז'אנר סטטוסים גרוע יותר מזה שבו שמאלנים מסבירים למה הם *בכל זאת* חוגגים את יום העצמאות. באמת תודה, הרצל ובן גוריון מודים לכם אישית. גם הז'אנר של "למה אני לא חוגג יום עצמאות" כבר הפך לשחוק, הרי בסופו של דבר אתם מסבירים לנו את זה בסטטוסים טרחניים כמעט כל השנה. שחררו אותנו.

זה לא גברת

ז'אנר סטטוסים טרחני נוסף הוא זה שבו אתם מאנישים את המדינה ("גדלת לנו מול העיניים, קצת מבולבלת, לפעמים עצובה"), ובמקביל מענישים את חברי הפייסבוק שלכם.

שרופים עליה

לשמאלנים שבינינו: גם אם אתם לא חוגגים את יום העצמאות אלא רואים בו יום אסון, אתם בהחלט רשאים לחגוג את מנהג העלאת הקורבנות (מנגל) שמתקיים ביום למחרת. הדין וחשבון שתהיו חייבים כאן הוא בלאו הכי לפרות ולתרנגולות, לא לקורבנות הנכבה.

פירות הכיבוש

גם במנגל יום העצמאות חשוב לזכור: אם אירוע ה"על האש" כולל לפחות 20 אחוז צמחונים, חובה לדאוג לתחלופה צמחונית הולמת שהיא קצת יותר מקישואים על האש. במקרה שהאורחים הצמחונים מתאגדים הם גם רשאים לדרוש מנגל צמחוני חלופי, כזה שלא מכיל שרידי בשר, אבל אז הם גם חייבים לחסוך מאיתנו את ההטפה.