טיים אאוט timeout

ימים לבנים: למה לבשו הנשים המלאות שמלות לבנות?

| מאת: ענבר נעמן

אמירה אומללה של סטייליסטית גרמה לנשים רבות להוציא מהארון את מיטב בגדי החג שלהן ולהראות לכולן ששמנות כבר לא מתחבאות מאחורי בגדים שחורים

  • https://static2.timeout.co.il/media/2015/07/sizes/DSC_1833-fb_H_wo_680_382.jpg
מיי גרף. צילום: אורי העליון

סביר להניח שכאשר הסטייליסטית ליאת אשורי אמרה "כל דבר שהוא בגוון בהיר או מבריק, אם אתה מעל מידה 46, זה לא מומלץ. אני מאמינה ואני מאמינה שבקרוב זה גם יצא מהחוק" היא לא ציפתה שהאמירה שלה תסחף אחריה מחאה של נשים זועמות. האמירה שודרה בתוכנית "שישי טייק אווי", מסוג התוכניות שנועדו למלא שעות מתות ביום שישי אחר הצהריים, שגם המצולמים בהן היו מעדיפים לשכוח.

אך בעודה ממחזרת את הקלישאה הלעוסה, אשורי לא לקחה בחשבון שבחודשים האחרונים מתגבשת קהילה של נשים מלאות ושמנות שמוחות נגד האפליה, היחס המשפיל שהן סופגות מהסביבה, ובעיקר מזה שאומרים להן מה מותר ומה אסור להן ללבוש. אחרי פרויקט בגדי הים של עמוד "שוברות משקל", שהציג נשים במגוון מידות בבגדי ים, נוצרה מחאה ספונטנית של נשים שהחליטו להראות לאשורי, ולכולנו, מה קורה כשיוצאים מהקיבעון המחשבתי שגורס שנשים שמנות יכולות ללבוש רק בגדים שחורים. עורכת הוידאו לירן קליין גם יצרה סרטון המאגד את תמונותיהן של למעלה מעשרים נשים שלא חוששות מהצבע הלבן:

מעבר להצהרה אופנתית יש במחאת הנשים בלבן אמירה מהותית על הדרך בה נשים מלאות תופסות מקום במרחב: התפישה לפיה נשים מלאות צריכות להתלבש בצורה שתסתיר את הגזרה שלהן ותיצור אשליה של רזון מפנה את מקומה להבנה שגם נשים שאינן דוגמניות יכולות להנות מבגדים בכל הצבעים בלי להסתיר את עצמן.

מירי קלסון. צילום מסך מפייסבוק

מירי קלסון. צילום מסך מפייסבוק

לאה שמש. צילום מסך מפייסבוק

לאה שמש. צילום מסך מפייסבוק

אורית סווטה ברנר. צילום מסך מפייסבוק

אורית סווטה ברנר. צילום מסך מפייסבוק

בואו לעקוב ולדבר איתנו גם בפייסבוק, בטוויטר ובאינסטגרם. עדכונים יומיים על הכתבות הנבחרות בטיים אאוט ניתן לקבל בניוזלטר היומי שלנו

תגובות

now Silence is Golden SRV:SRV1 on: f2fadbfc0df0