טיים אאוט timeout

מבחן בד: תערוכה חדשה נותנת את הכבוד לבד הקווילט

| מאת: רוני ודנאי

הוא החל את דרכו ככיסוי מיטה והפך עם הזמן לחבר הכי טוב של שאנל. כעת זוכה בד הקווילט לתערוכה חד פעמית בבית המידות בתל אביב

  • https://static2.timeout.co.il/media/2016/09/sizes/זיוה-בוסיבא-קווילט-1-h_wo_680_382.jpg
מבחן בד. מתוך תערוכת "בד בבד"

לפני כמה שבועות קיבלה זיוה בוסיבא הזמנה חגיגית לתערוכת יחיד בבית המידות בלילינבלום. רק כשפתחה את המעטפה היא גילתה שאינה מוזמנת על תקן אורחת, אלא על תקן האמנית המציגה. בנותיה, ענבל ועדי בוסיבא, המוכרות כנשים שעומדות מאחורי אתר האופנה Belle&Sue, החליטו להפתיע את אמן לרגל יום הולדתה ה־70 ולארגן לה תערוכה בהפתעה.

בתערוכה יוצגו 11 עבודות נבחרות שיצרה בוסיבא בחמש השנים האחרונות, כולן על טוהרת הקווילט – אותו מרקם גיאומטרי ותלת ממדי המופיע בשמיכות, כיסויי מיטה, מעילי פוך וכמובן בתיקים האיקוניים של קוקו שאנל.

ההיסטוריה מספרת כי הקווילט נוצר לפני יותר מ־400 שנה. לעומת זאת, הרומן של בוסיבא עמו נרקם לפני שני עשורים וחצי, ומה שהחל כתחביב התפתח עם הזמן למיומנות של ממש. בתחילת שנות ה־90 העתיקה בוסיבא את מגוריה לאריזונה, שם היא חברה לאמנית קווילט מקומית ולמדה ממנה את רזי המעויינים הרב שכבתיים.

"בעברית מפרשים את מסורת הקווילט כעבודת טלאים, אך מדובר במשהו מורכב יותר. יש המון טכניקות ומסורות ליצירת קווילט", אומרת בוסיבא. "עם זאת, מה שמעניין אותי כאמנית הוא העיסוק בצבעוניות ולא בצורניות. אני לא מייחסת לכך הרבה חשיבות, אלא לקומפוזיציה הכוללת. אפשר לומר שאני מתייחסת לקווילט כמו למעין פזל של בדים", אומרת בוסיבא.

השמיכה שחוברה יחדיו. קווילט, מתוך תערוכת בד בבד

השמיכה שחוברה יחדיו. קווילט, מתוך תערוכת בד בבד

את אותן קומפוזיציות מרכיבה בוסיבא מבדי כותנה צבעוניים שאותם היא מצמידה זה לזה בטכניקת תפירה ייחודית שפיתחה בעצמה עם השנים. תהליך היצירה מתבצע על הקיר, כשבסופו (שעשוי להגיע בתום חודשים רבים) מתקבלים פסיפסי ענק המתנשאים לגובה של 1.80 מ"ר.

בד בבד, חמישי (8.9), בית המידות, לילינבלום 23 תל אביב, 20:00, כניסה חופשית

בואו לעקוב ולדבר איתנו גם בפייסבוק, בטוויטר ובאינסטגרם. עדכונים יומיים על הכתבות הנבחרות בטיים אאוט ניתן לקבל בניוזלטר היומי שלנו

תגובות

Silence is Golden SRV:SRV1 on: 3ecc2108d89e