טיים אאוט timeout

מתברברים: מספרות הזקנים חולשות על העיר

| מאת: מתן שרון

שתי מספרות גברים התמקמו על ציר דיזנגוף בשאיפה להפריח את השממה השעירה של תושבי העיר. כך זה נראה

  • https://static2.timeout.co.il/media/2015/11/sizes/NIM_7266_h_wo_680_382.jpg
הברבריה. צילום: נמרוד סונדרס

כבר ברור לכל מי שצועד ברחבי העיר ומחזיק לפחות בעין אחת פעילה כי טרנד או לא טרנד – רבים מתחזקים כיום מטראז' מרשים של שׂער פנים. הראשון להרים את הכפפה, או ליתר דיוק את המספריים, היה טל ג'ונסון, שהקים לפני כשנה את מה שהפך ללא פחות ממקדש לזקנים וטיפח סביבו קהילת טסטוסטרון בחולון. אך תל אביב לא מפגרת מאחור, אלא משווה ומעלה בשתי מספרות זקנים חדשות.

הברבריה, שנפתחה לאחרונה בדיזנגוף, היא גלגול של מספרה קטנה מיפו שהגיעה למרכז במטרה לתפוס בעלות על זקני העיר. הגרסה העדכנית של המקום רחבת ידיים ובעלת קו עיצובי ברור שכולל אופנועי הארלי, קעקועים וכמובן זקנים. הלוגו, מעין הלחם של מספריים וגרזנים, בצד השם המתחכם, הם הצהרת כוונות ברורה – כאן מגישים משהו אחר, ואתם הולכים לשלם על זה ביוקר: על סידור זקן תשלמו 50־70 ש"ח ועבור תספורת תיאלצו להיפרד מ־95 ש"ח.

הברבריה. צילום: נמרוד סונדרס

משלבים בין טיפוח לבין מצ'ואיזם. הברבריה. צילום: נמרוד סונדרס

יש גם טיפול קומפלט שמתומחר ב־135 ש"ח, אך ללא ספק השוס הוא הגילוח בתער, הכולל פינוקים כגון עיסוי פנים ושימוש במגבות קרות וחמות. על כך תתבקשו לשלם 100־180 ש"ח, בהתאם לאזור שתרצו לגלח (הראש, הזקן או שניהם). בין לבין תוכלו להתרווח עם בקבוק בירה שפירא על חשבון הבית, ובימי שישי תוכלו להרים צ'ייסר של ג'יימסון. "זה מקום לגברים", מסכמת דנה, אם הבית, "בלי קשקושים ובלי להתייבש או להיתקע אחרי מישהי שעושה פסים".

במעלה אותו רחוב התמקמה בחודש שעבר Barber Shop cut&shave by I.G.H, שמתהדרת בלוגו של שפם ובאטיטיוד שנע בין ישראלי קלאסי לאמריקנה קלישאתית. איציק הספר יטפל בפניכם בעודו חבוש כובע קסקט ומעוטר בשפם חגיגי לרגל חודש מובמבר הבינלאומי, שבמסגרתו מוצעים טיפולי שפם חינם עד סוף נובמבר. בשגרה יגבו מכם במספרה 40 ש"ח עבור טיפול זקן ושפם ו־80 ש"ח עבור תספורת.

הברבריה. צילום: נמרוד סונדרס

הברבריה. צילום: נמרוד סונדרס

גם כאן קיים טיפול ספיישל שכולל גילוח יסודי, עיסוי וקומפרס חם – "פינוק שלא מהעולם הזה". המחיר לגמרי סביר: 50 ש"ח, כולל אספרסו, בירה או וויסקי. נוסף על כך נמכרים במקום מוצרי Lazakan – שמנים תוצרת בית לטיפוח עור ושׂער הפנים הנחשבים ללהיט בקרב יודעי דבר.

הברבריה דיזנגוף 130, 14:00־22:00, 5759145־03

Barber Shop cut&shave by I.G.H דיזנגוף 228, 10:00־20:00, 5375553־03

בואו לעקוב ולדבר איתנו גם בפייסבוק, בטוויטר ובאינסטגרם. עדכונים יומיים על הכתבות הנבחרות בטיים אאוט ניתן לקבל בניוזלטר היומי שלנו

תגובות

Silence is Golden SRV:SRV2 on: 624d517d4844f5