טיים אאוט timeout

עושים שרירים: האימון שמשלב התעמלות מכשירים ואקרובטיקה

| מאת: נועה בונה

הוא מפלרטט עם עולמות הקרוספיט והאקרובטיקה אך מבטיח שלא תגמרו במיון. הכירו את הג'ימנספיט, אימון כושר משולב שמלמד איך עושים שרירים על בסיס אכזבות של אחרים

  • https://static2.timeout.co.il/media/2016/09/sizes/NIM0311.jpg_h_wo_680_382.jpg
ג'ימנספיט. צילום: נמרוד סונדרס

"לא הייתי רוצה לומר שהאימון הזה מיועד למאוכזבי קרוספיט, אבל רבים מהאנשים שמגיעים לכאן הם כאלה", אומר מתן בלו בחיוך מבויש. "הרבה אנשים מוצאים את עצמם פצועים משום שהם פשוט עובדים לא נכון, או סתם מאוכזבים כי הם מצפים לפתרונות קסם ולתוצאות מהירות. מצד שני מגיעים לכאן אנשים שרק רוצים ללמוד לעשות עמידת ידיים או סלטה ומעולם לא הייתה להם הזדמנות".

בלו, מאמן כושר וקרוספיט מוסמך, חבר נבחרת ישראל בהתעמלות מכשירים ובעברו אף אלוף ישראל ואלוף המכבייה, מצא לדבריו את הדרך לספק את כל אותם למודי אכזבות. בלו פיתח אימון בשם ג'ימנספיט, המפגיש בין עולם התעמלות המכשירים לאלמנטים מעולם האקרובטיקה, וכתוצאה מכך מחזק את שרירי הליבה ואת יכולת השליטה בהם. נקודת המוצא שלו היא כי כל אדם העוסק בפעילות גופנית לומד להכיר את השרירים שלו מקרוב ולפיכך יודע כיצד להפעיל את גופו באופן בריא ונכון. לדבריו, הגישה הזאת הופכת את העיסוק בכושר להרבה יותר קל ומאפשרת לעסוק בכל תחום פעילות שהוא. "כך למשל לימדתי את עצמי לנסוע על סקייטבורד. הכל נעשה מתוך שליטה בגוף, ללא שום ידע מוקדם", הוא נוטע מוטיבציה.

אגב, הסקייטבורד הוא לא החידוש היחיד בחייו. לאחרונה חבר בלו למותג בגדי הספורט האיטלקי Fila ויצר קולקציה לגברים (אותה הוא מדגמן בעצמו כאן בתמונות). הקולקציה מציעה חולצות ומכנסי טייץ ספורטיביים בהדפסים הנשענים על עולם הגרפיטי ועל עולם הקעקועים לצד מסרים מעודדי פעילות.

ג'ימנספיט. צילום: נמרוד סונדרס

צילום: נמרוד סונדרס

ובחזרה לג'ימנספיט. האימון מתקיים בשני מקומות בעיר: סטודיו Bullet Proof במרכז העיר ו־Crossfit Jaffa ביפו. הסטודיו היפואי נראה כמו חלל קרוספיט שגרתי, למעט טבעות הכושר המשתלשלות מהתקרה וחמורי הקפיצה הניצבים בצד ומחכים לפעולה.

מערך האימון הוא דינמי ומשתנה ממפגש למפגש. האימון שאליו נקלעתי אני, למשל, חולק לחמישה שלבים: השלב הראשון כלל קפיצות, מתיחות ועוד תרגילי חימום להעלאת הדופק שאפשרו לבלו לאמוד את רמת הגמישות, החוזק והסבולת של המתאמנים. בלו מקדיש לשלב הזה תשומת לב רבה, כי כך לדבריו נמנעים המתאמנים מפציעות שנובעות מעבודה שגויה.

בשלב השני נגזר על המתאמנים להתחבר לאינסטינקט החייתי שבהם ולהתהלך כמו דוב, סרטן, תולעת ועוד שלל זנים מן החי. זה אולי נשמע משעשע, אך בפועל מדובר בעבודה לא פשוטה הדורשת הרבה שליטה וקואורדינציה.

החלק השלישי של האימון נקרא "בלו בלי" והוקדש לתרגיל בטן מפלצתי במיוחד שנע בין עבודה סטטית על שרירי הבטן לעבודה דינמית ורצחנית לא פחות. לאחר הסדרת הנשימה עברנו לשלב הרביעי של האימון שהתמקד במתיחות נוספות ובשפגטים למיטיבי לכת (תוך התאמה אישית ליכולות המתאמן, כמובן). השלב החמישי והמהנה מכולם (ולא רק משום שהוא היה האחרון) הסתכם בביצוע תרגילים על טבעות כושר ובניסיונות כושלים יותר ופחות לבצע עמידת ידיים. למקרה שתהיתם, בלו פיתח לשם כך תוכנית נפרדת של עשרה שלבים.

עמידת ידיים מושלמת לא נרשמה הפעם, אבל מי אני שאתאכזב? אחרי שפירקו אותי ככה, הרגשתי סיפוק רק מלסיים את האימון בחתיכה אחת.

ג'ימנספיט, 150־250 ש"ח למינוי חודשי, Crossfit Jaffa מגן אברהם 6 יפו, Bullet Proof דיזנגוף תל אביב, 3308388־050

ג'ימנספיט. צילום: נמרוד סונדרס

צילום: נמרוד סונדרס

בואו לעקוב ולדבר איתנו גם בפייסבוק, בטוויטר ובאינסטגרם. עדכונים יומיים על הכתבות הנבחרות בטיים אאוט ניתן לקבל בניוזלטר היומי שלנו

תגובות

Silence is Golden SRV:SRV1 on: 624d517d4844f5