פעם שניה גלידה: הבאצ׳ו חוזר

הגלידרייה - בית קפה המיתולוגית תיפתח מחדש ביום ראשון הקרוב בסמוך לקפה מרסנד. בוויטריניה תמצאו את טעמי הגלידות שהתגעגעתם אליהן ובקרוב גם קולקציית עוגות הונגריות

באצ'ו. יולי גורודינסקי
באצ'ו. יולי גורודינסקי
14 ביוני 2018

חדשות נפלאות לקורא יגאל סרנה, ולעוד אלפי אנשי תוכן, אינטלקטואלים, אמנים, וסטודנטים שנהגו לבלות בקפה באצ'ו. בתחילת שבוע הבא הבאצ'ו חוזר. לפני הכל רגע בריף לצעירי הקוראים. גלידריה באצ'ו הוקמה ברחוב בן יהודה פינת נורדאו ב- 1995 על ידי רעות עירון, שהייתה אז בת 22 בלבד. תוך זמן קצר הגלידריה העתיקה את מקומה לקינג ג'ורג' פינת שלמה המלך והפכה למקום בילוי אהוב במיוחד, עם עובדים כמו הדי ג'יי בוגי בן (בן סלווין, כיום הבעלים של קפה יום טוב). כשהעסק גדל עירון צרפה את השותף בועז טרגרמן שעבד איתה.
הגלידה באותם ימים יוצרה בירושלים באופן ארטיזנלי ונמכרה במקביל רק בעיר הקודש. ב- 2002 עזבה עירון את השותפות, וטרגרמן נפרד מוויטרינת הגלידה לטובת עוד שטח ישיבה ומטבח עם אוכל מושקע ומתוחכם למדי עבור יושבי בית הקפה. אלא שהעלייה בשכר הדירה על הנכס גרמה לטרגרמן לסגור את בית הקפה בסוף 2017 לצלילי זעקות שבר קולמוסיות של יושביו הקבועים.

עוד רגע הגלידה מצטרפת. צילום: יולי גורודינסקי
עוד רגע הגלידה מצטרפת. צילום: יולי גורודינסקי

ביום ראשון הקרוב טרגרמן יפתח את הבאצ'ו מחדש, בדיוק כפי שהיה בגלגול הראשון שלו, הפעם בשותפות עם זוגתו, הדר קדמן. הבאצ'ו הנוכחי במהדורת 2018 הוא שוב גלידריה קטנה ואלגנטית, עם ויטרינת גלידות שלא מחפשת להיות מתוחכמת ומחדשת אלא מושקעת בטעמים ומתכתבת עם מרסנד הסמוך שגם הוא בבעלותו של טרגרמן.

הגלידות, שמיוצרות על ידי קונדיטור איטלקי סודי, בקולקציה מיוחדת רק עבור הבאצ'ו, הן בטעמי רטרו מובהקים: מלגה –  רום צימוקים של פעם, פבלובה, וניל איטלקי לבן ומעודן (בניגוד לצרפתי הצהוב בטעמים חזקים), וכן גלידת קפוצ'ינו וגלידת מנטה. בהמשך מקווה טרגרמן לחבר את הגלידה לעוגות ההונגריות בסגנון בייתי שמיוצרות עבורו למרסנד; עוגת גבינה, עוגת תפוחים ופאי לימון. (12 ש״ח למנת ילדים ועד 30 ש״ח למנה ענקית).

בכל מקרה אתם מוזמנים להתיישב על המדרכה הרחבה שבחזית הבאצ'ו המחודש, להציץ מידי פעם אל הים וללגום אספרסו משובח. הפרלמנט של איתן גרין במרסנד פועל כרגיל, וכאן נשאר מקום לפרלמנטים הותיקים של הבאצ'ו משכבר. אפוגטו מישהו?

באצ'ו גלידריה בבן יהודה. בן יהודה 70, תל אביב, כל יום 11:00-23:00, 03-5234318