הבשורה הלטינית

איך הפכו המאטה והגוארנה לזוג המלכותי של עולם הצמחים המעוררים

גוארנה. צילום: Shutterstock
גוארנה. צילום: Shutterstock
19 בנובמבר 2015

האם יש משהו שהברזילאים והארגנטינאים יודעים שאנחנו לא יודעים? התשובה היא כן ואפשר למזוג אותו לכוס. ידידינו הלטיניים הפכו את חליטת עלי המאטה, כמו גם את זו של צמח הגוארנה, לחלק בלתי נפרד מהיום יום שלהם, בדומה לקפה שלנו.

הסוד של פרי הגוארנה, לדוגמה, הוא שהוא מכיל קפאין טבעי שמתפרק לאט יותר בגוף, ולכן השפעתו ניכרת לזמן ממושך יותר מקפאין רגיל. לפי מחקרים מסוימים, הוא גם חסר את תופעות הלוואי הקשורות בקפאין, מה שמקנה למי שלוגם ממנו תחושה קרנבלית בכל הגוף. הגוארנה משפר את הריכוז והערנות ומפחית עייפות במשך שעות ארוכות, כך שאפשר לנסות אותו לפני מבחנים או בתקופה של הגשת עבודות, שנקווה שכבר נמצאת מאחוריכם. אם אתם צריכים למשוך לתוך הלילה, או לתוך הבוקר, ומשם לצהריים, גוארנה עשויה להיות הפתרון בשבילכם.

מאטה. צילום: Shutterstock
מאטה. צילום: Shutterstock

נעבור לידידנו הטוב, המאטה. או בשמו המלא ז׳רבה מאטה. כשמגיע אורח לבית ארגנטינאי, המשפט הראשון שלו הוא שלום. המשפט השני הוא ״תשתה מאטה?״. המשפט השלישי הוא ״כן, תודה צ׳יף״.

גם המאטה הוא סופרסטאר נוזלי. המיליונים ששותים את חליטת הז׳רבה מאטה נשבעים שהיא עוזרת להם לחדות ולבהירות מחשבה. אבל במאטה יש לא רק קפאין טבעי, אלא גם מינרלים, ויטמינים, וחומצות אמינו, שמאזנות את האפקט הקפאיני. בנוסף לכל אלה חוקרים טוענים שבדומה לתה הירוק, הוא מכיל כמויות משמעותיות של נוגדי חמצון!

בשנים האחרונות המערב הולך ומגלה את היתרונות של המעוררים הלטיניים הללו, והיום כבר אפשר למצוא את הגוארנה והמאטה לא רק בחנויות בריאות, אלא גם במשקאות אנרגיה. אז בפעם הבאה שאתם מוצאים את עצמכם מנומנמים וחסרי פוקוס אחרי ארוחת הצהריים – שקלו את האופציה הדרום אמריקאית.

XL