טיים אאוט timeout

כסות אופנתית

| מאת: בלה גונשורוביץ

בקום איל פו מציגים קולקציה שמאפשרת לנשים לעטות את סממני הלבוש הדתיים ביהדות ובאסלאם. אומץ, כבר אמרנו?

בין משרביה לגלביה. קום איל פו 2013 (צילום: אסף עיני)

ב"קום איל פו" ציינו השנה התחדשות כפולה. הראשונה נוגעת לפתיחת שנת האופנה החדשה של המותג, שהחל בקיץ הקודם לפעול במתכונת של ארבע קולקציות עונתיות שחוסות כולן תחת נושא מאגד נבחר. השנייה קשורה לחילופים שנעשו בחזית הסטודיו, כשהמעצבות המוכשרות אירה גולדמן ואפרת זיו פינו את מקומן לטובת שרון דאובה, הזכורה מהמותג ליכטנשטט, ובוגרת שנקר הטרייה קרין לייקוביץ'. בהתחשב בכך שהצמד היוצא הצליח לנפק כמה מהקולקציות המוצלחות בתולדות המותג, כמו גם בסצנת האופנה המקומית של השנים האחרונות, יהיה מסקרן לראות איך הדם החדש שהוזרם לעורקי החברה ישפיע על סגנונו ותדמיתו, אך יש לשבח מראש על הענקת המקום למעצבת צעירה שזה עתה סיימה את לימודיה, צעד שבהחלט נותן תקווה לבוגרי מוסדות העיצוב בשוק האופנה הרווי.

ללבוש דת ממקום של כוח. קום איל פו

ללבוש דת ממקום של כוח. קום איל פו

הקולקציה האחרונה, אם כן, הייתה איחוד כוחות של כל ארבע המעצבות, והיא הראשונה לבחון את הנושא השנתי הנבחר – דת. קשה לחשוב על מותג ישראלי אחר שהיה בוחר להתעסק בנושא כה שנוי במחלוקת מבחינה רעיונית ומלבושית, בייחוד בהתחשב בכך שהאוסף הראשון עוסק בתבניות הלבוש והבידוד של האסלאם, אבל נשות קום איל פו נוהגות לחגוג את המקום בו המחלוקת מתרחשת, ועל כן בהצהרה המלווה את הקולקציה הן מדגישות את הרצון לאפשר לנשים לעטות לבוש עם סממנים דתיים ממקום של כוח.

אומץ עם שיק. מתוך הקולקציה

אומץ עם שיק. מתוך הקולקציה

אימוץ המראה מרובה השכבות שמציגים הצילומים העונתיים – המורכב מווריאציות שונות על הגלביה המסורתית ופיתוחי טקסטיל שנשענים על הרעיון העומד מאחורי מחיצת המשרבייה המחוררת – דורש אומץ. לא רק בגלל הרעיון האופנתי המתקדם והיישום הבעייתי שלו בקיץ הישראלי, אלא בעיקר בגלל הפחד הקולקטיבי של המתלבשות החילוניות שחוששות מעטיית כסות המעניקה אשליה של שמירת מסורת. אך גם מי שעדיין לא בשלה להתמודד עם הרעיון הרב שכבתי תמצא בפירוק המראות לבדידים פריטים מחויטים כהלכה ועשויים לעילא איכויות המאפיינות את המותג לא פחות מהרדיקליות שלו (320־2,490 ש"ח).

אז עד שתרכשו איזה פריט עם אג'נדה, מוזמנות לשיר בקול ברחבי המשרד את השיר הפמיניסטי האהוב עלינו:

להשיג בבית בנמל וחנויות המותג

בואו לעקוב ולדבר איתנו גם בפייסבוק, בטוויטר ובאינסטגרם. עדכונים יומיים על הכתבות הנבחרות בטיים אאוט ניתן לקבל בניוזלטר היומי שלנו

תגובות

now Silence is Golden SRV:SRV1 on: f2fadbfc0df0