עונת הזיווגים: "האח הגדול" שכחה שהיא לא ריאליטי שידוכים

חמישה דיירים חדשים מצטרפים לבית האח הצפוף גם ככה, ולכולם ההפקה מייעדת פוטנציאל רומנטי עם אחד הדיירים או הדיירות. נכון שהעונה הזאת נוטפת הורמונים וזיקוקי דינור, אבל ההפקה שוכחת שדווקא השידוכים המתוכננים הם אלו שלא עובדים לה בדרך כלל

24 ביולי 2022

איכשהו, בעונה הזאת של "האח הגדול" יש דינמיקה מאוד משונה: אנחנו מתקרבים ליום ה-50 של העונה, אבל מספר הדיירים רק מטפס. אמנם נפרדנו מחמישה דיירים, אבל ייתכן מאוד שבעוד שבוע נמצא את הבית עם שישה נוספים (ארבעה שכבר נכנסו, אחד שאולי ייכנס – תלוי ב"בחירתה של שרין", ועוד אחד שנדבק בקורונה ואמור להצטרף מתישהו). לא ברור איך בעיית הצפיפות בבית הולכת להיפתר, בטח לאור העובדה שהעצבים כבר מתחילים להיות מאוד רופפים בבית – ואולי ההפקה גם לא משתוקקת לפתור אותה. כך או כך, במוקד הפרק עומד כמובן האירוע הגדול של יום חמישי – כניסת הדיירים השנייה, מנהג קבוע שהיה גם בעונות קודמות של "האח".

הראשונה היתה דנה אמסלם – מי שללא ספק נכנסת למשבצת "דיאן החדשה". היא בת 22, היא נראית נהדר ואפילו נכנסה עם שמלה דומה מאוד לזו שדיאן לבשה בתעודת הזהות של אירוע הפתיחה. המטרה המוצהרת שלה (על פי תעודת הזהות) היא דניאל – ניסיון לתקוע טריז בין הדייר הסופר פופולרי לבין אילנה טרננקו, שאיתה הוא נמצא במערכת יחסים. יהיה מעניין לראות את הדינמיקה הזאת, אבל בעיניי זו בעיקר הזדמנות של "האח" קצת להזיז את הגבינה של דיאן, שהוכתרה מהרגע הראשון של העונה בתור פייבוריטית. פוטנציאל ללא מעט אש בין שתיהן.

באה לסכסך? דנה אמסלם (מתוך "האח הגדול")
באה לסכסך? דנה אמסלם (מתוך "האח הגדול")

השנייה אחריה הייתה ליה טאי אהרוני – עוד מישהי שנכנסת כדי לאזן קצת את מאזן היופי בבית (ודי מצליחה, צריך להודות). פוטנציאל לסיפור של העונה, נולדה בווייטנאם ואומצה על ידי ישראלית כשהיתה בת חודש. היא אמנם תפוסה, אבל בתוך ביצת ההורמונים הרוחשת שהיא העונה הזו של "האח", לכו תדעו.

אחריה נכנס דוד מהצרי, שמגיע כדי לסגור להפקה שתי פינות: אחת, לעלות את הגיל הממוצע והמאוד מאוד צעיר של הבית (דוד בן 63) – יש לו טמפרמנט מאוד שונה משל קאזם, דיאן, בר, שחף ושאר החבורה המאוד סוערת שיש בפנים. והדבר השני הוא למצוא את "החצי השני" של דינה: כבר הסכמנו שנראטיב העל של העונה הזאת הוא רומנטיקה, ורביעיית "הפרלמנט" המפורסמת (דינה, ריוואה, שרין וקאזם) ידועה בעיקר בתור אלה שלא היתה להם מערכת יחסים מתפקדת בתוך הבית. דוד אמנם מגיע כשהוא נשוי, אבל את המאץ' בינו לבין דינה קשה להסתיר. האם זה יעבוד? האמת, העונה הזאת של "האח" כבר הוכיחה שהניסיונות המלאכותיים האלה לייצר שידוכים לא תמיד מצליחים – זוכרים שפעם היה צ'אנס לזוגיות בין טליה ואופק? זוכרים שחשבנו שטליה תפריד בין בר לאליאב?

