טיים אאוט timeout

תיקי האקס: האפליקציות שיסדרו לכם את החיים אחרי הפרידה

| מאת: רוני ודנאי

אחרי אפליקציות ההיכרויות, מגיע תורן של אפליקציות הפרידות. הטרייה שבהן היא Shryne שמציעה לארוז את הלב השבור שלכם אל תוך ארגז קרטון וירטואלי

  • https://static2.timeout.co.il/media/2015/09/sizes/Shryne-3-h_wo_680_382.jpg
אפליקציית Shryne

באחת הסצנות הזכורות ביותר מ"שמש נצחית בראש צלול" חווה דמותו הרדופה של ג'ים קארי פלאשבק ממערכת היחסים שניהל בסרט עם קייט ווינסלט. שבריר זיכרון קסום שכלל קרח סדוק ושיער כחול הסתנן לו לתודעה בעיצומו של תהליך מחיקת שאריות הזיכרון מהזוגיות שדעכה. הוא מוצא עצמו לפתע בצומת הדרכים המוכר, שבה ניצב לא רק מי שלקח חלק בהפקה הקולנועית של מישל גונדרי וצ'ארלי קאופמן, אלא כל מי שאי פעם נאלץ לטאטא את השברים ממערכת יחסים שהתרסקה.

אפליקציית Shryne

אפליקציית Shryne

מה עושים עם הזיכרונות אחרי שהכל נגמר?

ההיגיון הבריא מנסה לכוון אל פתרון של השמדה, אך טבע האדם נוטה להתרפקות ולהיאחזות פתטית בעבר. כך הפכה אפליקציית Shryne, שתוכננה במקור לאספני זיכרונות כפייתיים באשר הם, למפלט הדיגיטלי לשבורי הלב שמתקשים להרפות. איך זה עובד? לאפליקציה הזאת יש נפש של ספרנית. היא שואבת את הנתונים האישיים היישר מאלבומי התמונות, ה־SMS, הרשתות החברתיות, המייל, המסנג'ר וכל חשבון מקוון אחר, ודוחסת אותם אל מעין ארגז קרטון וירטואלי שבו הם מתויקים על פי נושאים ובסדר כרונולוגי. הורדת האפליקציה היא חינמית, תהליך ההרשמה הוא ידידותי ולא מחייב, עמוד הנחיתה נאה למראה והאצבע קלה על המסך. כך, בקליק קטן, נארזת כל ההיסטוריה המשותפת – החל מה"ערה?" הראשון עד הסלפי האחרון. מייסדי האפליקציה מגדירים את תיבת פנדורה המודרנית שלהם "כספת דיגיטלית לשמירת זיכרונות", והם לא היחידים שמנסים לפרמט את הלב המעוך.

שירות KillSwitch הוותיק יותר יעשה עבורכם בדיוק את ההפך. מקימיו מיטיבים לנסח שהוא "יהפוך את החיים לקצת פחות מסריחים". גם כאן העסק די פשוט: תמונות, סרטונים, סטטוסים ותיוגים – כל שארית מהעבר הוויזואלי והטקסטואלי המשותף מוּסרת לצמיתות בלחיצת כפתור, כמו שעווה רותחת אם תרצו או פלסטר וירטואלי.

אם שותים – לא מסמסים, בטח לא משאירים הודעות קוליות. בדיוק בשביל זה נוצרה אפליקציית Drunk Dial No! המבטיחה לערוב לביטחונכם בעתותשבהן האלכוהול הוא המושך בחוטים. באמצעות האפליקציה אפשר להסתיר את מספר הטלפון הטומן בחובו פוטנציאל נפיץ לפרק זמן שנע בין שעה ל־48 שעות. לאחרונה עברה האפליקציה עדכון, וכעת היא יכולה ליישם את הקונספט גם על כתובת המייל של האקס/ית ולתזמן הודעת התראה עצמית עד שבע שעות מבעוד מועד ההשתכרות.

עבור אלו הנמצאים בקצה השני של המתרס הומצאה לאחרונה אפליקציית Binder, שלא רק מתחרזת עם חללית האם של הסטוצים אלא אוחזת באותה ארשת נטולת סנטימנטים. החלקה קלילה על המסך, והאפליקציה תיפרד למענכם מבן או בת הזוג. האמצעי: הודעה קולית בת 37 שניות המפרטת על הנסיבות שהובילו לאקט, הנכלולי למדי יש לומר, המלווה לאחר מכן בהודעת טקסט לשם הקונפירמיישן. אם להיות דוש, אז לפי הספר. ואנחנו אומרים: נתראה בטינדר.

בואו לעקוב ולדבר איתנו גם בפייסבוק, בטוויטר ובאינסטגרם. עדכונים יומיים על הכתבות הנבחרות בטיים אאוט ניתן לקבל בניוזלטר היומי שלנו

תגובות

Silence is Golden SRV:SRV1 on: 3ecc2108d89e