יוצאים מוייטנאם: האנוי ומסעדות נוספות מודיעות על סגירה

בנוסף לוייטנאמית האהובה גם בינו בפיתה ברוטשילד וחומוסיית מבסוטה בפלורנטין הודיעו שלא יפתחו את הדלתות. סגירות נוספות בדרך

האנוי (צילום: יולי גורודינסקי)
האנוי (צילום: יולי גורודינסקי)
26 במאי 2020

בזמן שהעיניים מופנות למסעדות שייפתחו מחר (רביעי) אחרי יותר מחודשיים, יש מי שאצלם הדלת תישאר סגורה לתמיד. מסעדת האנוי האהובה מלילינבלום היא בין הסנוניות הראשונות לבשר על אביב עצוב לענף.

"בעקבות משבר הקורונה אנחנו נאלצים לסגור את האנוי", לשון פוסט שהתפרסם אמש וזכה לאלפי לייקים ומאות תגובות ושיתופים. "תודה גדולה לכל הצוות שלנו שעבד איתנו לאורך 8 השנים האחרונות. המשפחה, החברות והאהבה שנוצרה בהאנוי תמשיך איתנו הלאה לכל מקום אליו נלך. תודה רבה ללקוחות הנעימים והמקסימים שהתארחו אצלנו, חברים שבאו לחגוג, דייטים נונשלנטים, הכלבים החמודים, משפחות בשבתות, ילדים שראינו גדלים וכל מי שהזדמן לו לבוא. תמיד שמחנו לחלוק איתכם ביחד את האנוי ולראות אתכם נהנים איתנו. הרבה מכם הפכו להיות חברים של ממש ונשמח שזה ימשיך כך עוד שנים רבות. אוהבים ומקווים להיפגש בקרוב".

בוקר טוב ויטנאם, מסעדת האנוי. צילום: אנטולי מיכאלו
בוקר טוב ויטנאם, מסעדת האנוי. צילום: אנטולי מיכאלו

האנוי נפתחה בשנת 2012 ופילסה את דרכה בנחישות והתמדה לרשימת המסעדות האסייתיות הטובות בעיר. בשעה שמסעדות פאן־אסייתיות הגישו אוסף אקלקטי ממטבחי ממדינות שונות, בחר השף איתי חיימוביץ' (מבעלי המקום יחד עם דיה רז וקרן שרון) להתמקד ברשימה מצומצמת של מנות בביצוע נאמן למקור ולא מתחנף. עושר טעמים וחריפות בלתי מתנצלת משכו אורחים שהתגעגעו לדבר האמיתי או ביקשו להכיר אותו מקרוב, אפילו בתנאים מאתגרים של כיסאות רעועים ושולחנות מארגזי פלסטיק.

מהתמונה שמצטיירת עד כה נראה שהמשבר פוגע בעיקר במקומות קטנים ובינוניים, ותיקים וחדשים כאחד. האנוי מצטרפת לאיגרא רמא, סולטנה ואורבן שמאן, לבינו ברוטשילד ולחומוסיית מבסוטה שתיסגר ב־15.6. במסעדות אחרות בוחנים את המצב, לדוגמה פרונטו וטאיזו שייפתחו בשבוע הבא והבר־מסעדה מאנה שלא בטוח אם ייפתח בכלל. "אנחנו מנסים לגייס הון ולהציל את המקום. או שנצליח או שהקורונה גמרה אותנו סופית", אומר כפיר זלייט מקבוצת הבעלים. "עבור מקום חדש שבונה קהל לקוחות זו הייתה מכה קשה מאוד. בסיטואציה הכללית ההרגשה היא כאילו זרקו את המסעדות מתחת לגלגלים וכבר תקופה ארוכה אנחנו שק חבטות. כל הבעיות מתנקזות לענף – מבקשי מקלט, חוק הטיפים, שכירים בעלי שליטה, ביורוקרטיה ורישוי עסקים, דברים שמונעים מאיתנו להתרכז בעיקר ולעבוד". רק ביום ראשון יוחלט סופית אם מאנה ייפתח או שעוד שם יתווסף לסטטיסטיקה העגומה של הקורונה.