הקוד האתי: דיני מונדיאל

המונדיאל כבר כאן, ולפני שכולם מתחילים להיות מטורללים סביב התחרות העולמית - כך תעברו את התקופה הזאת כשאתם מוסריים

מונדיאל 2018 (צילום: shutterstock)
מונדיאל 2018 (צילום: shutterstock)
14 ביוני 2018

 

אזרחות כפולה

אי אפשר לרתום את העגלה לכל סוס בעולם, ואי אפשר להחליט שאתה אוהד את כל הנבחרות כאן ומסדר לעצמך תעודת ביטוח של חגיגות מול החברים. לכל אחד מותר לאמץ שתי נבחרות ולרוץ איתן כאוהד במהלך המונדיאל. מי שאמיץ ובוחר את אחת הנבחרות הקטנות, רשאי גם לקבוע שאחת הגדולות (ברזיל, גרמניה, ארגנטינה, צרפת) היא הנבחרת החלופית שלו, כדי שברגע שמצרים תודח עדיין יהיה לו עניין.

נוכח נפקד

לבחירת הנבחרת שלכם יש השלכות לא רק בתחום פריבילגיות ההתנשאות על חברים, אלא גם בזכויותיכם כעובדים: אם אין במקום העבודה שלכם טלוויזיה ראויה, אתם רשאים לחתוך הביתה כדי לצפות במשחקים של הנבחרת שלכם, אבל בהם בלבד (עד לשלבי ההכרה. מ-7.7 שיגידו תודה שבאתם בכלל). כדי לא לייצר זעם על העובדה שנעלמתם בארבע, מותר לשקר ולייצר הזדהות רגשית עמוקה ביניכם ובין הפייבוריטית שלכם ("גרתי בקולומביה עד גיל 5, אבא שלי עבד בשגרירות").

המדינה היא אני

אם אתה לא מחזיק בדרכון רלוונטי, או לחלופין מחזיק בשתי חולצות שלהם בבית והיית בשני משחקים שלהם בעבר – אל תגיד "אנחנו" על נבחרת לאומית אחרת. זה שפעם אכלת בגט לא הופך אותך לצרפתי, פרנסואה.

תלבושת חוץ

אם אתם מעיל גיל 20 חל איסור ללכת עם חולצה של נבחרת בחוצות, אלא אם כן זה חלק מטקס של מנחוס שמלווה אתכם זה שנים. ככלל, גם אם אתם האדם הרציונלי בעולם יש לכבד לכל אורך המונדיאל את הרגלי המנחוס של הזולת, אפילו אם הם קיצוניים וכוללים אי החלפת תחתונים וכו'. חיה ותן לחיות כמו אידיוט.

הכנסת מארחים

צופים במונדיאל בבר? הקפידו לפרגן ולהזמין מינימום דרינק למחצית. יש הארכה? עוד דרינק.