שיפקה לפתיחת התיאבון: השווארמה הכי ויראלית בארץ נוחתת בת"א

מגיע העירה. הגלגל של שרדר. צילום: מתוך האינסטגרם hagalgalshelshreder
מגיע העירה. הגלגל של שרדר. צילום: מתוך האינסטגרם hagalgalshelshreder

התופעה האינטרנטית שנקראת "הגלגל של שרדר" סוף סוף נוחתת בחזרה בתל אביב, עם מקום קבוע בלונדון מיניסטור שיספק לכל התושבים מקום להגיע אליו, והזדמנות להתווכח בקבוצת פייסבוק שמיועדת לחובבי שווארמה על האם זה היה שווה את המחיר או לא

12 בנובמבר 2023

צמרמורות צמרמורות: "הגלגל של שרדר" מצא מקום של קבע בעיר. סניף של השווארמייה הוויראלית מראשון לציון מוקם בימים אלה ברחוב שאול המלך, עם שיפקה קטנה לפתיחת התיאבון ומיץ ענבים קר לריענון הקיבה. הכינו את הטיקטוק.

התופעה האינטרנטית שנקראת הגלגל של שרדר סוחפת את הרשתות החברתיות מאז הקורונה. בליבה גמליאל אדרי, ספר גברים (ברבר בלעז) ומה שקוראים באלגנטיות 'טיפוס צבעוני', שיום אחד נתקף רעב, וביקש לקנות לעצמו מנת שווארמה. ברוח אותה תקופה, כל המקומות היו סגורים לישיבה ואדרי עשה מה שכולם עשו אז: קנה טייק אוויי והתיישב לאכול באוטו. אשתו צילמה והעלתה לטיקטוק והשאר היסטוריה – אדרי הפך לאוטוריטה והתחיל לעבור בין דוכני אוכל רחוב. כל ביס מתועד בסרטונים הומוריסטיים לשמחת כמעט 280 אלף עוקביו של אדרי, שמדלג בעליצות בין פיצה, טוסט נקניק והמבורגר ובסוף תמיד חוזר לשווארמה.

בחודש ינואר האחרון פתח כוכב הרשת פופ אפ דוכן שווארמה בשוק הכרמל, ולאחר שהתייאש מהבירוקרטיה העירונית הוא העתיק את המיזם לראשל"צ. עם ההצלחה בא התיאבון, סניף נוסף נפתח בחדרה וכעת מגיעה הרשת לתל אביב בלוקיישן מוכר – לונדון מיניסטור, בצידו של שאול המלך, ממש איפה שעד לאחרונה התמקמה מסעדת ASK.

עם סיום השיפוצים, בזמן שכרגע עוד לא לגמרי ידוע, תוכלו כנראה לטעום כאן את השווארמה כבש המפורסמת, וסיח אנטרקוט שומן כבש עם קוביות חציל, קונפי שום, צ'ימיצ'ורי ועוד תוספות מעניינות. בעבר ערך אדרי ניסויים בסיחי אווז, אסאדו וסוגי בשר יוקרתיים, אבל ספק אם יופיעו כיום, כשהנטייה היא לקצץ במחירים.

הגלגל של שרדר. צילום: מתוך האינסטגרם hagalgalshelshreder
הגלגל של שרדר. צילום: מתוך האינסטגרם hagalgalshelshreder

סוגיית התמחור, אגב, עלתה כבר בימי הפופ אפ בתל אביב – כנראה מתוך שאיפה להציב תחרות לדוכנים בשוק, ובראשם השווארמה המצטיינת של מפגש רמב"ם, מחיר פיתה כולל צ'יפס ושתייה עמד דאז על 40 ש"ח. המעבר לראשל"צ הקפיץ את העלויות, וכעת המחירים נושקים לרף העליון המקובל בשוק: 50 ש"ח לפיתה, 60 ש"ח ללאפה ו-70 ש"ח לחמגשית.

האם מה שתפס בטיקטוק כאש בשדה קוצים יתפוס גם בתל אביב? ימים יגידו. יש בעיר לא מעט שווארמיות טובות וטרנדים בטיקטוק ממילא לא עושים לנו את זה. מצד שני אנו מפרגנות באופן גורף לכל עסק שנפתח בתקופה קשה כל כך. לצורך העניין גם שווארמה היא סוג של נחמה.
שדרות שאול המלך 4, פתיחה בקרוב