הנה ממוצע הגילאים טס למעלה. דוד מהצרי (מתוך "האח הגדול")
הנה ממוצע הגילאים טס למעלה. דוד מהצרי (מתוך "האח הגדול")

וכן, בסוף נכנסה גם לירן רוזן, שהיא אולי השם הכי מעניין ברשימה הזאת. לירן, כזכור, כבר היתה חלק מהבית – במסגרת "משימת הפייק", כשהיא שווקה בתור "נציגת צופי ערוץ 26". אחרי שהיא הספיקה לזרוק למעט זרדים לתוך המדורה הזאת, במיוחד מול דיאן, היא יצאה וחזרה בתור דיירת קבועה. לירן נכנסת ממקום מאוד מאוד שיפוטי, אחרי הכל היא היתה אמורה להיות זו ש"זורקת הערות". עכשיו, היא תצטרך להתמודד עם התוצאות של ההערות הלא פשוטות שזרקה – מול דיאן, מול נתנאל, מול אופק וגם מול דיירים נוספים.

תת-עלילה נוספת של הפרק הזה היא הכניסה של משה קוגמן. אחרי ששרין דיברה לא מעט על הרצון שלה באהבה, "האח הגדול" המשיך לעבוד בתור הגלגול החדש של הלנה עמרם, ומצא לה את הדייט המבוקש: קוגמן הוא בן 31, מבאר שבע (לא ברור האם מדובר באוהד בית"ר, כפי שהיא ביקשה לא פעם) – אבל הוא בהחלט מאוהב ורוצה את שרין בתור החצי שלו. זה בהחלט נראה אידיאלי (גם שרין הגיבה בהתלהבות אופיינית ב"חדר הסודות"). לנו נשאר לראות האם זה באמת יתפתח למשהו רציני – במלים אחרות, האם מדובר בדיאן ונתנאל או באופק וטליה. ביום רביעי שרין תצטרך להחליט – אם היא ומשה ממשיכים, או נפרדים.

כמעט לפי כל הדרישות. משה קוגמן (מתוך "האח הגדול")
כמעט לפי כל הדרישות. משה קוגמן (מתוך "האח הגדול")

וכל הכניסות האלה מגיעות כשהאש בשבועות האחרונים הגיעה לשיאים חדשים. זה התחיל במריבה סוערת מאוד בין קאזם לשחף (כרגיל, על קציצות); ונמשך בבוקה ומבולקה שלמה בפרק ששודר אתמול: בגלל שאלות של תקציב, קאזם ודיאן נכנסו למריבה עוצמתית (כולל כניסות אישיות – קאזם הזכיר לה את הטראומה שלה, דיאן נכנסה בטראומה שלו), ואחר כך גם דיאן ושרין נכנסו לפייט. בסופו של דבר, למעט שרין, כל המריבה הזו נגמרה בטוב – ואפילו בהתנצלות של דניאל, שחולל את כל הבלגן הזה. דבר אחד בטוח: השילוב בין כמות הימים שחלפו, הלחץ הנפשי – והכניסה של לירן, שדי הלהיטה את הרוחות ושמה על הדיירים עוד משקל, לא הוסיפה לאווירה בבית. עם כל החבילה הזו, "האח" ינסה לשרוד את העונה הזאת. ארבעה דיירים קיבלו אזהרות (דיאן, נתנאל, קאזם ושרין), ואפשר להניח שגם בחזית המשמעתית נשמע עוד רבות.

ולסיום סיומת: בתוך העונה הקשוחה הזו, בולטת מרינה בתור סיפור ה"פיל גוד" של העונה. מרינה היא קונצנזוס; אין לה שום סכסוך עם אף אחד מיושבי הבית, היא לא מעוררת אנטגוניזם בשום צורה, כל סצנה שלה רק מרחיבה את הלב יותר ויותר – ולדעתי, ביחס לכל שרשרת המריבות האינסופית והקטנונית, בשקט בשקט היא דוהרת אל הזכייה. אלא שלצד כל האווירה הכמעט אלימה הזו, אי אפשר שלא לתהות האם מרינה היא פייבוריטית – או אולי בכלל מי שלא באמת שייכת לבית?