קרנבל כל השנה: ריו דה ז'נרו של הגייז

כל מה ששמעתם נכון, וזה עוד לא הכל. הומואים ולסביות מוזמנים לחוות בריו דה ז'נרו חופשה של ממש

(צילום: טיים אאוט)
(צילום: טיים אאוט)
11 בדצמבר 2013

ריו נחשבת לאחד מיעדי התיירות המרכזיים לקהילה הגאה. אין זה בזכות סצינת בליינות סוערת עם ברים ומועדונים המיועדים בלעדית לגייז (כאן לא איביזה או מיאמי ביץ'), אלא הודות לתרבות הומואית בעיר שכולה מיינסטרים, ויש אינטגרליות רבה בין הקהילה הסטרייטית להומואית. בחוף שנחשב כחוף לגייז, למשל, תמצאו לצד ה"ברביות" (הכינוי המקומי להומואים מנופחי שרירים) גם הרבה משפחות; רוב המסעדות, הברים ובתי הקפה המפורטים להלן אינם מקומות בילוי המיועדים אקסקלוסיבית להומואים וללסביות, אלא מקומות "רגילים" הידידותיים לקהילה. יש עוד רבים כאלה בעיר, ויעידו עליהם ראשי התיבות GLS (Gays, Lesbians and Sympathizers). בריו כולה, למרות התרבות המאצ'ואית השלטת בה, אף אחד אינו מתרגש מהפגנת נוכחות חד-מינית.

כמה מילות אזהרה: נא לנהוג בהיגיון. יש כאן זנות ופשע שמכוונים גם כלפי גייז, ולא אחת נפלו תיירים קרבן לאלימות ברחוב או למלאכת פיתוי שנגמרה לא טוב. כשאתם מסתובבים בין ברים ומועדונים בלילה או לפנות בוקר, השתדלו להיות חלק מקבוצה ולהיעזר במוניות.

אינטרנט

Rio Gay Guide – אתר שופע מידע על אודות חיי הקהילה בריו.

Rio Gay Life – אתר לתייר הגאה, הכולל מידע שימושי רב ולוח אירועים מעודכן.

לינה

זוגות הומואים ולסביות יתקבלו בלי שום בעיה כמעט בכל המלונות בריו. מומלץ להתמקם באזור ידידותי במיוחד לגייז, כגון איפנמה, קופקבנה או לבלון.

ברים ומועדונים

Bofetada

אם אתם רוצים ללכת על בטוח, בואו לבר הזה שממוקם ברחוב ההומואי ביותר בעיר. גברים חטובים עוצרים כאן לכמה בירות בדרכם מהחוף, ושיא הפופולריות של המקום הוא בימי הקרנבל ובלילות הקיץ – אז השולחנות גולשים לרחוב.

כתובת: Rua Farme de Amoedo 87A, Ipanema

Le Boy

מועדון הלילה הגדול ביותר בריו, מוסד ידוע בעיר הבילויים, המצטיין בהיותו הומואי בגלוי. קריוקאס מכל הגילים ולצידם תיירים מפזזים ב-Le Boy לצלילי מוזיקת האוס ודיסקו, וברוב הלילות יש גם הופעות דראג. הקהל הגדול ביותר מגיע לכאן בימי ראשון.

כתובת: Rua Raul Pompéia 102, Copacabana

אתר: www.leboy.com.br

LeBoy (צילום: טיים אאוט)
LeBoy (צילום: טיים אאוט)

Cabaré Casanova

קלאסיקה מקומית – מועדון מומלץ ולו בשביל הופעות הדראג המצוינות.

כתובת: Avenida Mem de Sá 25, Lapa

Galeria Café

חלל חשוך שפועל במיטבו מאוחר בלילה, אז הוא משמש כבר. יש בו רחבת ריקודים קטנה ומיצבים אמנותיים מוזרים לאורך הקירות. די.ג'יי הבית מנגן תערובת של האוס וטכנו, והקהל מורכב ברובו ממקומיים מתוחכמים בעלי מקצועות חופשיים. אל תשכחו לדגום את קוקטייל הבית, קפיריניית מנדרינות. בימי ראשון מתקיים כאן בזאר של ביגוד אלטרנטיבי (20:00-12:00).

