כדי שנחזור לשתות: המנזר יוצא לקמפיין גיוס שימנע את סגירתו

לראשונה מזה 27 שנה סגר הבר האהוב את הדלתות בגלל משבר הקורונה. כעת יוצא הבעלים בפרוייקט מימון המונים כדי שיוכל לפתוח את המקום מחדש

המנזר סגור: מראות קשים
המנזר סגור: מראות קשים
23 באפריל 2020

נכון שהעיר מלאה במקומות אהובים וסגורים, אבל משהו במראה של הפינה השוממת הסמוכה לכיכר ברחוב גדרה בכל זאת צובט בלב קצת יותר. המנזר, אחד הברים הוותיקים בעיר הפועל ברציפות משנת 1993 וכמעט תמיד הומה אדם עומד סגור ומסוגר.

כעת יוצא ליאור הרגיל, הבעלים, בפרוייקט מימון המונים במטרה לגייס 250 אלף שקל כדי לפתוח מחדש את המקום ברגע שההנחיות יאפשרו זאת.

רק החתולים באים. המנזר
רק החתולים באים. המנזר

״חברים יקרים, לראשונה ב- 27 שנות קיומו, המנזר, "המתנ"ס" של כולנו, ניצב בפני סכנת סגירה״ הוא כותב בעמוד ההדסטארט ״כדי שנוכל להרים את התריס ביום שיתאפשר לנו, לחזור למזוג בירה טרייה ואלכוהול במחיר שכונתי, להגיש לכם אוכל טוב ולהסתגל למציאות החדשה שעדיין לא ידוע איך תיראה, המנזר צריך אתכם, קהילת המקום, המשפחה הגדולה שתמיד מצאה כאן בית.

תכל'ס, בזכותכם, בוודאי הוותיקים שבכם, עברנו כנגד כל הסיכויים תקופות קשות לא פעם ולא פעמיים. הכל התאפשר כי אתם המשכתם להגיע ואנחנו המשכנו למזוג – גם בימים המאתגרים ביותר. הדבר קרה רק הודות לכם, עמוד התווך של המקום, אתם הגב שלנו, ואליכם אנו פונים.

על מנת שנוכל לצלוח את תוצאות משבר הקורונה בתקופה הקרובה, לעמוד בהתחייבויות ולשלם הוצאות שלא ניתן לבטל או לדחות, אנו פונים אליכם בבקשה לקחת חלק בפרויקט הגיוס שלנו, ומודים מראש לכל אחת ואחד מכם שיקחו חלק, כל אחד ביכולותיו ודרכו, ומתוך הבנה שלכולנו מדובר בימים של מציאות כלכלית מורכבת״.

התשורות מגוונות וכוללות מבחר של אפשרויות השקעה מ-50 ש״ח שיזכו אתכם בשני חצאי בירה מהחבית ועד 7500 ש״ח לארוחה מזרח אירופאית ל-12 סועדים אצלכם בבית ו-12,000 שקל לערב פרטי במנזר כולל אוכל ושתייה ל-45 אורחים.

ליאור הרגיל, המנזר (צילום: שלומי יוסף)

עמוד הפרוייקט שעלה אמש (רביעי 22 באפריל) כבר גייס נכון לרגע כתיבת השורות הללו כ-50 אלף שקל. ״מתח הרווחים של המנזר תמיד נמוך כמדיניות, והסגירה הפתאומית תפסה אותנו אחרי חודשי החורף שהם גם כך חלשים יותר. לפתוח עסק אחרי שהוא סגור לחלוטין במשך כמה חודשים זה יותר מסובך מפתיחה של מקום חדש. שולי שוורץ בת זוגי ורון אזולאי, ברמן אצלנו וחבר וצלם העלו את רעיון ההדסטארט והם מתפעלים אותו מבחינה רעיונית״ מספר הרגיל ומבטיח להוסיף לפרוייקט תשורות נוספות ויצירתיות ממש בקרוב.

לעמוד ההדסטארט של המנזר