האוצר: אנימציה שתרצו לתלות בבית ועוד דברים יפים שמצאנו באינטרנט

הסינים הינדסו חזיר-קוף, רפרם חדד עושה שמות באינסטגרם, השינויים שעברו המדים של חיילי הסער מ"מלחמת הכוכבים" ועוד דברים מושלמים. כנסו, כנסו

מתוך "Déjeuner sur l'herbe"
מתוך "Déjeuner sur l'herbe"
12 בדצמבר 2019

האנימציה

Déjeuner sur l'herbe
חבורת סטודנטים מבית הספר לאומנויות גובלינס שבצרפת יצרו את אחד מסרטי האנימציה הקצרים המוצלחים ביותר שראינו לאחרונה, אודות מדען מלא חשיבות עצמית שאירוע אחד מטלטל את אמונותיו וחייו. האנימציה המדויקת, הפריימים שאפשר למסגר ולתלות ובניית הסיפור עושים חשק לפיצ'ר באורך מלא.

האקולוגיה

ציורים עברו מייקאובר בהתאם לשינויי האקלים
לקראת ועידת האקלים באו"ם, מוזיאון הפרדו במדריד בשיתוף עם World Wildlife Fundי(WWF) לקח ציורים מאוסף המוזיאון והעביר אותם מייקאובר דיגיטלי בהתאם לנזקי שינויי האקלים. הפרוייקט נקרא "1.5ºC Lo Cambia Todo+" – מעלה וחצי משנה הכל – והוא מוצג בשלטי חוצות במדריד (וברחבי האינטרנט כמובן).

אחד הציורים בתערוכת "1.5ºC Lo Cambia Todo+"
אחד הציורים בתערוכת "1.5ºC Lo Cambia Todo+"

המדע

חזיר-קוף הונדס בסין בהצלחה
זה מסעיר, אבל אל תצפו ליצור אפוקליפטי שחציו חזיר וחציו קוף. שני חזירים הונדסו עם תאי קוף – מבחוץ הם נראים רגילים, אך כעת הם חולקים רקמות גנטיות עם אבינו הקדום. המדענים האחראים לניסוי רואים בו התקדמות לעבר המטרה הסופית – גידול איברים אנושיים בבעלי חיים לשימוש בהליך השתלה. האם לפחד או להתרגש?

התיעוד

ברווזים מתהלכים על גג
תיעוד ביתי בן 12 שניות של רגלי ברווזים מהלכות על גג. מה יש לכם להפסיד?

עמוד האינסטגרם

Rafram_x
את האמן והצלם היהודי רפרם חדד אולי לא צריך להציג. אתם אמורים להכיר אותו – אם לא בשל עבודותיו אז בשל העובדה שבשנת 2010 הוא נעצר בלוב בחשד לריגול (וכתב על זה ספר). באינסטגרם שלו מתעד רפרם את חייו בתוניסיה שבה הוא חי בשנים האחרונות – האנשים, הים, היצירה שלו ובעיקר הקולינריה. האסתטיקה מדהימה ותוניסיה הפכה להיות היעד המועדף עלינו לחופשה הבאה. מומלץ לגלול שבעים.

View this post on Instagram

second time in a week #weeklykiftaji

A post shared by rafram (@rafram_x) on

View this post on Instagram

waking up with strange hair day

A post shared by rafram (@rafram_x) on

היוטיוב

ההיסטוריה של חיילי הסער
לכבוד יציאת הסרט החדש בסדרת "מלחמת הכוכבים", החבר'ה שם מציגים סרטון המגולל את היסטוריית העיצוב של הסטורם טרופרס והשינויים שהמדים שלהם עברו לאורך השנים. יעניין לא רק את חובבי הז'אנר.

עלה מן האוב

הצלצול החדש שלכם: הקאנון של פכלבל מנוגן על ידי רכבות
סרטונים שונים של צופרי רכבות נערכו כך שהם"מנגנים" את הקאנון של פכלבל (אתם מכירים, אם לא בשם אז במנגינה). זה מצחיק וחמוד, ואפילו כולל הופעת אורח של תומאס הקטר!

העיצוב

כד קבורה עשוי קרח
דיאן לקלייר ביסון, מעצבת אמריקאית, עיצבה פתרון קבורה שהוא יפה כמו שהוא אקולוגי – כד עשוי קרח לאפר המת, שנמס לאיטו ולא משאיר עקבות. הכד־תיבה מיועד לפיזור האפר בנחל, באגם, באוקיאנוס – או אפילו באדמה.