האח הגדול סיפר לדיירים על הקורונה, והכניס להלם דווקא את הצופים

חשיפת ההתרחשויות בבת אחת הייתה רגע של עיבוד מידע דווקא עבור הצופים, שיכלו להפנים את האירועים המתגלגלים. טוב שזה היה בפריים טיים, דווקא בתוכנית בידור, דווקא בצורה הזו

ניר מעכל את המידע (מתוך "האח הגדול")
ניר מעכל את המידע (מתוך "האח הגדול")
20 במרץ 2020

בניגוד לגיא, לירון וצבא הפרומואים, אני לא מתכוון למשוך אתכם לפני שנפנה לעיקר. האח הגדול עדכן את הדיירים על מגפת הקורונה, וזה היה קשה לצפייה ומשחרר באותה המידה. לראות את תגובת ההלם של הדיירים עזר מעט לעכל עוד יותר שזה לא שאנחנו השתגענו, זו המציאות. בזמן שדיירי הבית גילו בבת אחת את מכלול המידע שטופטף לנו לאורך שבועות, הפרצוף שלהם אמר הכל. שילוב של הלם, זעזוע, פחד והמון בלבול השתלט על הבית, ועם כמה שהיה נחמד ומנחם לראות את הדיירים מגיבים לסרטונים שקיבלו ממשפחותיהם, אני התרכזתי בעיקר בתגובתו של ניר, הדייר החכם ביותר בבית, שהצליח לדברר את תחושת ההלם גם לשאר דיירי הבית, ובכך, גם לצופים.

הפוסט טראומה שמתגבשת ברגעים אלה ממש עוד תהיה דבר שנצטרך להתמודד איתו, לצד שיקום כלכלי. בתקופות שכאלו נוטים להתעסק בחיים עצמם, ולהזניח את הפן הרגשי, אבל עם כמה שחשיפת המידע לדיירי הבית היא משאבת רייטינג משמעותית, היא גם הצליחה להיות רגע של עיבוד מידע עבור הצופים, שיכלו להפנים את האירועים המתגלגלים. טוב שזה היה בפריים טיים, דווקא בתוכנית בידור, דווקא בצורה הזו. לשם שינוי, האח הגדול באמת תפקד כמדורת שבט ברגעים האלו, בעודו מספר את הסיפור שלנו ברגעי אמת.

תקווה מקבלת את הבשורה על הקורונה (מתוך "האח הגדול")
תקווה מקבלת את הבשורה על הקורונה (מתוך "האח הגדול")

אבל קחו בחשבון שהממלכתיות הזו לא תחזיק הרבה זמן. הרי הבית כמנהגו נוהג, וגם בפרק הזה קיבלנו פרומו קטן לריב הבא שישכיח מהדיירים את הקורונה, הלא הוא קאמבק מוזר של הריב על ליאור, בערך. לראשונה מזה הרבה זמן, ירדן התעמתה עם הרגשות שלה כלפי ליאור, ואף שיתפה אותו בתחושות שלה. הוא, אולי מכורח ההרגל, מיד זרק את הסירוב האוטומטי שלו, למרות שירדן אפילו לא גיששה בנוגע לסיכוי איתו, אלא רק חלקה איתו את התסכול מהמצב. חבל שדווקא האירוע הזה יהיה מה שהתחיל את הריב שנראה בשבת, כי אם הוא כזה תלוש, הריב שייצא ממנו יהיה כמו כל ריבי הפרומואים – מהיר וקטן מכפי שהוא נראה.

הבית כמנהגו נוהג (מתוך "האח הגדול")
הבית כמנהגו נוהג (מתוך "האח הגדול")

בינתיים, החלק השני של הלא-משימה במסגרתה הגיעו אחים גדולים מחליפים היה זניח להפליא. ציפי שביט אמנם הוציאה מיוסי את הקזנובה הנסתר שלו ונתנה לגדי את הסטייק המיוחל שלו (על אף שאין ספק שלא היה לו מושג מי זו), אבל היא לא באמת הוציאה שום דבר יוצא דופן מהדיירים. כך גם ליאור סושרד, שבעיקר פוצץ להם את המוח, אבל שיעמם את התחת על המסך, עם סדרת תעלולי קריאת מחשבות שהסתיימה באופן הכי מלחיץ בימינו – עיטוש. וניקי גולדשטיין? ובכן, הוא עשה את הדבר היחיד שניקי גולדשטיין יודע לעשות, והביא את העצבים לכולם, דייר-דייר.

ציפי שביט בקונטרול (מתוך "האח הגדול")
ציפי שביט בקונטרול (מתוך "האח הגדול")

כך שמעבר למידע החדש שנכנס לבית, נשארנו עם רשימת הדחה חדשה ומעניינת. שבועיים וגרוש לפני הגמר, ההדחות מתחילות להיות אכזריות, אם כי אני צופה שההדחה הקרובה לא תהיה קשה מדי. לתקוה, ניר ואפילו אדם יש כבר קהל נאמן, על יוסי אין בכלל מה לדבר, מה ששוב משאיר אותנו עם שתי החדשות שכבר טכנית לא חדשות, שירלי ואודליה. חמישה דיירים העמידו להדחה את שירלי, ארבעה העמידו את אודליה. זה אפילו יותר משיאן המועמדויות ניר. כנראה שאחת מהן תצא ביום שבת להסגר מסוג אחר לגמרי, שם היא תתקבל סוף סוף כדיירת ותיקה, כי נראה שבבית האח הגדול החדשים ישארו החדשים עד שהאחרונה בהם תצא.

>> כל מה שקרה בפרקים הקודמים

מחפשים סדרה חדשה? בואו לדבר על זה בקבוצת הטלוויזיה של Time Out, "מה רואים היום?"