טיים אאוט timeout

לראשונה: נציג ישראלי בתחרות "מר עור" העולמית

| מאת: מעיין יחבס

בתחרות שתתקיים בקרוב בתל אביב ייבחר נציג ישראלי לכנס קהילת הפטיש לבגדי עור הגדול בעולם

  • https://static2.timeout.co.il/media/2015/03/sizes/022-H_wo_680_382.jpg
ויהי עור. המועמדים לתואר נציג ישראל בתחרות "מר עור העולמי"

תל אביב מוסיפה לרזומה צל"ש גאה נוסף וממשיכה להצדיק את התואר בירת הגייז של המזרח התיכון ואחת מבירות הגייז המובילות והנחשבות בעולם: השבוע תתקיים תחרות מקומית שבה ייבחר הנציג הישראלי הראשון בתחרות הבינלאומית International Mister Leather.

ויהי עור. צילום: אלי בוחבוט

ויהי עור. צילום: אלי בוחבוט

International Mister Leather, או בקיצור – IML, הוא הכנס העולמי הרשמי של קהילת חובבי פטיש העור הגאה. הכנס מתקיים זה 36 שנים במהלך חודש מאי בשיקגו, ומתקיימת בו גם תחרות שבמסגרתה נבחר "מר עור העולמי", שמשמש נציג הקהילה במשך שנה. כמו תחרות מלכות יופי, רק שבמקום בנות שוחרות שלום עולמי המשתתפים הם לארדים מסוקסים שמאמינים שעור ופטיש יכולים לקרב תרבויות.

ויהי עור. צילום: אלי בוחבוט

ויהי עור. צילום: אלי בוחבוט

כמעט 100 מדינות שולחות בכל שנה את נציגיהן לתחרות, והשנה ישתתף בה לראשונה גם נציג ישראלי. למה זה לא קרה קודם לכן? ההשתתפות כרוכה בעמידה במספר תנאים, שעד לפני חמש שנים כלל לא היו מובנים מאליו בישראל, כמו קיומה של קהילה פטישיסטית פעילה, חיה ובועטת במדינה המעוניינת להשתתף בתחרות, ולפחות מקום מפגש חברתי אחד בעל אופי פטישיסטי וקינקי.

ויהי עור. צילום: אלי בוחבוט

ויהי עור. צילום: אלי בוחבוט

תומאס שמש, מייסד קבוצת הביף, פועל כבר שנים לקידום תרבות הפטיש והקינק המקומית. הוא גם זה אחראי להצטרפותה של ישראל לתחרות. בחמש השנים האחרונות פעל שמש להוצאת הפטישיזם מהארון הקהילתי ולהפיכתו ממילת גנאי למקור גאווה של לא מעט גייז מקומיים, שלא מתביישים כיום להודות בחיבתם לפטיש. עדות לכך היא תגיות הפטיש שנכנסו לאתרי ההיכרויות המקומיים כמו אטרף דייטינג, מסיבות ומפגשים בסדרי גודל שונים המתקיימים ברחבי הארץ, וכמובן סצנת לילה פעילה שבה נכללים ליין המסיבות החודשי הביף ג'רקי, מסיבות ההארדקור ביף אקסטרים, Meatball ו־beefster הפעילים במהלך חודשי הקיץ.

ויהי עור. צילום: אלי בוחבוט

ויהי עור. צילום: אלי בוחבוט

חמישה מתמודדים עלו לשלב הגמר המקומי שנערך ביום שישי, במסגרת מסיבה של הביף ג'רקי. הבחירה הסופית נעשית ע"י הקהל לצד שופטים בינלאומיים המגיעים היישר משיקגו. אל האורחים מחו"ל הצטרפו, בהתאם לקריטריונים המחמירים של התחרות העולמית, שני שופטים מקומיים: צלם האופנה ומבעלי הליין פאג, איתן טל, וסער מעוז, פעיל בוועד למלחמה באיידס וממשתתפי הסדרה הדוקומנטרית "משפחות". שמו של הנציג הישראלי יוכרז בחלקה השני של התחרות, שייערך ביום שלישי הבא במועדון Black Tie ויכלול ראיונות של המתמודדים על במה פתוחה מול הקהל ולאחר מכן ראיונות אישיים מול השופטים. שמש מסכם באיחולי הצלחה למתמודדים: "כבוד גדול שסופסוף מתייחסים לתל אביב כבירת פטיש נחשבת. הכבוד הזה הוא בזכותם של האנשים בקהילה, הבליינים, האקטיביסטים, אלו שפועלים בחדרי חדרים ואלו שבאופן גלוי. צוות הביף ואני מאחלים למתמודדים הצלחה".

ויהי עור. צילום: אלי בוחבוט

ויהי עור. צילום: אלי בוחבוט

Mister Leather Tel Aviv – Presentation night- הכרזת הזוכה שייצג את ישראל בתחרות העולמית שלישי, 24.3, מועדון ה־black tie, הארבעה 24

בואו לעקוב ולדבר איתנו גם בפייסבוק, בטוויטר ובאינסטגרם. עדכונים יומיים על הכתבות הנבחרות בטיים אאוט ניתן לקבל בניוזלטר היומי שלנו

תגובות

Silence is Golden SRV:SRV2 on: 7f7f836870b7e6