טיים אאוט timeout

הזכות של כולנו להיות משפחה: בל אגם

  • https://static2.timeout.co.il/media/2015/02/sizes/169_img_2259_as_Smart_Obje_copy-h_wo_680_382.jpg
בל אגם. צילום: רון קדמי

בל אגם (בת 30, טרנסג'נדרית)

את רוצה להיות אימא?

"אני רוצה קודם כל שתהיה לי הזכות להיות אימא. בשלב הזה בחיים שלי אני נמצאת בתקופה שאני בונה את הקריירה. יכול להיות שכרגע אני עוד לא מוכנה להיות אימא, אבל אני לא מוכנה שמישהו שיושב על כיסא יחרוץ את גורלי או ישים גדר על העתיד שלי. אם אני רוצה להקים משפחה, זו תהיה אך ורק החלטה שלי. מי שמם להחליט אם אני יכולה או לא יכולה להיות אימא?".

מה תקחי מאימא שלך?

"את הנמרה שבה, את הכוח לתת את כל כולה לילדים. אני אקח ממנה גם את היכולת לתת לילד שלה מקום לבחור להיות מי הוא. וכמובן אהבה ענקית ואוכל טעים".

מה זה הורות עבורך?

"אני יכולה לספר איך אני חווה את ההורות של אימא שלי. התחלתי לעבור תהליך לשינוי מין בגיל 16, וזכיתי באימא מדהימה שהבינה שאני חולמת להיות טרנסג'נדרית ולהפוך לאישה. היא הייתה שם בשבילי עד הסוף, קיבלה אותי ונתנה לי חופש להתבטא ולהיות מי שאני רוצה להיות. זה מסמל בשבילי שהורות זה לא להחליט מה אתה רוצה או שואף שהילד שלך יהיה. להיות הורה זה ללוות את הילד שלך בבחירות שלו".

במה את גאה?

"במקום שאני נמצאת בו היום. בחברה שלנו המון פעמים נוטים לתת לטרנסג'נדרים הרגשה שהמקום שלהם הוא בשולי החברה, שהם אמורים להיות חלשים או מוחלשים, והמון דלתות נסגרות בפנינו. בשנתיים האחרונות קמתי והחלטתי שאני משנה את החיים שלי מקצה לקצה, ואני אהיה טרנסג'נדרית בעלת קריירה. וזה מה שאני עושה היום – מנהלת עסק מצליח, מדריכת נוער ועושה משהו שאני מאוד גאה בו".

למי את רוצה לאחל יום המשפחה שמח?

"לכולם. ולכל השונים אני רוצה להגיד דבר אחד – להיות שונה זה להיות חזק".

בואו לעקוב ולדבר איתנו גם בפייסבוק, בטוויטר ובאינסטגרם. עדכונים יומיים על הכתבות הנבחרות בטיים אאוט ניתן לקבל בניוזלטר היומי שלנו

תגובות

now Silence is Golden SRV:SRV1 on: f2fadbfc0df0