כתובת: Rua Teixera de Melo 31, Ipanema

אתר: www.galeriacafe.com.br

Galeria Cafe (צילום: טיים אאוט)
Galeria Cafe (צילום: טיים אאוט)

La Girl

מועדון הלסביות הגדול בריו, והתשובה הנשית למועדון Le Boy. עיצוב הפנים, הרווי במראות, רענן ומודרני.

כתובת: Rua Raul Pompéia 102, Galeria, Copacabana

אתר: www.lagirl.com.br

Redondo Lounge

מועדון טרנדי המושך אליו מקומיים מפולפלים ותאבי מסיבות. בימי ראשון מתקיים כאן הערב המשובח "Girls and Guys Let's Have Fun on Sundays".

כתובת: Avenida Bartolomeu Mitre 450, Leblon

מסעדות

המקומות המפורטים להלן אינם מיועדים רק לגייז, אבל ידידותיים אליהם במיוחד.

00

אחד מהמקומות המתוחכמים בריו, המרכז אליו הומואים ומקורביהם בעיקר בימי שלישי וראשון. גם טיפוסים מעולם האופנה פוקדים אותו לעתים קרובות. המועדון והמסעדה פועלים בפנים, ואילו הבר מצוי במרפסת נפלאה, שבימים יפים גדושה באנשים. תוכלו להשתרע על מיטת הלאונג' תחת הדקלים או להיכנס פנימה ולבדוק את המוזיקה הקצבית המתנגנת במועדון. האוכל המוגש במסעדה הוא פיוז'ן אסייתי-ברזילאי. מעניין וכיפי.

כתובת: Avenida Padre Leonal Franca 240, Gávea (בתוך Planetario da Gávea)

אתר: www.00site.com.br

Rainbow Kiosk

קיוסק על החוף, ומקום מצוין ללגום בו קוקטייל, ללעוס פיצה או לנעוץ עיניים בטרנסווסטיטים. הופעות מאולתרות מתקיימות כאן תדיר.

כתובת: Avenida Atlântica, מול Copacabana Palace hotel

Rainbow Kiosk (צילום: טיים אאוט)
Rainbow Kiosk (צילום: טיים אאוט)

 

חופים

Copacabana beach

הקטע שבין מלון Copacabana Palace ובין Rua Fenando Mendes, הוא מבצרם של ההומואים והטרנסווסטיטים. כאן גם עלולים להטריד אתכם יותר, אז היזהרו. כדי לסלק מטרידים, פשוט אמרו "לא" – וזכרו שהסאונות הן מקומות בטוחים יותר.

כתובת: Avenida Atlântica

Ipanema beach

הרצועה שבין Posto 8 ל-Posto 9, מול Rua Farme de Amoedo (פשוט לכו בעקבות דגלי הקשת), היא מקום נהדר להפגין בו את הצד הגאה של החיים. זוהי פיסת החול הכי הומו-לסבית בריו, הן לתיירים הן למקומיים.

 כתובת: Avenida Vieira Souto

Copacabana (צילום: טיים אאוט)
Copacabana (צילום: טיים אאוט)

גייז והקרנבל

המסיבה הכי שווה בעולם – הקרנבל – מתרחשת כאן, והקהילה הגאה תורמת את חלקה לשמחה עם מסיבות משלה, שמתקיימות בימי הקרנבל בכל רחבי העיר. החגיגה הנועזת והשופעת ביותר, הכוללת טרנסווסטיטים שדופקים הופעה שצריך לראות כדי להאמין, היא ה-Gala Gay, הנערכת ב-Scala ביום שלישי של הקרנבל. יש מועדונים וברים רבים נוספים המארחים אירועי גייז בימי הקרנבל – פרטים באתרי האינטרנט.

Scala Gay Carnival

כתובת: Avenida Afrânio de Melo Franco 296, Leblon

אתר: www.scalario.com.br