הקוד האתי: דיני שכנים

האם להתעמת עם הגברת שמאכילה את החתולים בבניין ומה עושים עם השכן המרעיש?

מתוך "המפץ הגדול"
מתוך "המפץ הגדול"
26 בינואר 2017

 

שלום בר קיימא

שלום לשכנים בחדר המדרגות זה כמו מתנת יום הולדת לחברים: ברגע שאחד משני הצדדים התחיל בנוהג – הוא תקף גם לשני הצדדים עד יום מותם. האפשרות היחידה שלכם לצאת מזה היא מעבר דירה.

 

מדרג הענישה

כדי להתמודד עם שכן מרעיש יש לאמץ את השיטה האמריקאית: עברה ראשונה דינה בבקשה מנומסת ("אחי, המוזיקה שלך לא נותנת לישון, יש מצב להחליש?"), עברה שנייה – אזהרה מאיימת ("ביקשתי יפה, אני לא רוצה לעשות פה עניין תאמין לי"), עברה שלישית דינה ענישה חמורה ("אני מתקשר לפקח").

 

אדם לאדם רעב

חל איסור על בקשת מוצרי צריכה בסיסיים (מלח, סוכר, חלב סויה) משכנים אם יש מכולת או סניף AM:PM במרחב של פחות משבע דקות הליכה מהדירה. הערבות ההדדית מתה עם רבין.

 

ארגון גג

אחד השכנים השתלט על הגג של הבניין? ברשותכם שתי אפשרויות: לבנות קואליציה שתכלול עוד שלושה דיירים כדי להאבק בו, או לסגור איתו דיל פוליטי מסריח שבו ישכפל לכם מפתח ותחלקו איתו את השטח.

 

וילה בג'ונגל

שטח הבניין רובץ חתולים? מוטב להימנע מעימות עם מאכילת החתולים שבבניין. אתם תפסידו וגם תצאו הרעים. רק במקרה שהחתולים הופכים למגע אמיתי (פולשים לכם לתוך הדירה), מותר לכם לנסות להגיע להסדר ולהציע האכלה מרוחקת. הפתרון, כנראה, יכלול מעבר דירה.