"הבנים מציגים: שטני" היא יותר מעוד סדרה על גיבורי על רצחניים

כן, יש גם פרק של יוצר "ריק ומורטי". "הבנים: שטני" (צילום מסך: אמזון פריים וידיאו)
כן, יש גם פרק של יוצר "ריק ומורטי". "הבנים: שטני" (צילום מסך: אמזון פריים וידיאו)

העולם הציני והאפל של "הבנים" מתרחב בעזרת סדרת האנתולוגיה החדשה, שמציגה שמונה סיפורים מאוירים ושונים לחלוטין מאותם גיבורי על נבזים שלמדנו לאהוב. עם יוצרים מפתיעים כמו אנדי סמברג, ג'סטין רוילנד, סת' רוגן ואקוואפינה, התוצאה טובה יותר משציפיתם

9 במרץ 2022

הכתבה התפרסמה במקור באתר "הספוילר", אתר הטלוויזיה החדש מבית "טיים אאוט". תראו תראו

כשנחשפנו לראשונה לעולם הציני של "הבנים", ההלם היה כמעט מיידי. פחות מחמש דקות לתוך הפרק הראשון, וכבר ראינו את בת הזוג המתוקה של יואי מתרסקת בהילוך איטי לעיסת דם ורסיסי בשר על ידי גיבור על. מהרבה בחינות, הרגע ההוא הגדיר את האופי האפל של הסדרה (המבוססת על הקומיקס מאת גארת' אניס) – בעולם הזה, יותר סביר שסופרהירו, כל סופרהירו, ישאיר מאחוריו שובל דם ופוסט טראומה מורכבת מאשר יציל זקנה מבניין בוער. אלא אם כן זה יביא לו יח"צ טוב.

מאז ראינו בשתי עונותיה של הסדרה לא מעט דם, זרע ודמעות. יואי איבד מזמן את תמימותו וכך גם אנחנו, והתרגלנו לראות את אנשי "השביעייה" מבצעים מעשים מחרידים. העונה השלישית, שצפויה לצאת במהלך הקיץ הקרוב, תאלץ שוב להעלות את הרף. עד שזה יקרה, החליטו מפיקי הסדרה סת' רוגן ואוון גולדברג לזרוק ממתק קטן ומדמם למעריצים בדמות סדרת ספין-אוף, בערך. "הבנים מציגים: שטני", שעלתה בסופ"ש האחרון לאמזון פריים וידאו, היא אנתולוגיה מאוירת בת 8 פרקים קצרים (כ-13 דקות כל פרק) שמתקיימת בעולמם של "הבנים", מבלי שמחויבת לכלול מישהו מהגיבורים המוכרים.

כל פרק מציג סיפור אחר ומנותק, סגנון אנימציה שונה, יוצרים מגוונים ואופי נפרד. על פניו מדובר ברעיון נהדר, שכן עולם כמו זה שיצר גארת' אניס – שכולל תאגיד רשע שמייצר גיבורי על שמרגישים כמו אלים, ואת האנשים הרגילים שסובלים מזה – מגרה את הדמיון ומכיל, פוטנציאלית, אינספור סיפורים קטנים וייחודיים. בפועל, הביצוע של האנתולוגיה מתעלה אפילו על הפוטנציאל שלו בזכות האוצרות נהדרת של יוצרים, כולל כמה שמות בולטים כמו רוגן וגולדברג עצמם, אנדי סמברג, אקוואפינה, אילנה גלייזר, ג'סטין רוילנד (ריק ומורטי) ועוד. ומפתיע מכך, חלק מהיוצרים אפילו הפתיעו עם יצירות שלא הייתם מנחשים שהן פרי עטם.

אוקי, אז ג'סטין רוילנד דווקא כן יצר פרק של ריק ומורטי בעולמם של "הבנים", כולל גיבור על שמשפיך רוטב ראנץ' וכמה דמויות ממלמלות בהתאם למסורת, ואין בזה דבר רע (חוץ מההוא שמשפיך רוטב), אבל חלק דווקא לקחו חופש יצירתי יוצא דופן. רוגן וגולדברג, למשל, אחראים על הפרק הראשון שנכתב ואויר בסגנון אנימניאקס או פריקזוייד, עם סיפור קלאסי על תינוקת שבורחת לגבר הגמלוני שאמור לשמור עליה. רק שלהזכירכם, עדיין מדובר בעולמם של "הבנים", כך שלתינוקת יש עיני לייזר שמפצחות עוברי אורך לרסיסי דם ועצמות. גלייזר מצידה בחרה לבנות סיפור משל על תרבות האינסטגרם עם השראה מאנימציה צרפתית, בעוד שאקוואפינה מצידה יצרה אנימה לילדים על קקי קסם.

>> מעט מדי, מאוחר מדי: איך כבר יצאה סדרה נוסטלגית על "טייגר קינג"?
>> אם כולנו גם ככה סטוקרים, לפחות שתצא מזה טלוויזיה טובה

באופן די הגיוני, הפרקים משתנים ברמתם, אבל לא נופלים לרגע אחד ברמת העניין. בחלק מהפרקים תמצאו דמויות מוכרות כמו בלאק נואר, דה דיפ או הומלנדר – אחד מהם אפילו צולל לאוריג'ן סטורי של הגיבור הפסאודו-סופרמן – בעוד שאחרים מתמקדים בדמויות חדשות לחלוטין, כאלו שלא נחזור אליהן. המפתיע מבין הפרקים הוא כנראה זה שכתב אנדי סמברג, עם אנימציה בהשפעת הסרט הדרום קוריאני "מלך החזירים", וסיפור נוגע בלב על זקן קוראני שמנסה להציל את אישתו חולת הסרטן. מי היה מאמין שדווקא סמברג הטמבלול החמוד יהיה זה שיוציא מהעולם המטונף הזה קצת קסם.

בסיומם של תשעים הדקות, פלוס מינוס, שתיקח לכם העונה לא תישארו עם הרבה מידע חדש. זו לא המטרה של הסדרה הקטנה והחמודה הזו. במקום זה תקבלו שמונה סיפורים מעניינים, מוזרים ומיוחדים שמצליחים להרחיב את העולם אליו נחשפנו דרך העדשה הצרה של חבורת קוטלי גיבורי העל. עם כל הכבוד לתומר קפון, שמגלם בסדרה המקורית את פרנצ'י, זה די מהנה להציץ לחייהם של דמויות אחרות, אלו שלא היינו בכלל מגיעים אליהן בסדר – בין אם זו ביתם של צמד גיבורי העל השחורים, גיבור העל שאוהב חוקן הרואין או אפילו תינוקת הלייזר. מתנה קטנה למעריצים שתחזיק אותם עד צאת העונה הבאה, ועם כל כך הרבה דם וכמה סיפורים חדשים, באמת שלא צריך יותר מזה.

לצפיה ב"הבנים מציגים: שטני" באמזון פריים וידאו

>>רוצים עוד המלצות טלוויזיה? בואו לאתר הטלוויזיה החדש שלנו, "הספוילר", ותראו תראו