טיים אאוט timeout

תפסו מרחק: שמלות האוברסייז שיהפכו את הקיץ לנסבל יותר

| מאת: מיכל ישראלי, רוני ודנאי

הלחות פסיכית והטמפרטורות בלתי אפשריות? זה הזמן לאמץ את המדים התל אביביים הנוכחיים: שמלות אוברסייז אווריריות

  • https://static2.timeout.co.il/media/2016/08/sizes/סטלה-ולורי-צילום-שי-אפגין_h_wo_680_382.jpg
שמלה של סטלה ולורי. 903 שקלים. צילום: שי אפגין

עיון יסודי בקולקציות הקיץ המקומיות מעורר את התובנה המדכדכת הבאה: הפרקטיות ניצחה את היצירתיות, ההלבשה ניצחה את האופנה. בסופו של דבר באוגוסט לאיש לא אכפת מטרנד הפונפונים שכובש לכאורה את פריז. אנחנו בעיקר רוצים שכל אדם שלא מציע לנו קרטיב לא יפנה אלינו בכלל, ובעיקר שגם הבגדים שלנו יתפסו מאיתנו מרחק.

שמלה של מונקי לאסוס

שמלה של מונקי לאסוס. 35 ליש"ט

הגישה המשוחררת והרחוקה מהגוף שמציעות גזרות האוברסייז הפציעה על מסלולי התצוגות לפני כחמש שנים בקולקציות של מותגי על כמו סלין, ז'יל סנדר וקום דה גרסון, והיא ממשיכה לשלוט גם בקיץ 2016. אפשר לתלות זאת בשילוב בין לבוש פנאי, בגדי כושר ואופנת רחוב שהפך לקוד הלבוש הרווח בעת הזאת; אפשר להסביר זאת באמצעות הפופולריות של מגמת היוניסקס שמטשטשת הן את הגבול בין הגברי לנשי, הן את קווי המתאר של הגוף; ואפשר פשוט להאשים את האקלים הקשוח והמיוזע שמאלץ לאפסן את הסקיני בארון עד יעבור זעם, כלומר לפחות עד נובמבר. מה שזה לא יהיה, המדים התל אביביים הנוכחיים כוללים שמלות עתירות טקסטיל.

שמלה של Two Tone. צילום: רותם רייצ'ל חן

שמלה של Two Tone. 665 שקלים. צילום: רותם רייצ'ל חן

"אף שמדובר באוברסייז, הגזרה חייבת להיות מדויקת באופן שבו היא יושבת על הגוף", אומרות המעצבות והאחיות ורד וזוהר בלנק, העומדות מאחורי המותג Stella and Lori ומקפידות על גזרות אווריריות החל מהרגע שבו התחילו לעצב בגדים לפני כארבע וחצי שנים. "אנחנו בונות את הגזרות עם המון מחשבה על פרופורציות, מינונים וניגודיות. למשל, אם השמלה מאוד רחבה, אז השרוולים צריכים להיות צרים וצמודים יותר. זה לא שסתם זרקנו על עצמנו שק וקראנו לזה אוברסייז".

"לא כל מה שגדול הוא בהכרח נכון", מחדדת מעצבת האופנה אביבה זילברמן ומסמנת את התובנה הזאת כחידוש המרכזי של העונה. "העניין באוברסייז הוא להרחיב את הגבולות ואת הקווים האסתטיים המקובלים. זאת עבודה של פירוק והרכבה מחדש של החוקים שהורגלנו אליהם, והיא דורשת הרבה עדינות ורגישות".

שמלה של אביבה זילברמן. צילום: מירב בן לולו

שמלה של אביבה זילברמן. 610 שקלים. צילום: מירב בן לולו

גזרות האוברסייז נותנות מענה מצוין למי שחשוב לה להיראות מדהים בלי להיכנע למה שפעם נחשב לסקסי כקונצנזוס – אופנה צמודה, קצרה וחושפנית. לא רק הנוחות הולמת את מציאות חייהן של רוב הנשים, אלא גם, כאמור, מרחב הנשימה המתבקש בקיץ הישראלי. אחרי הכל קשה לחשוב על משהו פחות סקסי מעיגולי זיעה.

"זהו עוד חלק מהשינוי הכללי שנשים עוברות", מסכמת זוהר כלב, בעלת המותג Two Tone (יחד עם בן זוגה שמעון אזקיאל), הדוגלת בעיצוב פריטי אוברסייז במידה אחת המתאימה לנשים עד מידה 48. "בשנים האחרונות התחזק הדגש על זכות הבחירה, נשים חופשיות יותר לקבוע מה טוב ונעים להן ומה לא. לכן האוברסייז הוא לא עוד טרנד, אלא דרך חיים, השקפה ואחד הסממנים של האבולוציה הזאת".

שמלה של אלמביקה. צילום: עידו לביא

שמלה של אלמביקה. 771 שקלים. צילום: עידו לביא

הפרשנות הצבעונית של מארה הופמן ב-Belle & Sue. צילום: אביב אברמוב

הפרשנות הצבעונית של מארה הופמן ב-Belle & Sue. צילום: אביב אברמוב

הגרסה המתנפנפת של מעיין פז. צילום: מירב בן לולו

הגרסה המתנפנפת של מעיין פז. צילום: מירב בן לולו

שמלה של דנה סידי. צילום: אביב אברמוב

שמלה של דנה סידי. צילום: אביב אברמוב

בואו לעקוב ולדבר איתנו גם בפייסבוק, בטוויטר ובאינסטגרם. עדכונים יומיים על הכתבות הנבחרות בטיים אאוט ניתן לקבל בניוזלטר היומי שלנו

תגובות

now Silence is Golden SRV:SRV1 on: f2fadbfc0df0