טיים אאוט timeout

מירה-דריי: הטיפול שיעלים את הזיעה מבתי השחי

| מאת: קרן אלתר

טיפול חדשני יבלום את ההזעה מבתי השחי ויחזיר את הרצון לחיות. ניסינו זאת בעצמנו

  • https://static2.timeout.co.il/media/2015/06/sizes/055-1_h_wo_680_382.jpg
צילום: Shutterstock

לאחר כשלושה עשורים מיוזעים (טוב נו, קצת יותר) ואינסוף התייעצויות וטיפולים שכשלו, מצאתי עצמי ניצבת מול חלום רטוב שיהפוך אותי יבשה לתמיד – המכשיר מירה־דריי (Mira־Dry), שנמצא בשימוש בעולם זה שבע שנים ואושר לשימוש בישראל בשנה האחרונה.

בהגיעי לקליניקת או.אר ניסיתי לשמור על ארשת פנים אדישה, אך החיוורון שפשה בפניי הסגיר את המתחולל בנפשי. גם בקשתה האדיבה של האחות – להמתין מעט שכן המטופלת שלפניי חשה סחרחורות ועליה להישאר לנוח בחדר הטיפולים – לא שיפרה את המצב, והחברה שהתלוותה אליי החליטה באצילות להישאר איתי עד לאחר הטיפול. לבסוף נכנסתי לחדר, רועדת קלות, ולפתע החל פרץ דמעות בלתי נשלט לשטוף את פניי.

"מה זה, מתוקה, את בוכה?", שאלה אותי האחות, "את יודעת, היו לנו פה עשרות נשים שעברו את הטיפול ואף אחת מהן מעולם לא בכתה! רק המטופלים הגברים בוכים תמיד!". נוט טו סלף – לבדוק בדחיפות את רמות הטסטוסטרון בגוף.

לפני הטיפול

לפני הטיפול

האחות רכנה לעבר בית שחיי – ללא ספק המפגש האינטימי ביותר שחוויתי בשבועות האחרונים – וקראה בהתפעלות: "וואו, איזה שחי מושלם!". לפני שהבנתי מה קורה היא יצאה מהחדר ושבה עם אחות נוספת כדי להציג בפניה את הפלא. ייתכן שהייתה זו רק מזימה סודית להרגעת המטופלת ההיסטרית, אך אני – זונת מחמאות שכמותי – התענגתי על המחמאה המשונה. כעת החלו השתיים לשרטט במרץ קווים ונקודות על בית שחיי, משל היה מפה צבאית מקרב ווטרלו. הדוקטור נכנס לחדר כדי להזריק למקום חומר הרדמה, ואז החל הטיפול עצמו. מכשיר המירה־דריי דומה בחזותו למכשיר לייזר להסרת שיער, אך פעולתו שונה – הוא מקרין גלי חום אלקטרומגנטיים הממִסים את בלוטות הזיעה. המכשיר משתהה בכל נקודה כ־50 שניות, ובסך הכל הטיפול בכל צד נמשך כ־20 דקות.

הדרמה הייתה לשווא – הטיפול עבר בנעימים וללא שום כאב. גם נבואותיהם השחורות של חברי הצוות בדבר הלילה הקשה המצפה לי לא התגשמו, ואי הנוחות היחידה הייתה נפיחות באזור שפחתה בימים הבאים. מניסיונם של אחרים הבנתי שגם שטפי הדם הבלתי אסתטיים יחלפו במהרה ובסך הכל נדרשים כשלושה שבועות עד להחלמה מלאה, אולם יש לחזור על הטיפול פעם נוספת לאחר כשלושה חודשים.

עלות הטיפול – 16,500 ש"ח (אפשר לנסות לקבל החזר מביטוח פרטי). קליניקת או.אר, אבא אבן 8 הרצליה פיתוח.

 

בואו לעקוב ולדבר איתנו גם בפייסבוק, בטוויטר ובאינסטגרם. עדכונים יומיים על הכתבות הנבחרות בטיים אאוט ניתן לקבל בניוזלטר היומי שלנו

תגובות

Silence is Golden SRV:SRV1 on: 3ecc2108d89e