טיים אאוט timeout

עובד מסור: הדוגמן מתן אקרמן פותח סטודיו לרהיטי עץ

| מאת: נועה בונה

מה למאמן כושר לשעבר ודוגמן בהווה ולנגרות? אם תשאלו את מתן אקרמן, מתברר שהרבה. הכירו את סטודיו מסור - בית מלאכה פלורנטיני לבניית רהיטים מחומרים ממוחזרים

מתן אקרמן בסטודיו מסור. צילום: איליה מלניקוב

כלי העבודה, ערימות משטחי העץ והיעדר השילוט מחזקים את האווירה האנלוגית ששוררת בסטודיו מסור בפלורנטין. מה שהחל כתחביב עבור מתן אקרמן, הראש והידיים שמאחורי הסטודיו, קרם עור וגידים לכדי בית מלאכה לבניית רהיטים וחפצים דקורטיביים מחומרים ממוחזרים. את חומרי הגלם העיקריים, עץ וברזל, מוצא אקרמן ברחוב, ומהם הוא יוצר שידות, מדפים, כיסאות, תיבות אכסון, גופי תאורה ועוד. מלבד הטוויסט האקולוגי, העיצובים מתאפיינים בקווים מחוספסים, חיתוכים גסים והתעמקות בניואנסים קטנים.

אקרמן (31), מאמן כושר לשעבר ודוגמן בהווה, פצח ברומן עם עולם הנגרות בגיל 14, כשהושעה מבית ספר והחל לעבוד במסגרייה בקיבוץ גדות. מאוחר יותר המשיך לתפקיד קבע בצה"ל כאיש הסוואה ובנייה, לאחר מכן החל לשפץ את בתיהם של חבריו ובתקופת הדוגמנות עשה גיחות רבות מעבר לים, גם לפסטיבלים באירופה, שם מכר ציוד ג'אגלינג מעשה ידיו.

מתן אקרמן בסטודיו המסור. צילום: איליה מלניקוב

טיפוס על עץ. מתן אקרמן. צילום: איליה מלניקוב

השנה נכנס אקרמן עמוק יותר לתחום, ובנה לעצמו סטודיו ביתי בדירתו שבשוק לוינסקי. במקביל הוא התנסה בפרויקטים כמו עיצוב ובניית בר הזקס החדש בפלורנטין, חלל העבודה פלור-נטין ובר הסלטים סאנדיי בראנץ'. לאחרונה, כאמור, הוא החליט לצאת מהבית, ובשישי (3.3) תיערך מסיבת ההשקה לסטודיו האקולוגי במקום מושבו החדש. אגב, לדבריו, הזווית האקולוגית אינה גימיק או פועל יוצא של טרנד הקיימות.

"מעבר לכך שהשילוב של חדש וישן הוא היפה והנכון ביותר, האג'נדה הסביבתית שלי היא דרך חיים", הוא אומר. "תמיד גיליתי העדפה לשימוש בחומרים ממוחזרים, אני אוהב בגדי יד שנייה ומאמין שלכל דבר יש יותר משימוש אחד".

סטודיו מסור, 80־2,500 ש"ח, הקישון 45 תל אביב, ראשון־חמישי 9:00־19:00, שישי בתיאום מראש: 9407323־052

בואו לעקוב ולדבר איתנו גם בפייסבוק, בטוויטר ובאינסטגרם. עדכונים יומיים על הכתבות הנבחרות בטיים אאוט ניתן לקבל בניוזלטר היומי שלנו

תגובות

Silence is Golden SRV:SRV1 on: 750d02952ce142a498