טיים אאוט timeout

חוצים את הקווים: האופנה הבין מגדרית מגיעה גם לישראל

| מאת: בלה גונשורוביץ

טרנד האופנה הבין מגדרית מגיע גם אלינו, עם שלושה מעצבים שיוצרים פריטים שמפלרטטים עם שני המינים

  • https://static2.timeout.co.il/media/2014/11/sizes/NS_FW14_7-H_wo_680_382.jpg
  • https://static2.timeout.co.il/media/2014/11/sizes/NS_FW14_11-H_wo_680_382.jpg
  • https://static2.timeout.co.il/media/2014/11/sizes/NS_FW14_13-H_wo_680_382.jpg
Northern Star

ה"ג'נדר בלנדר" הוא טרנד שסוחף את תעשיית האופנה הבינלאומית בעונות האחרונות: נשים קונות במחלקות של בגדי גברים, מעצבי אופנת נשים גוזרים ז'קטים ומחויטים על בסיסי גזרה שנבנו לגופם של גברים, ואילו הגברים מתהדרים בפרינטים. העובדה שהטרנד הבין מגדרי הזה חלחל במהירות לתל אביב נראית על פניה מפתיעה, אך כשחושבים על תנאי השטח יש בו היגיון מעשי גם עבור הלקוחות, שמעדיפות ומעדיפים את המראה הקולי וחסר המאמץ שמספקת גזרת האוברסייז – הצללית המובילה של הטרנד – וגם עבור המעצבים המקומיים, שפועלים בשוק לא יציב.

לכן לא מפתיע שהמעצב נדב רוזנברג, שיוצר תחת המותג Northern Star אופנת נשים עם פיתוחי טקסטיל המתיישבים על גזרות ספורטיביות יוניסקסיות למדי, בחר מראש להגדיל את טווח המידות וייעד פלח מובהק מקולקציית החורף החדשה שלו לשני המינים, בעקבות "בקשות של גברים שממש חשקו בפריטי הנשים", לדבריו. במקביל אליו, מעצב מותג הגברים העצמאי המוביל יוסי קצב ל־Sketch, שנשים רבות שמחפשות חולצה מחויטת גזורה כהלכה מגיעות לחנויותיו, החל לעבוד על קו נשי למותג שיושק בשנה הקרובה. בעונה הנוכחית מצטרף לתחרות על לבה של הצרכנית הקרוס־ג'נדרית המעצב המבטיח הד מיינר, שקולקציית הבכורה שלו, המורכבת ממחויטים רכים, ממשחקי אורכים ומנפילות בד וחקר של פריטי לבוש ארכיטיפיים מהסוג שהגדירו בעבר את המלתחה הגברית אך היום מדברים לשני המינים בווליום שווה. "נשים בהחלט מתעניינות ורוכשות", מספר המעצב; "אני אוהב לראות את ההבדלים שנוצרים בשינוי הפרופורציות. ומצד שני – לו הייתי מעצב את הקולקציה בחשיבה על נשים כנראה שהייתי מעצב קולקציה אחרת".

בואו לעקוב ולדבר איתנו גם בפייסבוק, בטוויטר ובאינסטגרם. עדכונים יומיים על הכתבות הנבחרות בטיים אאוט ניתן לקבל בניוזלטר היומי שלנו

תגובות

now Silence is Golden SRV:SRV2 on: f2fadbfc0df0