מועדון הגגרין סוגר את שעריו ופותח בקמפיין הדסטארט

הגגרין מת, יחי הגגרין החדש: מועדון הגגרין האוונגרדי סוגר את שעריו עקב עבודות בנייה בדרום העיר, וכבר יוצא בקמפיין הדסטארט כדי לממן את הקמתו מחדש במיקום סמוך

גגרין. צילום: יח"צ
גגרין. צילום: יח"צ
19 באוגוסט 2019

במשך שש שנים מועדון הגגרין שכן בחצר האחורית של דרום תל אביב. כבר מהקמתו נגזר עליו להיאבק על מקומו והשבוע הודיע רשמית על סגירת שעריו, עקב תחילת הבנייה של פרויקט "MoMa" באזור דרום העיר. "תל אביב המתפתחת לא נתנה סיכוי לחצר הנסתרת שלנו", אומר מיכאל קורדובה, מנהל המקום ודמות מובילה בגגרין. "אנחנו סוגרים את שעריי המועדון ומתקפלים, אבל מתכננים לעבור למקום חדש".

"הצוות של המקום בונה יחד עם הבליינים את המועדון החדש. בכל יום ניתן לראות מתנדבים שפשוט באים לעזור לנו להרים את המקום: מאינסטלציה, נגרות, חשמלאות ועד בניית קירות"

במשך חייו הגגרין שמר על קו אחיד של מתן במה לתרבות שוליים ואמנות אוונגרדית: מסיבות BDSM מושקעות, הצגות פרינג', תקלוטי פסייקור, מסיבות גותיות ואף בית הצלה לחתולים – לצד אמנים בינלאומיים שהופיעו לראשונה בישראל בגגרין כמו ההרכב הויראלי Little Big והראפר האסטוני טומי קאש. בשונה ממקומות שנסגרים בהפתעה ומתחילים רק אז לתכנן את הדבר הבא – אנשי הגגרין, המתגאים בכך שהצוות שלהם מורכב מאנשים בעלי ידע בנגרות ובניית תפאורות, כבר בטירוף ההקמה של המקום הבא. "הצוות של המקום בונה יחד עם הבליינים את המועדון החדש. בכל יום ניתן לראות מתנדבים שפשוט באים לעזור לנו להרים את המקום: מאינסטלציה, נגרות, חשמלאות ועד בניית קירות".

למרות הרצון הטוב של בלייני המקום והצוות המסור, הגגרין עדיין זקוק לעזרה במימון המתקנים למקום החדש. "היינו צריכים לבנות גג חדש מאפס, למשל" אומר קורדובה. בצעד די חריג בנוף חיי הלילה של תל אביב קורדובה ואנשיו החליטו להרים קמפיין מימון המונים על מנת להבטיח את פתיחתו של המקום החדש. "הבליינים שלנו שוב מתייצבים ועוזרים", הוא מספר. "הבסיס של המקום הנפלא הזה הוא קהילה מגוונת, תומכת ואוהבת – שעוזרת לנו לשמר את הדבר המדהים שאנחנו מנסים לעשות פה". מבחינת הגגרין, כל מי שמעוניין לעזור בפתיחת המקום – בין אם זה כלכלית או פיזית – מוזמן בחום.

המקום החדש, גגרין 2.0, עתיד להיפתח בסוף ספטמבר ברחוב קיבוץ גלויות 13, ליד המקום הישן. קורדובה מספר כי הגגרין החדש יכיל שני חללים, הראשון בגודל המועדון הקודם והשני גדול אף יותר. אירוע הפתיחה יכלול הופעת מטאל ענקית מיוון וחמישה אמני דארק טראנס מחו"ל. אנשי הגגרין שומרים את הזכות להסתיר את זהות המופיעים עד לפרסום הרשמי הליין אפ באירוע.

קמפיין המימון