האדם הדיגיתלי

כרטיס הדיגיתל של העירייה שהושק השבוע מבטיח לעשות מהפכה ביחסים בין התושבים לעירייה

יש כרטיס חבר מועדון? כרטיס דיגיתל
יש כרטיס חבר מועדון? כרטיס דיגיתל
15 במאי 2013

כחלק מהמהפכה הדיגיטלית עליה עובדת העירייה בשנתיים האחרונות, אשר כללה בין היתר את השקת  מערכת המפות האינטראקטיבית החדשה iView ופעילות האפליקציות העירונית APP-2-You, הושק השבוע כרטיס הדיגיתֵל, יורש העצר הדיגיטלי של כרטיס התושב של העיר תל אביב־יפו. ההרשמה אפשרית רק לתושבי העיר והיא חינמית.

לכל חבר במועדון הדיגיתֵל החדש, אזור אישי מקוון באתר העירוני בו יוכל להתעדכן בעדכונים אישיים עבורו, בהתאם לתחומי העניין שסימן במעמד ההרשמה – כך שאם הינך חובב תרבות, ובתיאטרון הבימה נותרו עשרות כרטיסים פנויים להצגה ביום בו היא עתידה לעלות, סביר להניח שתזכה לעדכון של הדקה ה־90 שיציע לך את הכרטיס במחיר מסובסד. זאת ועוד, בהסתמך על אזור המגורים של כל חבר במועדון, השירות החכם ידע לעדכן את החברים בו בשיפוצים או בבעיות תשתית באזור מגוריו.

בהמשך, מבטיחים בעירייה, יינתנו גם שירותים עירוניים מקוונים וניתן יהיה לבצע פעולות מהבית ללא המתנה בתור ומבלי להגיע לעירייה: "כלל השירותים יינתנו באמצעים דיגיטליים דרך שימוש בטכנולוגיות מתקדמות ליצירת שירותים אישיים באיכות גבוהה. בין השירותים – הרשמה לגני ילדים, ביצוע תשלומים, תזכורות SMS ועדכונים שוטפים על המתרחש בעיר".

העירייה כבר יצרה שיתוף פעולה עם 20 מוקדי תרבות ופנאי בעיר, וכבר במעמד ההרשמה זכאים הנרשמים החדשים למתנת היכרות כגון: מנוי שבועי לתל אופן, כניסה לבריכת גורדון, כרטיס יחיד לקאמרי או למועדון צוותא ועוד.

ההרשמה מתקיימת בינתיים בבניין העירייה, כאשר בהמשך תפרוש העירייה דיילים ודיילות במוקדים מרכזיים בעיר, שירשמו את התושבים לשירות החדש.

ראש עיריית תל אביב־יפו, רון חולדאי, רואה את המהלך כראשוני, אך כחלק מחזון שלם – רחב הרבה יותר: "כמי שיש להם את המוח והיצירתיות, אנו שוב מוצאים עצמנו כחלוצים במחנה של אימוץ הטכנולוגיה. הדיגיתֵל יאפשר לתושבי העיר לפעול בקלות וביעילות. הכרטיס החדש הוא חלק מחזון עירוני שלם שמעודד את היצירה ואת השימוש ביצירתיות לטובת התושב – זה הדיגיתֵל".