טיים אאוט timeout

להתארך ללא הסטילטו: יצאתי לשבוע אימונים בפילאטיס מכשירים

| מאת: רתם איזק

מה קורה כשבמשך שבוע ימים עושים רק פילאטיס מכשירים? מתאמנת לא גמישה במיוחד הפעילה גמישות מחשבתית וחזרה עם אקסטרה באלאנס

  • https://static2.timeout.co.il/media/2014/12/sizes/DSC2533-H_wo_680_382.jpg
  • https://static2.timeout.co.il/media/2014/12/sizes/DSC2385-H_wo_680_382.jpg
  • https://static2.timeout.co.il/media/2014/12/sizes/DSC2421-H_wo_680_382.jpg
  • https://static2.timeout.co.il/media/2014/12/sizes/DSC2485-H_wo_680_382.jpg
זה לא קל כפי שזה נראה. רתם איזק בפילאטיס (צילום: יולי גורודינסקי)

כל מי שמכיר אותי יודע שאני בחורה, איך לומר את זה, לא רגועה. במקום לנשום אני נוטה להיחנק, במקום לקחת את הזמן אני מעדיפה לתקתק ובמקום לשקוע בפוף אני מוצאת מזור בהתפרקות על שק אגרוף. אך פעם בשבוע אני הולכת נגד האישיות הנוראה שפיתחתי ומתמסרת לאימון הפילאטיס מכשירים – שיטת תרגול שמסייעת להשיג איזון גופני ומנטלי שהמציא ג'וזף פילאטיס – גורו חתיך שתמונתו תלויה באינספור מכונים בעיר משל היה המרן עובדיה יוסף. ולא סתם סוגדים לחבוב.

פילאטיס האמין שאורח החיים המודרני, יציבה לא נכונה וטכניקת נשימה שגויה מובילים לבעיות בריאות, וכפתרון הוא עיצב סדרת תרגילים שיעזרו לאזן את האדם המאותגר ואף המציא מכשירים שפועלים על התנגדות של קפיצים כדי לאפשר למתעמל לעבוד תוך התנגדות מחד גיסא ותמיכה מאידך גיסא. התוצאה: שיפור היציבה, הקואורדינציה, שיווי המשקל, פיתוח כוח ושדרוג הגמישות. כאחת שניחנה בגמישות של פיל שסובל מקילה, החלטתי לתרום את פישוקי למדע ולבדוק מה שבוע אינטנסיבי של האימון (שאותו אפשר לבצע מדי יום מבלי להסתכן בפציעות ספורט) יעשה לי. או במילים אחרות: האם יש לי סיכוי להפוך לנערת גומי?

סטודיו גוף בנפש נבחר לניסוי מבין אינספור מכונים בעיר (באמת, בעיר יש יותר מכוני פילאטיס מסניפים של AM:PM). במשך שבוע פסעתי במרץ על רוטשילד בזקיפות קומה – גם כי השיטה מלמדת אותך לשלוט ביציבה ולשפר אותה וגם מפני שהאימון דורש גרביים בלבד, וכך יכולתי להגיע אליו במגפונים מוגבהים. הסטודיו (שלו גם סניף בירושלים וסניף במודיעין) עובד בשיטת הבלוק של מאסטר הפילאטיס העולמי ראל איזקוביץ: צוות המורות בונה תוכנית אימון אישית ופרטנית לכל מתאמן ומתאמנת, כל שיעור כולל עבודה מאוזנת על חלקי הגוף השונים, על כוח ועל גמישות.

פילאטיס מכשירים. צילום: יולי גורודינסקי

הכנה לקרקס. פילאטיס מכשירים (צילום: יולי גורודינסקי)

בהתחשב בכך ששיעור פילאטיס מכשירים הוא מראש כמעט בגדר אימון אישי (מספר המתעמלים כמעט בכל מכוני הפילאטיס בעיר לא עולה על חמישה, ולכן אימון פילאטיס יקר יותר מאימונים אחרים), כאן בכלל קיבלתי יחס מלכותי. היתרון באימון כזה הוא שאת באמת עובדת ומנצלת כל אחת מ־60 הדקות. החיסרון באימון כזה הוא, אם כן, שאת באמת עובדת, ושאין לך זמן לפרוש למחשבות על חשבון הארנונה שלך תוך אבטלה סמויה על המכשיר. למורה יש עיניים בגב וגם אינספור מראות, אז תסדרי את עצם הזנב, ביץ'!

בתום שבוע של התחרעות על כל מכשירי הפילאטיס – מהחמור, דרך הרפורמר ועד הקאדילק שאותו היית גונבת לדירתי לו גודלה לא היה כגודל הקאדילק – הפכתי לאדם טוב יותר. בניגוד לשיטות אימון אחרות, שהוליכו אותי ביום שלאחריהן למשרד עם שרירים דואבים ולעתים בצליעה, שבוע אינטנסיבי שבו שילבתי ללא רחם וללא התפנקויות, גרם לי להרגיש כמעט כמו פרימה בלרינה. היציבה שלי השתפרה פלאים, הרגשתי ערנית יותר והגוף הפך, לפחות בתחושה, לארוך, זקוף וחזק. לא אשקר – אני עדיין רחוקה משפגט, אבל יש לי תחושה שעוד כמה חודשים כאלה ואוכל לחפוף את ראשי עם הרגל. עכשיו אני רק צריכה ספונסר.

יתרונות

• האימון מתאים לכל הגילים, גם לנשים בהריון ולמתעמלים שסובלים מפציעות ספורט שונות.
• העבודה היא פרטנית בקבוצות קטנות, כך שאין סיכוי שתעשו שטויות ותזיקו לעצמכם, או גרוע יותר: תנוחו.
• מכיוון שהמנחים, הזוויות וטווחי התנועה משתנים תדיר תוך דגש על התארכות, המראה הנוצר הוא ארוך וחטוב ולא מנופח.
• לא מזיעים פה כמו חמורים. אפשר להתאמן בכל שעה ולשמור על הפן!

חסרונות

• מכיוון שמדובר באימון עם מספר מצומצם מאוד של מתאמנים – מחירו בהתאם: גבוה יותר משיעורי סטודיו במכון, אך נמוך יותר מאימון אישי.
• אם אתם נטרפים כשאומרים לכם לנשום ולעבוד לאט – יש סיכוי שתחטפו פה שבץ.

גוף בנפש, שד' רוטשילד 129, 6850588־03

ומאיפה הבגדים?

חזיית ספורט וטייץ מבית המותג המקומי החדש והמוצלח Anatomy, להשיג בבית בנמל, האנגר 26 נמל תל אביב ובאתר החברה anatomysport.com; נעלי סטודיו (לפילאטיס וליוגה) מבית נייקי, 75 דולר, להשיג באתר החברה nike.com

בואו לעקוב ולדבר איתנו גם בפייסבוק, בטוויטר ובאינסטגרם. עדכונים יומיים על הכתבות הנבחרות בטיים אאוט ניתן לקבל בניוזלטר היומי שלנו

תגובות

Silence is Golden SRV:SRV2 on: 624d517d4844f5