אוסקר 2018: רשימת הזוכים בקטגוריות הכי חשובות

טקס האוסקר שהתקיים הלילה (שני) הכתיר את הזוכים והזוכות הכי נוצצים בהוליווד. מי הובילו, מי הפתיעו ומי הלכו הביתה בידיים ריקות? רשימת הזוכים בקטגוריות הכי חשובות

פרנסס מקדורמנד מקבלת את האוסקר בקטגוריית השחקנית הראשית, הלילה (צילום: gettyimages)
פרנסס מקדורמנד מקבלת את האוסקר בקטגוריית השחקנית הראשית, הלילה (צילום: gettyimages)
5 במרץ 2018

טקס האוסקר ה-90 התקיים הלילה (שני), ומלבד הרגעים הגדולים (עדכונים בקרוב) – הוא הכתיר את הזוכים והזוכות הכי נוצצים בהוליווד. "צורת המים" הוביל עם ארבעה פרסים, בהם הסרט הטוב; מריל סטריפ נאלצה לוותר על האוסקר הרביעי שלה לטובת פרנסס מקדורמנד ("שלושה שלטים") הנהדרת; סם רוקוול ("שלושה שלטים"), שדמותו הגזענית עוררה מחלוקת עמוקה, זכה בקטגוריית שחקן המשנה;"אשה פנטסטית" זכה בקטגוריית הסרט הזר ועשה היסטוריה בהיותו הראשון שליהק שחקנית טרנסג'נדרית לתפקיד טרנסג'נדרית; ולבסוף "דנקרק", שנעדר מהקטגוריות החשובות (אך זכה בעריכה, עריכת סאונד וסאונד מיקסינג). הנה רשימת הזוכים באוסקר בקטגוריות הכי חשובות ומעניינות.

>> המלכה פרנסס, טראומת המעטפות וגל גדות: הרגעים הגדולים באוסקר

הסרט הטוב ביותר

הזוכה: "צורת המים"

מועמדים:
"קרא לי בשמך"
"שעה אפלה"
"דנקרק"
"תברח"
"ליידי בירד"
"חוטים נסתרים"
"העיתון"
"שלושה שלטים מחוץ לאבינג, מיזורי"

שחקן ראשי

הזוכה: גארי אולדמן ("שעה אפלה")

מועמדים:
טימותי שלומיי ("קרא לי בשמך")
דניאל דיי לואיס ("חוטים נסתרים")
דניאל קלויה ("תברח")
דנזל וושינגטון ("Roman J. Israel, Esq")

שחקנית ראשית

הזוכה: פרנסס מקדורמנד ("שלושה שלטים מחוץ לאבינג, מיזורי")

מועמדות:
סאלי הוקינס ("צורת המים")
מרגוט רובי ("אני, טוניה")
סירשה רונן ("ליידי בירד")
מריל סטריפ ("העיתון")

שחקנית משנה

הזוכה: אליסון ג'ני ("אני, טוניה")

מועמדות:
מרי ג'יי בלייג' ("Mudbound")
לסלי מנוויל ("חוטים נסתרים")
לאורי מטקאלף ("ליידי בירד")
אוקטביה ספנסר ("צורת המים")

שחקן משנה

הזוכה: סם רוקוול ("שלושה שלטים מחוץ לאבינג, מיזורי")

מועמדים:
ווילם דפו ("The Florida Project")
וודי הרלסון ("שלושה שלטים מחוץ לאבינג, מיזורי")
ריצ'רד ג'קינס ("צורת המים")
כריסטופר פלאמר ("כל הכסף שבעולם")

בימוי

הזוכה: גיירמו דל טורו ("צורת המים")

מועמדים:
כריסטופר נולאן ("דנקרק")
ג'ורדן פיל ("תברח")
גרטה גרוויג ("ליידי בירד")
פול תומאס אנדרסון ("חוטים נסתרים")

תסריט מקורי

הזוכה: "תברח"

מועמדים:
"חולי אהבה"
"ליידי בירד"
"צורת המים"
"שלושה שלטים מחוץ לאבינג, מיזורי"

תסריט מעובד

הזוכה: "קרא לי בשמך"

מועמדים:
"The Disaster Artist"
"לוגאן"
"המשחק הגדול"
"פרחים בבוץ"

הסרט הזר

הזוכה: "אשה פנטסטית" (צ'ילה)

מועמדים:
"על גוף ונפש" (הונגריה)
"The Insult" (לבנון)
"אהבה חסרה" (רוסיה)
"הריבוע" (שוודיה)

סרט דוקו באורך מלא

הזוכה: "איקרוס"

מועמדים: 
"אנשים ומקומות"
"האדם האחרון בחלב"
"סטרונג איילנד"
"Abacus: Small Enough to Jail"

סרט אנימציה באורך מלא

הזוכה: "קוקו"

מועמדים:
"בייבי בוס"
"פרדיננד"
"לאהוב את וינסנט"
"The Breadwinner"

צילום

הזוכה: "בלייד ראנר 2049"

מועמדים:
"שעה אפלה"
"דנקרק"
"פרחים בבוץ"
"צורת המים"

פסקול מקורי

הזוכה: "צורת המים"

מועמדים:
"דנקרק"
"חוטים נסתרים"
"מלחמת הכוכבים: אחרוני הג'דיי"
"שלושה שלטים מחוץ לאבינג, מיזורי"

שיר מקורי

הזוכה: "Remember Me" -"קוקו"

מועמדים:
"Mighty River" – מרי ג'י.בלייג', "פרחים בבוץ"
"Mystery of Love" – סופיאן סטיבנס, "קרא לי בשמך"
"Stand Up for Something" -"מרשל"
"This is Me" – "האמן הגדול בעולם"

אפקטים ויזואליים

הזוכה: "בלייד ראנר 2049"

מועמדים:
"שומרי הגלקסיה חלק 2"
"קונג: אי הגולגולת"
"מלחמת הכוכבים: אחרוני הג'דיי"
"כוכב הקופים: המלחמה"